0
clear
  • Лабораторија Benchtop Спроводливост Метар Тестер на Истражување образование индустрија земјоделство 0~200000uS/cm
  • -20%
  • -20%
Лабораторија Benchtop Спроводливост Метар Тестер на Истражување образование индустрија земјоделство 0~200000uS/cm

Лабораторија Benchtop Спроводливост Метар Тестер на Истражување образование индустрија земјоделство 0~200000uS/cm

DEN 4752.00

Достапност
Производот е достапен


ДДС-11 A Benchtop Спроводливост Метар се користи за лабораториско мерење на спроводливост на различни течни, погоден за научното истражување, образованието, индустријата, земјоделството апликации, итн. На Точноста : 1% S. F.
Карактеристики :
• Висока сигурност, висока стабилност
• Напредно коло структура
• High-definition дигитален дисплеј
Спецификации :
Мерен Опсег : 0~2×10 5 (µS/cm)
Точност : ±1% FS
Повторливост:0.5%
Температурна Компензација : 15~35℃ Упатство
Напојување : AC220 V±10%V (50 Hz /60 Hz)
Услови за работа : температурата 0~40 ℃; релативна влажност ≤ 85%; нема значајна вибрации и силни магнетни пречки
Demensions : 240×170×60mm
Тежина : за 0,7 кг
Пакет информации :
Стандард (К1) : на метар доаѓа со спроводливост electrode (К=1 )
Поставете K10 : на метар доаѓа со спроводливост електроди(K=10 )
Поставете K0.1 : метар доаѓа со спроводливост електроди(K=0.1 )

Кон својствата

боја:
Стандард(К1), Постави K10, Поставете K0.1
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
ДДС-11A
Бренд Име:
lianer
Со Светлото Или Не:
Yes
Спроводливост Опсег:
0~200000uS/cm
Точноста:
+-1% F. S
Калибрација Поени:
1 до 3 поени

Производи во категоријата

Ако приближното PH на вашиот тест решение е познато да биде над 7.Исплакнете electrode со дестилирана вода и и

Ако неточни,ве молиме да се повтори калибрација7.По завршувањето на предметот, јасна electrode со чиста вода,

5m се Тркалаат p H Тест Ленти, Универзална p H Тест Хартија Ленти се Тркалаат, p H Мерка Опсег од 1 14 30%ПОПУСТ К

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Оваа влага метар

86555Benchtop тел / ORP / Типтроник. / TDS / Salinity печатач,Индустриски десктоп p H киселост тестер,AZ86555

Аквариум Базен Вода 0.014.0 p H Дигитални PH Тестер+Дигитални TDS ЕЗ Метар 05000ppm tds&09990cm Спроводливост Метар Со Т

Преносни Пенкало Дигитални TDS Тестер на Вода за Пиење Филтри Хидропоника Квалитетот на Водата Чистота El

Карактеристики : Широка Употреба : тоа е одлична за домашни и лабораторијата користи; вода, базени, аквар

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Нов Висок Квалитет Преносни Дигитални Спроводливост на Квалитетот на Водата Метар Тесте

Опис : LCD дигитален TDS метар тестер се користи за тестирање на филтерот за квалитетот на водата чистота, з

Еден од најважните чекори на базен одржување е водениот баланс за да се задржи базен / лековитата вода Б

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Оваа ставка може да се користи во : вода purifiers и фил

CM230 Спроводливост метар со 420m A тековната сигнал Спроводливост Следи електрична спроводливост го оцену

Мерки на влага во коренот ниво Идеален и неопходна алатка за gardeners, зеленчук и овошје лозарите, и на сите

Карактеристики : 1 Нормална употреба не треба калибрација.2 Еден клуч да reset to factory default.3 Автоматски се одр

Please wait...