0
clear
  • USR-G781-АУ Австралиската Верзија 4G LTE Мобилните Модем Сериски 4G DTU
  • -20%
  • -20%
USR-G781-АУ Австралиската Верзија 4G LTE Мобилните Модем Сериски 4G DTU

USR-G781-АУ Австралиската Верзија 4G LTE Мобилните Модем Сериски 4G DTU

DEN 7346.88
DEN 6685.00

Достапност
Производот е достапен


USR-G781-АУ Австралиската Верзија 4 G LTE Мобилните Модем Сериски 4 G DTU
Детали USR-G781 индустриски celluar сериски модем lte, 4g податоци конвертор за да ethernet USR-G781 е Индустриски Сериски RS232 RS485 да 4 G LTE Модем со Ethernet /LAN Порта и Слотот за Sim Картичката. Тоа е РАКА високи перформанси Процесор.
Бенд и Фреквенција
Карактеристики
Поддршка Азија, Америка , Европа ,Австриската Бенд и Фреквенција Поддршка 4 Штекер независни конекција 2 RJ45/Ethernet порта , еден може да биде WAN или LAN порта и уште еден може да биде LAN порта. APN и VPN Клиентот (PPTP, L2 TP) Забелешка : Open VPN и IPSec, L2 TP, GRE се во земјите во развој фаза ) Поддршка на статичните рутирање Поддршка NTP да го проверите времето. Поддршка на TCP/UDP клиентот режим и серверот режим. Поддршка за надградба на firmware-от преку FTP DDNS, Динамичен домен мапирање Сериски HTTP формат Firewall и QOS проток контрола управување со Чукање на срцето пакет : може да бидат испратени да сериски или мрежа периодични. За да се обезбеди конекцијата е сигурен, да се стави крај на мртов линк. Идентитет /Регистрација пакет : идентификувани насловот може да се додаде на пакетите за да го проверите статусот на поврзаноста. Интегрирани Хардвер и софтвер чувар тајмер Сериски порт заштита : Обратна врска проекција, ESD анти-бран, анти-статички, Пренапонска заштита. Транспарентен пренос на владата и Http Клиент Режим Конфигурација : Вграден-во Страницата за конфигурација и НА Команда конфигурација
Слики
Параметар Жичен Ethernet Порта WAN портот WAN *1 LAN порта LAN * 1 може да се WAN или LAN порта и уште еден може да биде LAN порта SIM картичка&Антена SIM/USIM Картичка стандард 6 pin на SIM-картичката, 3 V/1.8 V SIM картичка SMA Антенски приклучок,5d Bi целосна фреквенција антена Температура Работа Темп -25℃- 85℃ Складирање Temp -40℃- 125℃ Влажност на Чување Влажност на Чување Влажност на Чување Влажност на Чување Влажност Напојување Работен Напон DC 9 V~36 V Работат на струјата average : 180m [email protected] V Максимална : 300m A @12 V
Апликацијата Индустриска автоматизација контрола за пренос на податоци. Безбедност мониторинг, видео надзор, влезот guard систем, автоматизација на Зграда систем за надгледување на Животната средина, температурата и влажноста на воздухот мониторинг. Само услуга терминалната опрема (Вендинг машина, Лотарија машина, Интелигентни Express, БАНКОМАТ далечински управувач)

Кон својствата

Должина на кабел:
Други
Број На Модел На:
USR-G781
Бренд Име:
XT-XINTE
Тип:
Кабелски Модем
Производи Статус:
Акции

Производи во категоријата

Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет.Флексибилни, трајни amd пламен отпорни функција.Користете ј

Не прифаќајте го пропушти цел да се вратите, и без наплата е дозволено.Пакет : За да бидат спакувани во Пи

Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас преку Али Пораката пред да ја напушти неутрални ил

Микро SATA 1.8 Инчен да USB 2.0 Адаптер КабелОва е Микро SATA 1.8 Инчен вози адаптер кабел сите USB Моќ и ПОДАТОЦИ се

