0
clear
  • Стекнување картичка v323 на мајстор одбор, контролор и одбор за контрола на автомобил симулатор за возење
  • -20%
  • -20%
Стекнување картичка v323 на мајстор одбор, контролор и одбор за контрола на автомобил симулатор за возење

Стекнување картичка v323 на мајстор одбор, контролор и одбор за контрола на автомобил симулатор за возење

DEN 7199.52

Достапност
Производот е достапен


1. опис :
Главната control panel на пареа мувла Три точка два три Верзија ( Две илјади и единаесет година 07 Производство започнува во јануари Qi Mo3.21 сестра верзија, главно прилагодување на комуникација режим Три точка две една следниве измени се направени во верзија :
l Комуникација донесување USB режимот е доставена со домаќинот, но овој метод е лажна USB Режим (и) Qi Mo3.10 USB Кога главниот одбор е поврзан со домаќинот, домаќин ќе ги поттикне откривањето на сериски комуникациски уред. Тоа е да се каже, мајстор одбор и домаќин се на дното слој USB Комуникација, но вистински и симулатор софтвер користи сериски порт комуникација, кој гарантира дека компатибилни со постоечки софтвер, корисникот не мора да се промени на постоечки софтвер. И нема потреба да се намерно изберете компјутер матична плоча со сериски порт. Популарната велејќи, Qi Mo3.23 = Qi Mo3.21 + USB, Serial port конверзија главата + +5 V Напојување; да се зголеми +12 V Напон, детекција на напојување;
l Бидејќи господар одбор може да биде од главниот одбор USB Интерфејс за пристап +5 V За напојување може да се користи само кога еден не треба инструмент-таблата (софтвер со инструмент дисплеј) USB Линија, ги исполнуваат напојување и комуникација;
Слика 1 : возачот симулатор стекнување картичка / одбор за контрола 3.23
Честа појава на одборот 7 Еден приклучок конектор, односно J1 , J2 , J3 , J4 , J5 , J6 и J7 целокупниот изгледот е како што следува :
Целокупниот изгледот на дијаграм
Слика 2 : 3.23 блок дијаграм на стекнување картичка / control panel на автомобил симулатор за возење
J1 , J3 , J4 , J5 и J6 Дефиниција и опис на приклучок Qi Mo242 краток опис и pin дефиниција се исти, J2 И " Qi Mo310 краток опис и pin дефиниција се исти, и се однесуваат на документот во детали.
Релевантни податоци :
ACC323 краток опис и pin дефиниција 1
Слични производи :
АКК Возење / Симулатор Единица серија
Стекнување картичка / одбор за контрола на ACC101 автомобил симулатор за возење;
Стекнување картичка / одбор за контрола на ACC231 автомобил симулатор за возење;
Стекнување картичка / одбор за контрола на ACC241 автомобил симулатор за возење;
Стекнување картичка / одбор за контрола на ACC242 автомобил симулатор за возење;
Стекнување картичка / одбор за контрола на ACC300 автомобил симулатор за возење;
Стекнување картичка / одбор за контрола на ACC301 автомобил симулатор за возење;
Стекнување картичка / одбор за контрола на ACC310 автомобил симулатор за возење;

Кон својствата

Бренд Име:
MLLSE
Производителот име:
Nanjing целосна контрола
Адреса на производителот:
Nanjing, Jiangning

Производи во категоријата

V2.1 Супер мини elm327 Bluetooth OBD / OBD2 Безжична 2017 Најновата Верзија Мини elm 327 Работи на Android вртежен момент беспл

ELM327 Мини ELM 327 V2.1 OBD2 Bluetooth Интерфејс Автоматски Скенер obd ii Дијагностички Алатка работи на Android на Windows Symbian

Карактеристики на производот : 1 : поддршка на оригиналните податоци на двојна фреквенција Samsung систем.2 :

Бесплатен превозот 5 PCS врвен квалитет Matsushita DC вретено мотор JCR3 B за автомобил CD механизам Тојота "Опел" м

СОСЕМА НОВ И ОРИГИНАЛЕН ДВД Loader RAE3370 ЗА TOYOTA, DENSO DVD РАДИО

Карактеристики : 100% Сосема Нов и Висок КвалитетОдговара за 5 инчен GPS NavigatorСупериорен во однос на блокира

Пред купување, ве Молиме бидете сигурни да ми каже бренд, наставка, pin и пакет на производот што го сакате

Baofeng Комуникација Megaphone Микрофон Звучник Микрофон Рамо Кеси двонасочна Радија Со или без сигнал светла

56 MHz или 27 Вграденво програмирање опции овозможи овој уред да биде погоден за широк спектар на во непоср

Погоден за GNSS RTK базна станица радио антена, пренос на далечина е далеку, претставата е добро.Систем / ап

КАРАКТЕРИСТИКИ ВИСОКО ДОБИВКА пропусниот ОПСЕГ : 3.9 GHz НИСКА ВЛЕЗНИОТ НАПОН БУЧАВА : 0.85 n V / Hz МНОГУ НИСК

100% СОСЕМА НОВ PCB Главниот одбор за Тојота Sequoia Сена Lexuss ДЕНПА Навигација аудио 4621510510 / 8612006380

Не навигација одржување господар Шен шут!!! Не навигација одржување господар Шен шут!!! Не навигација одр

Карактеристики : 1 Оваа машина е поврзан на автомобил на батеријата, може да се постигне 24час електрична

Опис : Сосема нов и висок квалитет.Лесна инсталација.Одлична замена за оригиналната заградата.Направен

Безбеден и удобенЈа спречува преполнувањето, надструја, краткиколоТрошоци вашиот Радар и Автомобил DVR

Please wait...