0
clear
  • Оригиналниот Flysky FS-i6X 10CH 2.4 GHz AFHDS 2A РК Предавателот Со FS-iA6B FS-iA10B FS-X6B FS-A8S Примачот За Рк Авионски Режим 2
  • -20%
  • -20%
Оригиналниот Flysky FS-i6X 10CH 2.4 GHz AFHDS 2A РК Предавателот Со FS-iA6B FS-iA10B FS-X6B FS-A8S Примачот За Рк Авионски Режим 2

Оригиналниот Flysky FS-i6X 10CH 2.4 GHz AFHDS 2A РК Предавателот Со FS-iA6B FS-iA10B FS-X6B FS-A8S Примачот За Рк Авионски Режим

DEN 2694.24
DEN 2694.00

Достапност
Производот е достапен


Xiangtat Flysky FS-i6 X 10 CH 2.4 GHz AFHDS 2 A РК Предавателот Со FS-i A10 B Приемник
Ве молиме Внимание, ве молиме изберете ставка боја пред да конкурираат на тоа, ако не побараат, ќе испрати случаен боја објект за вас како наши Акции, ви благодариме
Опис :
FS-i6 X Спецификации :
Предмет : FS-i6 X РК Предавателот
Канал : 6-10 (Default 6)
Модел Тип : Фиксни Крила/Едрилица/Хеликоптер
RF Опсег : 2.408-2.475 GHz
RF Моќ : X6 B јас-АВТОБУС Спецификации :
Бренд Име : Flysky
Предмет : X6 B јас-АВТОБУС Приемник
Канали : 6(PWM), 8(PPM), 18(i-АВТОБУС)
Модел Тип : Мулти-Totor
RF Опсег : 2.408-2.475 GHz
Бренд Wigth : 500 KHz
Број на бендови : 135
RF Моќ : Не повеќе од 20 d Bm
RX Чувствителност : -95d Bm
2.4 GHz протокол : AFHDS 2 A
Модулација Тип : GFSK
Стап резолуција : 1024
Нисконапонски аларм : Да
DSC порт : PPM/PWM/i-АВТОБУС
Антена Должина : 93mm (Двојна Антена)
Моќност : 4.0-8.4 V
On-line Ажурирање : Yes(Безжичен)
Опсег : >300 метри
Тежина : 4.5 g
Големина на : 36*22*7.5 мм
јас-АВТОБУС Port : Да
Сертификат : CE0678, FCC ID : N4 ZX6 B00
Точка Име : IA6 B
Канал : 6
Модел тип : фиксно крило/хеликоптер/едрилица
RF приемник чувствителност : -105d Bm
Модулација : GFSK
Систем тип : AFHDS2 A/AFHDS
Канал резолуција : 1024 чекори
Име порт : да
Power port : yes( VCC)
Моќност : 4 V -6.5 V DC
Тежина : 14.9 g
Антена lenght : 26mm
Големина на : 47.4*262.2*15 мм
Сертификат : CE ,FCC
FS-A8 S :
Бренд Име : Flysky
Точка Име : FS-A8 S Приемник
Канали : PPM 8 CH, i-АВТОБУС 18 CH
Модел тип : Мулти-роторот
Фреквентен опсег : 2.408-2.475 GHz
б и ширина : 500 KHz
б и број : 135
RX Чувствителност : -92 d Bm
2.4 GHz систем : AFHDS 2 A
Модулација тип : GFSK
DSC порт : PPM/i-АВТОБУС/С АВТОБУС
Метод на пренос : FHSS
Податоци излез : 1.5 mm*3 Pin PPM/i-АВТОБУС/С АВТОБУС
Антена должина : 26mm (Не вклучувајќи месинг контакти)
Влез за напојување : 4.0-8.4 V
Екранот метод : LED
Нема земја пречки ( Пренесување и примање на 1 m од земја) : >300 метри
Работат на струјата : 40m A
Секој канал податоци : зависи од предавателот
Канал губеа : FS-IA10 B :
Број на Канали : 10
Соодветни модели : Авион / едрилица / хеликоптер Здравје
Фреквентен опсег : 2.4-2 .48 GHz
Број на весници : 160
Пренесување на моќ : не повеќе од 20d Bm
Примачот на осетливост : -105d Bm
2.4 G начини : автоматски фреквенција на втора генерација на дигитален систем
Енкодирање : GFSK
Антена должина : 26 mm * 2 (двојна антена)
Тежина : 19.3 g
Влезна моќност : 4.0-6 .5 V DC
Димензии : 47 * 33.1 * 14.7 мм
Боја : Црна
Сертификација : CE0678, FCC
јас-BUS Интерфејс : Да
Стекнување на податоци интерфејс : Да
Пакет Се Вклучени :
1 X Flysky FS-i6 X 10 CH 2.4 GHz AFHDS 2 A РК Предавателот
1 X Flysky Приемник

