0
clear
  • најновите убава форма ЕУ стандард 1 банда 1 начин на допир switch префрлување на допир со една телевизија во линија со висок квалитет калено стакло
  • -20%
  • -20%
најновите убава форма ЕУ стандард 1 банда 1 начин на допир switch префрлување на допир со една телевизија во линија со висок квалитет калено стакло

најновите убава форма ЕУ стандард 1 банда 1 начин на допир switch префрлување на допир со една телевизија во линија со висок

DEN 992.64
DEN 506.00

Достапност
Производот е достапен


Предмет Вовед
1.Ова е нова генерација на допир се префрлите со интегриран дизајн кој со водоотпорен, огноотпорни функција и функција на спречување на електричен шок.
2.Ќе може да работи со влажна рака. Таа има луксузен и едноставна форма, вклучете се вклопуваат во различен стил на соби добро, и ќе се подобри соба изглед.
3. Допир вклучете го носи најдоброто од вашиот дом, без да се скрши на банката, и е погодна да се користи во сите соби од вашиот дом, канцеларија и воспоставување. Сите производи се произведени според високи стандарди и да се сите на ЕУ уверение за употреба во велика БРИТАНИЈА и други земји на ЕУ.
Објектот Функција
1. Зајакнато кристално стакло панел, не исчезнува, елегантен и стилски изглед
2. оптоварување моќ за светилки кои на допир се префрлите на контрола : 3 W-600 W
2. Интегрирани панел дизајн, водоотпорен и анти-пламен,користете безбедно
3. Допир контрола може да се направи се обезбеди овој вид на допир прекинувачи имаат подолг живот од други механички прекинувач
4. Нови увезени IC процесор за добра чувствителност и стабилни перформанси
5. Хуманизирано дизајн : switch за да може да биде автоматски да го исклучите кога електрична енергија паузи и тоа ќе биде во OFF станица електричната енергија ќе се врати
6. Широко се користи за reisidence ,стоковните куќи, вили, хотели, итн.
Пакет
-1x 1 банда 1 начин на Допир се Префрлите
-1x спречи трепка дел
-2x Завртка
-1x Упатство
packge тежина : 0.22 kg сандак големина : 11cm*11cm*5cm
Топло Информации
1. Ова е еден вид на прекинувач со еден живеат жица switch, нема потреба да се поврзете Нула Линија да се префрлат кога инсталирате.
2. Ова е исто така еден Начин прекинувач и не може да се користи како Две Начин прекинувач (Два прекинувачи во две различни места контрола една светилка)
3. Кога светилка почне да трепка, pls поврзете се спречи трепка дел помеѓу L Линија и N Линија на вашата светлина носителот, PLS не поврзувајте тоа да го вклучите.
4. Ако цел далечински управувач прекинувач, далечинскиот управувач има исти за да се префрлите во пакет пред употреба. , можете да се чувствуваат слободни да го користите
1) примање frequncy на remoter контрола : 433.92 MHz/315 MHz/
2) Макс далечина на remoter контрола : 30m
5. Кога моќта е ВКЛУЧЕНО, ќе видите задниот индикатор за светло е црвена (особено во текот на ноќта)
Кога моќта надвор , ќе видите задниот индикатор за светло е зелена (особено во текот на ноќта)

Кон својствата

Напон:
working voltage, working voltage
Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Гаранција:
2 Година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
тековната:
5A
Бренд Име:
cnskou
Карактеристики:
допрете префрлате
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
SK-A801-01EU
контрола на банда број:
1 Банда 1 Пат
Напојување:
Еден Живеат Линија
Панел Материјал:
висока температура отпорни калено стакло
Номинална Напон:
AC110V-AC250V
Максимална струја:
5A
Примена:
3W-600W светилки
Номинална Фреквенција:
50Hz/60Hz
димензија:
86mm*86mm*35mm
Механички Живот:
100 000 Пати на Операција
само за потрошувачката на:
помалку од 0.1 м-р

Производи во категоријата

.Спецификации : Име на Производ Push Копчето Станица Ui 600 V О 10 A IEC 6094751 Uimp 6k V Материјал Пластика, Метал Вкупн

Бесплатен Превозот 10pc LJ4 A31Z / АЈ PNP Мини Indutance близина прекинувачи 4*30ММ DC1224 V 2 жица, нормално, Блиски 2 M дол

еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувачАвто заклучување / SelfLatched : притиснете едно ко

Ве молиме да ни остават масажа затреба 315 MHZ или 433.92 MHZГлавниот технолошки Податоци : 1.Оперативен напон : D

на повеќе ќе ги нарачате повеќе попуст на Безжичен 85 V250 V Широк Заѕвони Напон Текст RF безжичниот далечин

Работен Напон : DC12 V 23 A БатеријатаРаботна Фреквенција : 315 / 433.92 MHZ Факултативна страна оставајќи ни масаж

Спецификација : 86 ѕиден прекинувачФункција : Двебанда двонасочна Рокер ПрефрлатеБоја : белаГолемина : 86

За контакт : NO=Нормално отворениот контакт (Контакт е ИСКЛУЧЕН кога не работат.), НК=Нормален близок конт

AC напон 220 V 1 CH Реле RF Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Безжична Светлина Switch Предавателот+ Прие

Купи со доверба2).Брод на светот во 1224 часа по уплатата завршен примени,пристигне во повеќето дестинации

Ве молиме да ни кажете работи начин на кој што сакате откако ќе го купите , ако вие не сте професионалец,

Неговата примена опсег гаражни врати безжичниот далечински управувач систем, светилка / светлина безжи

Примачот на осетливост : : 105 DbРаботна температура : 40 "C +80" CИзлез начин : Еден Toggle Latched ПрилагодливиКод ти

Треба еден channel switch и со еднокопче далечински контролер.)Бутване сечење надвор капа не е окупирана, скок

Please wait...