0
clear
  • Мотоцикл Еки Директни Планината 1-6 Брзина Опрема Екранот Индикатор За Kawasaki Z300 ER6N Z1000SX В.Н.Е 900 Нинџа 300 Z1000 Z800 Z750
  • -20%
  • -20%
Мотоцикл Еки Директни Планината 1-6 Брзина Опрема Екранот Индикатор За Kawasaki Z300 ER6N Z1000SX В.Н.Е 900 Нинџа 300 Z1000 Z800 Z750

Мотоцикл Еки Директни Планината 1-6 Брзина Опрема Екранот Индикатор За Kawasaki Z300 ER6N Z1000SX В.Н.Е 900 Нинџа 300 Z1000 Z800

DEN 1919.52
DEN 1747.00

Достапност
Производот е достапен

Ако не може да се изврши подесување постапка,вашата батерија може да се стари или слаби. затоа за одредување на опрема во употреба е можно само кога моторот работи и спојката е пуштен на слобода. како и неутрален индикатор.57 инчен Функција : ги Покажува моменталната опрема, број ја Покажува моменталната опрема од 1 до максимум од 6. Екранот може да биде поставена насекаде Предговор : ви честитаме за купувањето на SEPP опрема позиција индикатор,Овој производ ќе се вклопи во сите Kawasaki горивото се вбризгува(FI)мотори, кои имаат на одборот Дијагностички Систем конектор. Отстрани капа,и да се поврзете на опрема индикатор на приклучокот. Нашите дилери се нуди 30 ден пари гаранција за враќање на Heal Tech производи, така што ќе добиете вашите пари назад, ако производ не ги исполни вашите очекувања.( СИТЕ делови мора да се врати во првобитната состојба, за целосно враќање на средствата.Повторно да го вклучите за приклучокот,и бидете сигурни дека сите конекции се добро и конекторот е целосно седиште. Fitment : За Kawasaki ER-6 F 2012-2017 За Kawasaki ER-6 N 2012-2017 За Kawasaki KLE650 2010-2017 За Kawasaki Ninja 250 R(Fi модел) 2013-2015 За Kawasaki Ninja 300 2013-2018 За Kawasaki Ninja 400 R 2013-2016 За Kawasaki Ninja 400 2018 За Kawasaki Ninja 650 2012-2016 За Kawasaki Ninja 1000 2011-2016 За Kawasaki Versys 650 2010-2018 За Kawasaki Versys 1000 2012-2018 За Kawasaki VN900 план за 2011-2015 За Kawasaki Вулкан S 650 2015-2018 За Kawasaki Вулкан 900 2011-2018 За Kawasaki W800 2011-2017 За Kawasaki Z300 2015-2016 За Kawasaki Z650 2017-2018 За Kawasaki Z750 2010-2012 Година За Kawasaki Z750 R 2011-2012 За Kawasaki Z800 2013-2017 За Kawasaki Z800e 2013-2017 За Kawasaki Z1000 2010-2016 За Kawasaki Z1000 SX 2011-2016 За Kawasaki ZRX1200 план за 2011-2015 За Kawasaki Brute Force 750(АТВ) Сите Години За Kawasaki Мазга (АТВ) Сите Години За Kawasaki Teryx (АТВ) Сите Години Пакет Листа : 1 x Мотоцикл Брзина Опрема Екранот
. Детектира тековната опрема побрзо од другите опрема индикатори кои се користат брзинометар/tachometer сигнал.Полнење на батеријата или да се поврзете со друга батерија користејќи скокач кабел. Инсталација : се Најде на 4-пол машки дијагностички конектор(KDS) под седиштето,во близина на ECU кутијата,Го има отстранлив капа и е или полу-транспарентно или црна боја.Е 900 Нинџа 300 Z1000 Z800 Z750 Опис : Состојба : 100% Сосема Нов Боја на Светлина Извор : Црвена Точка Име : Брзина на Менувачот се Прикаже Индикатор Димензии : 4cm*4cm*4cm/1.вашиот спојката може да се лизгаат.Тоа нема да наштети на вашиот велосипед ако поврзете на SEPP опрема позиција индикатор на погрешен plug прво. Решавање на проблеми : Можете да најдете ДВЕ полу-транспарентно конекторите на велосипед со отстранлив капа или атарот приклучокот. Овој конектор е познат како KDS(Kawasaki Дијагностички Систем) во Kawasaki прирачници.Отстранете го SEPP конектор и проверете дали иглички се скршени,свиткани или истуркан на позиција. Излупете исклучување на зелените пластични од задната страна на единицата,и се качи на екранот.

Кон својствата

Објектот Висина:
4cm
Материјал Тип:
LED и ABS Пластика
Бренд Име:
sepp
Објектот Должина:
4cm
Објектот Ширина:
4cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Дијаметар:
0inch
Специјални Функции:
дигитална опрема индикатор
Име На Модел:
За ER6F Z650 Versys 1000 Ninja 250R(Fi модел) Versys 650 750 z
Објектот Тежина:
0.2kg
Состојба:
100% Сосема Нов
Точка име :
Екранот Опрема Индикатор
боја:
како на слика

Производи во категоријата

SUNWAY ATV Quad Делови LCD Инструмент за CF800 X8 800 CC Quad Велосипед Делови Број : 9 CR617010010000 АТВ 2015 CF500 AU6 L F17 05 АТВ 2014 CF500 A

Таа има патент во Кина Ние ќе ги пратите на испорака информации и да се вратам на вас како е можно поскор

USB Излезен Напон : DC 5.05.1 V; USB Излез Тековната : 02.1, изграденаво осигурач мерење на Напон спектар : DC 840 V, DC12 V

Ако сте трговец, можете да ни испратите порака или контактирајте со нашиот Сервисен Центар, добра цена и

Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет За 16 Опрема LED боја : црвена боја, Само се Вклопуваат EFI(Елект

Регулаторот наместете100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Одговара за NC250 4 вентили моторот.1.Не го купите, ако

Нормално, тоа ќе потрае 722 работни дена пристигне(Саб Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку se

Дигитални Resettable Нема Моќ Бара Индуктивен Час Метар За Бензин Мотор Морски Мотоцикл моторни санки АТВОп

Тоа е моќен времето систем и единствена функција дизајн & Јавен празник исклучени Ние ќе ве информираме

Добредојдовте на Шангај DT Авто Резервни Делови Co.,Ltd.Производ : Гас Кабел ЛинијаПревозот Пакување : 1pcsСпе

818 V Универзална LCD Дигитален Tachometer Брзинометар Броило за 2,4 ЦилиндриМотор 12000 RPM Мото ДодатоциДетални ин

1.CE означени2.Брз, бесплатен земјата испорака на сите предмети3.Повеќето предмети се изведува во 17business де

Исто така се користи за Пумпи, Генератори, Mowesr, Модел Чамци, Моторни Циклуси, Скутери, средства за Чистењ

Таа има патент во Кина Ако сте го добиле погрешен, оштетени, неисправни, или објектот не како што е опиша

Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни тр

Тоа е моќен времето систем и единствена функција дизајн.Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM016 B Диг

Супер Мотор Делови има свои дизајн и производство линија Голема количина и OEM (направи објектот како што

ние ги испратите преку различни воздух mail.Ако не примате одговори од нас, ве молиме проверете ја вашата

Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи / да

Мотоцикл Брзинометар Метар Двојна Боја LED Светло Универзална Броило брзина метар мерач Милји За Мотор т

Please wait...