0
clear
  • Chashma Мода Жените Читање Очила Убава Оптички Очила за Девојки со Очила за Читање 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5
  • -20%
  • -20%
Chashma Мода Жените Читање Очила Убава Оптички Очила за Девојки со Очила за Читање 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5

Chashma Мода Жените Читање Очила Убава Оптички Очила за Девојки со Очила за Читање 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5

DEN 475.20
DEN 380.00

Достапност
Производот е достапен


Моден Жените Читање Очила Убава Оптички Очила за Девојки со Очила за Читање
FQA за Рецепт Леќи
1. Можете да направите Очила според мојот Рецепт?
Ние сме Професионални Наочари Снабдувач, ние соработуваме со многу Рамка и Леќи Фабрики и ние, исто така може да го прилагодите секој тип Леќи според купувачот барање.
2. Она што е информациите што треба да ги обезбеди?
Ние треба Десното и Левото око SPH, Цилиндар, Оска, ДОДАДЕТЕ & PD. (некои луѓе не се цилиндар, оска или да додадете, тогаш само треба да обезбеди SPH и PD).
Рецепт пример :
3. Она што е PD или Како можам да мерка мојот PD (Ученик Далечина) ?
Жените стандард PD е 62 мм, Мажите стандард PD е 64 mm, ве молиме мерка како слика. Обидете се 3 пати и да видиме просечните вредности.
4. Колку ќе ми плати за Очилата?
Рамка + Леќи = Вкупна Цена, Леќи за сечење и составување е бесплатно бесплатно. Леќи трошоци ќе бидат зависи од рецептот. Сите објективи цената е за 1 пар (2 парчиња)
5. Како можам да го изберете Леќи, како на мојот Рецепт?
Ве молиме, напишете ја вашата рецепт, ние ќе ви даде најдобар совет во согласност со вашиот Рамка и Рецепт.
6. Може ли да се купи Леќи одделно?
Да, можете да.
7. Кога ќе брод подготвени Очила?
Ние ќе брод во рок од околу 3-4 дена за нормално рецепт очила.
За посебен рецепт леќи ( за exmaple : Висок Цилиндричен, Прогресивна Леќи, Прогресивна Photochromic , Висок Индекс Photochromic Леќи..) тоа трае околу 4 - 10 работни дена.
8. Гаранција За Квалитет.
Ние ќе тест секој рецепт очила пред пратката да бидете сигурни дека секоја очила е точно.
Кога ќе се чувствуваат рецепт е во ред, тогаш ве молиме контактирајте со нас, ние ќе провери податоците на нашата страна ( ние ќе го задржи на 3 години за секој рецепт очила ).
кога ќе се потврди рецепт нема да имаат проблем во наша страна, тогаш ве молиме проверете рецепт на ваша страна, и за тестирање на очила во вашиот оптички продавница.
ние ќе рефундирање на дека ако сме направени погрешно леќи, или ќе се вратите на очила со пост, ние ќе се направи нов очила за вас , и ние ќе го плати превозот цена.
Некои луѓе не се чувствуваат добро ако тие не го користи прогресивна леќи пред тоа, потребни се околу 7 дена за да се користи од неа.
Кликни Тука за да се Купи Леќи

Кон својствата

Око Рецепт:
+100, +150, +200, +250, +300, +350
Тип На Објект:
eyewear
Eyewear Тип:
читање очила
Леќа Ширина:
5.2 cm
Леќа Висина:
3.3 cm
Бренд Име:
Chashma
Број На Модел На:
8022
Оптички Леќи Атрибут:
Од тебе
Леќи Во Боја:
Јасно
Леќи Материјал:
Акрилик
Пол:
Жените
Обложување:
HMC
Рамка Материјал:
Пластични
Eyewear Тип:
читање очила
Тип На Објект:
eyewear
Точка име :
Жените Читање Очила Убава Оптички Очила за Девојки со Очила за Читање
Материјал:
PC
Стил:
Моден
Пол:
Жените
степен:
+1.0, +1.5, +2.0, +2.5, +3.0, +3.5
PD (Ученик Растојание):
62 mm
Бои:
Црвена, Виолетова
Додатоци:
Случај, Ткаенина За Чистење

Производи во категоријата

Моден TR90 читање очила за жените, леќи сили од +1.00 на +4.0, можете да ги додадете потребните оние во вашата ш

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Нови Ретро Европа стил Мажи жени readering очила со flex Моќ +1.04.00, секој модел со торбичкаdianxiaobao_3

Цветни Жените Читање Очила Транспарентни за Мажи Oculos де Leitura Farsighted Eyeglass Рамки Мода Очила +100 +150 200 250 300 3505%

dianxiaobao_1dianxiaobao_2L о r a F a ir y очила за сонце ПродавницаСјае во твоите очи,Покажете ја вашата слава.Ние сме пр

Жените Луксузни Модни Меморија Титаниум Rimless Читање Очила +100 +125 +150 +175 +200 +250 +300 +350 +375 +400 +425 +450 +500Сосема Нов

guanhaoПочитувани купувачи : Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликац

Материјал : МеталМодел : 020Пол : УнисексБоја : 2 боиСостојба : НоваГолемина : 53mm / 2.09 инченМост : 19mm / 0.75 инчиХ

Моден Анти сини зраци читање очила за мажи / жени , леќи сили од +1.00 на +4.0, можете да ги додадете потребнит

Ова е многу погодно очила, кога ќе треба, од твојот врат може да кога и каде е можно да се стави на, не мора

Please wait...