0
clear
  • 0.91 инчен TTGO ESP8266 OLED Екран CP2104 Микро USB WIFI Развој Одбор Модул DIY Комплет со КУТИЈА за Arduino Nodemcu
  • -20%
  • -20%
0.91 инчен TTGO ESP8266 OLED Екран CP2104 Микро USB WIFI Развој Одбор Модул DIY Комплет со КУТИЈА за Arduino Nodemcu

0.91 инчен TTGO ESP8266 OLED Екран CP2104 Микро USB WIFI Развој Одбор Модул DIY Комплет со КУТИЈА за Arduino Nodemcu

DEN 318.24

Достапност
Производот е достапен


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140 0.91 инчен TTGO ESP8266 OLED Екран CP2104 Микро USB WIFI Развој Одбор Модул DIY Комплет со КУТИЈА за Arduino Nodemcu
Опис :
Пример :
#include
#include "OLED.h"
//TTGO 0.91 s OLED конекција :
//SDA D4
//SCL D5
//ПРВ D2
OLED дисплеј(СДА, SCL);
празнина setup() {
pin Mode(D2, ИЗЛЕЗ);
digital Write(D2, НИЗОК); // се претвори D2 ниска за да го ресетирате OLED
задоцнување(50);
digital Write(D2, ВИСОКО); // додека OLED работи, мора да поставите D2 во висока
Сериски.започнете(9600);
Сериски.println("OLED тест!");
// Иницијализира екранот
екранот.започнете();
// Тест порака
екранот.печати("Здраво TTGO");
задоцнување(3*1000);
// Тест долга порака
екранот.печати("Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed не eiusmod tempor incididunt ut labore и dolore магна aliqua.");
задоцнување(3*1000);
// Тест го исчистите екранот
екранот.јасно();
задоцнување(3*1000);
// Тест порака postioning
екранот.печати("ТОП-ЛЕВО");
екранот.печати("4 ред", 4);
екранот.печати("RIGHT-BOTTOM", 7, 4);
задоцнување(3*1000);
// Тест ИСКЛУЧИТЕ екранот
екранот.off();
екранот.печати("3-ти ред", 3, 8);
задоцнување(3*1000);
// Тест НА екранот
екранот.on();
задоцнување(3*1000);
}
int r = 0, c = 0;
празен циклус() {
r = r % 4;
c = micros() % 6;
ако (r == 0) се прикажуваат.јасно();
екранот.печати("Здраво TTGO", р++, c++);
задоцнување(500);
}
Големина : 5x1.8cm/1.97x0.71inch
Количина : 1 Сет
Answer : ___________________________ Note :
1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен
2.Ве молиме овозможи 0-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
3.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакет :
1 x ESP8266 0.91 инчен OLED
1 x Линија
2 x Иглички
1 x Пластична Кутија

Кон својствата

Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
TTGO ESP8266 OLED Модул
ОЕМ:
diymore

Производи во категоријата

10pcs 3.5 Џек за Слушалки Двеканал Стерео Rib Слушалка Штекер 6mm

Опис : 5 X 5 начин машки конектор за домување и вметнете 25 X машки терминали Додадете жица зедницата : Ние м

Smonisia 5 Pin за Табела PC Тетратки Микро USB Полнење Податоци Моќ Џек Port Конектор 4 Fix Нога

0.079" 2.00 mm 20 Pin двоен Ред на IDC Конектор 2 x10 Стр 20 позиција Правоаголна Женски Штекер Receptacle Лента КабелДирек

2 Pin Pigtail Plug 4 D0 971 992 Автомобилски Приклучок Рог Вратило Позиција Инјектор Приклучокот За "ФОЛКСВАГЕН" Jetta

BI0003792Спецификација : Бренд новиТеренот : прибл 2.54 mmМоменталната оценка : 1 A AC, DCНапон оценка : 125 V AC, DCТемпе

RF SMA Тип Конектор SMA машки да JK Женски,Коаксијален конектор безжичен рутер Антена Нови и оригинални 3pcs / м

* Ако не сте задоволни со производот, ние го цениме вашиот Позитивни Повратни информации и 5 ѕвезди НСД...

0.100" 2.54 mm 6 Pin двоен ред на IDC Конектор Правоаголна Женски Штекер Receptacle Лента Кабел вирус олеснување се Хра

: ) Мојот skype е ЛусиЖупревозот1 Понекогаш тоа ќе биде подолго поради лошите временски услови, губење на вр

Модел:DJ4332Материјал повеќе : месинг H62 Y / 1.0Дебелина : 2.56.0Боја : светло калајМинимален Пакет : 500 КОМПЈУТЕ

0.100" 2.54 mm 6 Pin двоен ред на IDC Конектор Правоаголна Женски Штекер Receptacle Лента Кабел вирус олеснување се Хра

За Плаќање : Ние acceppt : Visa,Mastercard,Зачувам |Потврди Адреса со име и презиме| Ние брод на Aliexpress адреса на САМО.

1 : во САД се : 1039 работни дена.Ако тоа е надвор од акциите,ние треба малку време за да ја процес и ние ќе го

Мали во големина На крокодил sheathed моќ полнење тест менгеме обвивка менгеме

Со Почит!Ви благодариме за вашето време и со Среќа!Авторските права од страна на Tanger 20052015 опсег : 65 ~ +165 (Ј

Опис : 5 X 2 начин женски конектор за домување и вметнете 10 X Силиконската гума кабел печати 10 X Женски терм

SMA Женски М2.5 одиш да ipx Продолжување Адаптер pigtail RG178 Кабел 7cm 10cm долгоФункција : Конектор Тип : sma женски ipx

Опис : 5 X 1 начин женски конектор за домување 5 X женски терминалиОбјектот слики : Плаќање : 1) да ја прифати

Smonisia со Ox Рог НАТОПИ 5 P Микро USB Полнење Џек Dock Приклучок Resever Порта

12159 Слични Производи40 Pin 1x40 Еден Ред Машки 2.54 Breakable Pin Насловот Конектор Црна ЛентаPin Теренот : 2 54mmвкупна Г

Please wait...