0
clear
  • 5D Дијамант Везови Целосна Вежба Мозаик Крстот Бод Кристал круг Дијамант Поставува Декоративни Diy Дијамант Сликарство Чаша Чај
  • -20%
  • -20%
5D Дијамант Везови Целосна Вежба Мозаик Крстот Бод Кристал круг Дијамант Поставува Декоративни Diy Дијамант Сликарство Чаша Чај

5D Дијамант Везови Целосна Вежба Мозаик Крстот Бод Кристал круг Дијамант Поставува Декоративни Diy Дијамант Сликарство Чаша Чај

DEN 432.00
DEN 246.00

Достапност
Производот е достапен


*Изразат обично имаат царина прашање, во тој случај, ве молиме да соработува
царинската да плаќаат данок. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.com
Fed Ex експрес : 4-8 дена Следење на веб-страница : fedex. Тоа е на висока дефиниција шема, добра текстура и естетското чувство, кој секогаш се доведе во врска со силна визуелна жалба за вас. Едноставно обесени тоа на ѕид, што ќе ја направи вашата соба и вашиот свет неверојатни. тоа се повеќе убави она што ќе го видите на сликата, многу светол и неверојатни. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.com
*Над испорака брзина само за референца, зафатен сезона, лошите временски услови
може да предизвика одложување.
Производ Спецификите и Фото Шоу
Внимание : Нашата Дијамант Сликарство Е Без Рамка,И Тоа Не Е Готов Слика, Што Треба Да Заврши Себе.
Функција : Круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е 100% фу ќе дијамант везови
Материјал : Нова генерација Круг Смола Дупчење со 447 DMC Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : Комплетна вежба, печатен текстил, алатки. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.Ако најдете некоја квалитет проблем, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена откако ќе се добие стоката. Уживање и скитници околу тоа истовремено, ќе имате чувство како airplay.
Име на производ : Нова генерација DIY дијамант paiting -Рубикова Коцка дијамант Сликарство Крстот Бод
Бренд : MOONCRESIN
Боја Количина : 10-45 Бои. Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме не двоумете се да ни даде 5 ѕвезда. Со тоа, ќе добиете и двете, декоративен ефект и DIY забава забава.
Производот Се Покаже
За Дијамант, Платно И Алатки
Вобичаено Diy Дијамант Сликарство вклучуваат : смола materialdiamond,HD платно и авторските алатки
Како Да Го Направите Тоа
DIY Дијамант сликарство производството чекори
1. Ако за било која причина не сте задоволни, ве молиме не се директно остави негативни повратни информации, само контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни. Ние ќе го реши проблемот.
Ние секогаш проверете автомобил efully пред испраќање на стоката, сепак производи може да добијат оштетување duringthe долго испорака.

Кон својствата

Големина:
20x25cm, 25x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 50x60cm, 60x75cm
Бренд Име:
MOONCRESIN
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Цртан филм
Дијамант форма:
Круг
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
1-30
Завршување:
Недовршени,ќе Треба рачно изработени
Материјал на Дијамант:
Слика кристал
детали:
Целосна Дијамант со слика
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча
Големина:
Multiple size can choose
is_customized:
Yes
занаети:
Дијамант Везови Крст
боја:
30-40 clore за нормално
Се применуваат во вселената:
дневната соба И спалната соба
Број На Производ:
Чај Куп Дијаманти Сликарство

Производи во категоријата

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.

забелешка : A : Нашата дијамант слика е без рамка Б Ова не е завршена слика, што треба да го направите тоа с

Едноставно обесени тоа на ѕид, што ќе ја направи вашата соба и вашиот свет неверојатни Подолу е проценет

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант тип : 100% Полн круг вежба ( ако са

Ајде да го реши проблемот со вас ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на п

Во споредба со традиционалните смола сликарство,нашите дела имаат поголема смисла наstereophotograph и луксуз,

тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе ,C Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме не двоумете

Дијамант слика : 5Висока вискозност и Доволно Дијамант1* Ние користиме двострано лепило на вискозитет, н

по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.П : Може ли да се направи ди

Наслов : DIY 5 D Дијамант Везови Кристал плоштадот Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет Везана Дома Деко

Посетете Ја Нашата ПродавницаDefintion СликаПроизводството Чекори1, Отворете ја кутијата, проверете колекц

сакате Плоштадот diy сликарство кажи ми ако ве МолимеИзберете шаблон Тип : / / / / / Store Име : SHUOSI Фабрика П

Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка,и тоа не е готов слика,што треба да заврши себе.Име на п

Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Ставките коишто се вклучени : 1 Реф

Ако за било која причина не сте задоволни, ве молиме не се директно остави негативни повратни информаци

Комбинација на овие два стилови ќе го направи слика се појави за да биде повеќе домот, во текстура со shinni

Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи не квалитет проблем) Производ димензии се н

Теми за животните,цветни растенија,религија,и ПортретНашите предности : 1 Врвен квалитет; 2 Директно од г

[DIY дијамант сликарство карактеристика]1 За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана

5 D целосна опрема дијамант вез за полнење моделот на дијамант слика мозаик мушка слика на rhinestones,камен &

Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.Ве молиме да се уве

Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на

сакате Плоштадот diy сликарство кажи ми ако ве МолимеИзберете шаблон Тип : / / / / / Store Име : SHUOSI Фабрика П

Можете да изберете еден стил ви се допаѓа Фотографијата е полна област дијамант слики , постојат доволн

Отворете го вашиот парцела, проверете колекции дали сите делови се целосно или не Отворен мал дел од сел

Please wait...