0
clear
  • 7 Инчен TVI AHD Камера Тестер видео надзор Тестер Следи Аналогни HD TVI3.0 AHD2.0 1080P Камера Тестирање VGA HDMI Влез 12V Ouput X41TAC
  • -20%
  • -20%
7 Инчен TVI AHD Камера Тестер видео надзор Тестер Следи Аналогни HD TVI3.0 AHD2.0 1080P Камера Тестирање VGA HDMI Влез 12V Ouput X41TAC

7 Инчен TVI AHD Камера Тестер видео надзор Тестер Следи Аналогни HD TVI3.0 AHD2.0 1080P Камера Тестирање VGA HDMI Влез 12V Ouput

DEN 5275.20
DEN 5012.00

Достапност
Производот е достапен

2017 Најновите X41 TAC-5 M 7"TFT LCD екран со HD-TVI3.0 AHD2.0 CVI HDMI VGA CVBS Камера за Видео Тест Тестер X41 TAC 5 MP 1080p HD-AHD Камера Тестирање
X41 TAC-5 M 7"TFT LCD ЕКРАН СО HD-TVI3.0+AHD2.0+CVI+HDMI+VGA+CVBS Камера за Видео Тест Тестер
X41 TAC-5 M HD-AHD/TVI тестер поддржува settings до 1920x1080, 2 MP HD Резолуција, и до 1080 [email protected] со тоа мора да се тестер за двете HD-TVI/AHD и аналогни камери. Тестер поддржува HD-AHD/TVI/CVI,CVBS/HDMI/VGA Влез. Користете го самостојно 12 V/2 A адаптер кој има способност да дојде на власт камера дури и пред да инсталирате
Главни карактеристики :
HD-AHD 2.0 Тестер -
Најновиот модел поддржува 1080p HD-AHD 2.0 камери(720 P 25/30/50/60 Hz;1080p 25/30 Hz)
HD-TVI 3.0 Тестер -
Најновиот модел поддржува 1080p HD-TVI 3.0 камери(720 P 25/30/50/60 Hz;1080p 25/30 Hz,3 MP,5 MP)
HD-CVI 2.0 Тестер-
Најновиот модел поддржува 1080p HD-CVI 2.0 камери(720 P 25/30/50/60 Hz;1080p 25/30 Hz)
7 инчен LCD монитор
HD-AHD,HD-TVI, HD-CVI,HDMI, VGA, аналогни CVBS 6-во-1 на текст
1920x1080 P 2 MP HD Резолуција,До 1080 P30fps
12 V/2 A Адаптер за Камерата Тестирање
Високо опремени, на повеќето цена ефективен избор.
Опремени со батерија 18650, која има Ro HS & CE сертификација. Уредот може да работат од 7 часа по едно полнење.
12 V,2 A Излезна функција може да биде корисно кога ниту надворешно напојување за камерата.
Hikvision Коаксијален контрола Притиснете Menu копче за да го повикате TVI Камера или TVI купола камерата е вграден во мени
HDMI/VGA/CVBS Видео тест& HD-TVI Видео Тест се Префрлате рачно
PAL/NTSC Авто. префрлување
Коаксијален Контрола На Протокол
HD-AHD/TVI/CVI/HDMI/VGA/CVBS на Текст
Вградената батерија 18650,12.6 V
Висок капацитет li-полимер батерија, полнење време 4 часа, и работа за време 6-7 часа.
DC12,2 A излезна
Модел : X41 TAC-5 M 6-во-1 Камерата тестер
Екран : 7inches
Екран Резолуција : 800 LCD*480 P резолуција
Видео внесување : HD-AHD/TVI/CVI/CVBS/HDMI/VGA
12 V,2 A излезна
Надворешно напојување : DC 5 V(1А)
Батеријата-погон : Вграден-во 12.6 V батерија 18650,
Полнење време : 4hours
Батеријата работно време 7 часа,заштеда на Енергија карактеристики :
Влажност : 30%-90% Rh
Димензија : 206mm x 155mm x 39mm,680g
Пакет :
1x X41 TAC-5 M Тестер домаќин
1x USB-A/V/DC Кабел
1x BNC кабел
1x адаптер
1 x упатство

Кон својствата

Максимална IR Растојание(м):
10-20м
Број На Модел На:
X41TAC-5M
Бренд Име:
safeguide
Леќа:
2.8 mm
Сензор Големина:
1/3 инчен

Производи во категоријата

Ви благодариме!Преглед : На 7 инчен екран на допир IP камера следи и тестер е дизајниран за одржување и инс

Производ Specifiction : Големина на екранот : 12inch, 4 : 3Дисплеј : BNC / VGA / AV / HDMIСветла 450cd / m⊃2;Контраст : 600 : 1Време на

Новиот Екран на управување, промените функција икони цел, креирајте нов директориум8 Нови 7 инчен IPS екра

Модел EM506 EM800 Екранот област 5.6 инчен lcd монитор 8 инчен lcd монитор Гледање спектар 112.896(H)*84.672(V) / 4 : 3 162(H)*121.5(V

Please wait...