МикроUSB 5pin Микро USB USB 2.0 Машки Конектор за Микро USB 2.0 Женски Продолжување Кабел 30cm 50cm Со Панел Планината Д

Потсетување : 1.Информации за производот доаѓа од интернет,но нашите слики се реални ,ние брод вашата нар

PCIE 3.0x4 Pista Anfitrião Conversor Adaptador де Cartão PCI Express SSD М 2 NGFF М Chave став Nvmecom 12 cm padrão suporte da PLACA PCIadaptador де Домаќин PCI Express 3

EMS,UPSот,Fedex,DHL : Превозот ограничување на вебстраница објавени на време ќе преовладува Проверете внатрешн

Ова ќе конвертирате еден од вашиот Serial ATA (SATA) конектор за напојување на еден дека вашиот бела 4pin molex IDE ха

Порт Штедачи се совршено решение за разрешување и абење на вашиот опрема HDMI порти поради постојаните пр

S Терминал DIN Конектор, Аудио Џек 5 дупки 5 основни MDC503 S Терминалопис на производот : Заштита на животната

Опис име на Производ : DCIN Приклучок за Кабелот за Дел Број # : DC30100 SE00 DC30100 R100Состојба : Акции Гаранција : 60д

Ве молиме контактирајте со нас прво кога ќе сакаат да се вратат.ве Молиме љубезно им помогне да се остав

Вистински Нов лаптоп, ЛЦД LVDS Видео кабел За HP Павилјон 1515AC Flex Кабел P / N AHL50 DC020027 J00ПЛАЌАЊЕНие го прифатат

50 Pin за 40 Pin ZIF 0.5 mm Конектор Адаптер Одбор За TTL LCD EJ070 EJ080 NA 2set / многуОпис : Сосема Нов ОбјектПроред : 0.5 mm Гол

Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка Ние само брод да се потврди цел адреси Време На Исп

FPC Конектор Приклучок за 0.3 Теренот 35pin Двојноpin Погрешнонога Флип Clamshell За Мобилен Телефонски КабелОпис

USB 2.0 Тип Машки на Женски Продолжување Кабелот за Податоци Со Екстра DC 5.5*2.1 mm Моќ ПриклучокДали еден USB по

Ако во рок од 30 дена од купувањето, не сте целосно задоволни ,ве молиме контактирајте со нас за враќање и

ИмеНОВА За Dell Прецизност 5510 & XPS15 9550 HDD Хард Диск Конектор Кабел XDYGX + HDD Заградата Caddy 3 FDY3 +Завртки+Гума Жел

Овој конектор е погоден за : 24 AWG, 23 AWG, 22 AWG (голи бакарна жица со дијаметар 0.500.64 mm) lan кабли!Ве молиме поглед

Во согласност со Serial ATA Спецификација 3.0,во Согласност со PCIe 2.0 спецификациите.Поддржува комуникација бр

Високи перформанси врска помеѓу HDMI и MiniHDMI кабли.Злато позлатен контакти.статус : minihdmi Машки да HDMI Женски

Опис : Состојба : КористеноИме : n Vidia Ge Force GTX 980 MVRAM : 8 GB GDDR5Слот : MXMКомпатибилен : Dell Alienware 18 M18 X R2 Р3 R4 18 Инчен

Опис име на Производ : LCD кабел за Дел Број # : 04 Y1256 Состојба : Акции Гаранција : 60дена Модел се Користи во : T

Опис : Бесплатен превозот DIY компјутер фан пластични школка 3pin plug пластични школка со игла терминалТип :

Алуминиум легура се Зголеми злато USBC USB 3.1 Тип В Машки Да Micro USB 2.0 Женски Адаптер за Полнач МикроUSB ТипC Кон

ОписИме на производ : ЗаврткаДел број FRU# : Состојба : НоваГаранција : НикојКомпатибилен : X60 X61 СеријаПаке

Please wait...