Кон својствата

боја:
Со X6B Приемник, Со iA6B Приемник, Со iA10B Приемник, Со A8S Приемник
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Контролор На Батеријата:
ААА
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Гаранција:
3 месеци
Димензии:
Xiangtat
Сертификат Број:
Xiangtat
Материјал:
Карбонски Влакна,Метал
Приклучоци Тип:
ЕУ/ВЕЛИКА БРИТАНИЈА/САД/AU
Време На Полнење:
2 часа
Бренд Име:
Xiangtat
Возраст Опсег:
> 3 години,Grownups
Извор На Енергија:
Електричен
Контрола На Канали:
6 Канали
Далечинска Контрола:
Yes
сертификација:
3C
Далечински Растојание:
На 1 КМ
Акција Време:
2 часа
Пакетот Вклучува:
Далечински Контролер,Оригинална Кутија
Бар-кодот:
No
Предупредување:
NO
3C:
Сертификат
Број На Модел На:
FS-i6X
Моторни:
Brushless Мотор
Полнење Напон:
110-240V
Контролор На Владата:
MODE2
Димензии:
15x15x5cm

Производи во категоријата

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање,

Спецификации : Бренд Име : SYMAПолнење на Владата : USBВреме на полнење : Околу 60 минутиЛетање Време : Околу 5

Cheerson CXЅВЕЗДИ Светот е Најмалиот Летало 2.4 Ghz 4 CH 6оската Мини РК беспилотни Летала Quadcopter RTFОпис : Cheerson CXЅВЕ

Главната Карактеристика: Со Wi Fi FPV 0.3 ПРАТЕНИК прилагодливи камерата, можете да го користите за да напра

79 озAnswer : ___________________________ Note : Ние нудиме различни бои за вашиот изборПакет Содржина : 1 x Quadcopter1 x Предавате

Бесплатен Превозот 100% Оригинални SYMA X13 Бура Мини РК Quadcopter 2.4 G Летало 6Оската Обезглавени Хеликоптер Игра

4 G FSi6 Предавателот Моторни ESC500mm МултиРоторот Воздух Рамка за Полнење S500PCB : Карактеристики : Wheelbase : 500mm F4

(Во акции) Hubsan X4 ПРО H507 A Quadcopter со Wifi Камера СТАН Управувано FPV GPS Летало РК Quadcopter RTF ( IOS / Andriod Контрола) Кара

Опис : Бренд име : JJR / CТочка име : H37 Elfie РозоваФреквенција : 2.4 GКанал : 4chЖиро : 6 оскаМотор Тип : Брусен Мотор

Како и да е негативна повратна информација не се реши работи.тоа може да треба 2030 дена да пристигнат.Отк

Паралелно Полнење Одбор Рамнотежа XT60 за Lipo 2 S 6 S XT60 Батерија Полнач ЛинијаОпис : Опис : Li Po Полнење Адапте

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 99.00 153.00$ 99.00 180.00$ 162$ 72.00 121.50Главна Карактеристика : X8 Pro е инсталиран со GPS Интелиге

Главната Карактеристика: Новозголемен Обезглавени Функција : Да се потсетиме на авиони лесно и Една Кл

Микро Свитлива РК Летало Quadcopter Брзо Префрлање Отворен и Затворен Quadcopters Обезглавени Режим на Едно Копче

Answer : ___________________________ Note : 1 Ве молиме потврдете ја вашата адреса повторно кога ќе завршите со плаќање...

Со цел да се осигура дека вие recevie вашиот објект се ослободени од данок при увоз, Секоја парцела ќе биде п

Фреквенција : 2.52 Моќ Модул Тековниот Модул Т приклучок со 5.8 Без Компас Лет Контролер Одбор Свиткана Игл

Овие трошоци се на купувачот одговорност.7 V 180m Ah, поддржува околу 6 минути лет времеСпецификација На Про

Карактеристики : Со количка за оружје, лесно да се носат.Претпазливост за батеријата : Не надбесплатно, и

Ажурирани Syma X5 C X5 C1 2,4 G 6 Оска Обезглавени Режим на ЖИРО РК Quadcopter RTF RC Хеликоптер со 2.0 ПРАТЕНИК HD КамераАв

РК Летало Syma X5 SW FPV РК Quadcopter Летало со Камера 2.4 G 6Оската RC Хеликоптер беспилотни Летала Со Камера HD VS JJRC H31

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произв

Ние ќе се направи сите наши напори да го реши проблемот.7 V 150m Ah 30 C Летање Време : 5~6mins Време на полнење (h) : 3

Опис : Предмет тип : Индукција авионПрименливи возраст : Над 8 годиниПрименливи средина : Внатрешна, надв

Карактеристики: 6ОскатаЖиро : Flightting повеќе мазна, stably и лесна контрола 2.4 GHZ Далечинска контрола : Корист

Оригиналниот XK K124 EC145 6 CH Brushless мотор 3 D 6 G Систем RC Хеликоптер Компатибилен со FUTABA SFHSS RTF VS Wltoys V977Опис : Ова

Целосен Сет РК Летало Quadrocopter Авиони Комплет 500mm МултиРоторот Воздух Рамка 6 M GPS APM2.8 Контрола на Летање Gimb

Answer : ___________________________ Note : Тоа ќе биде малку diffrences со надворешноста на далечинскиот управувач за различни

Спецификација : Бренд име : Полна БрзинаТочка име : Beebee 66Wheelbase : 66mmПроизвод големина : 85 x 85 x 38mmПроизвод те

Please wait...