0
clear
  • 50PCS 1W 3W Висока Моќност 5W црвена/зелена/Блу/Кралско сина боја/Бела/Топло Бела/Ладно Бела/Природна Бела LED со 20mm ѕвезда pcb
  • -20%
  • -20%
50PCS 1W 3W Висока Моќност 5W црвена/зелена/Блу/Кралско сина боја/Бела/Топло Бела/Ладно Бела/Природна Бела LED со 20mm ѕвезда pcb

50PCS 1W 3W Висока Моќност 5W црвена/зелена/Блу/Кралско сина боја/Бела/Топло Бела/Ладно Бела/Природна Бела LED со 20mm ѕвезда

DEN 283.20
DEN 269.00

Достапност
Производот е достапен


50 PCS 1 W 3 W Висока Моќност црвена/зелена/Блу/Кралско сина боја/Бела/Топло Бела/Ладно Бела/Природна Бела LED со 20mm ѕвезда pcb
Спецификации :
1w led :
Црвено (610-630nm) : DC Напред Напон : 2.2 V~2.6 V Напред Тековната : 350m A
зелена (510-530nm) : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 350m A
сина (460-465nm) : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 350m A
Кралска сина (445-455nm) : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 350m A
3w led :
Црвено (610-630nm) : DC Напред Напон : 2.2 V~2.8 V Напред Тековната : 700m A
зелена (510-530nm) : DC Напред Напон : 3.4 V~3.8 V Напред Тековната : 700m A
сина (460-465nm) : DC Напред Напон : 3.6 V~3.8 V Напред Тековната : 700m A
Кралска сина (445-455nm) : DC Напред Напон : 3.6 V~3.8 V Напред Тековната : 700m A 5 W led :
Кул Бело : 4 во 1 Чип,Напон : (3.2 V~V 3.4),Тековни : 700m A
Топло Бела : 4 во 1 Чип , Напон : (3.2 V~V 3.4),Тековни : 700m A
Црвено(660nm) : 4 во 1 Чип , Напон : (2 V~V 2.2), Тековни : 1100m A-1200m A
Кралска Сина (445-455nm) : 4 во 1 Чип , Напон : (6 V~7 V),Тековни : 700m A
Зелена (510-530nm) : 4 во 1 Чип , Напон : (6 V~7 V),Тековни : 700m A

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Бела 6500K, Топло Бела 3000K, Natrual Бела 4000K, Бела 10000K, Бела 20000K, Бела 30000K, Сина 465nm, Кралска Сина 445nm, Црвена 625nm, Зелена 520nm
Wattage:
1W, 3W, 5W
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
LED

Производи во категоријата

Спецификации Моќ : 1 W / 3 W / 5 W Напред Напон(Vf) : 1.61.8 V Напред Тековната(АКО) : 1 W користи 350m A / 3 W користи 700m A /

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потр

Опис На ПроизводотСпецификација Моќност : 30 W Струја : 1000 / 1200m A / Напон : DC 12 V; DC 32 V Боја сооднос : Топло бел

50pcs 1 W / 3 W висока моќност led Светилка Мушка растение расте Сијалица широк спектар 400 840nm 30 / 45 MIL Чип 3.23.4 700m A

Paramters : Модел; xw3 DF001Емитуваат боја : црвена / чисто зеленаWavelengh : црвена620630nm чисто зелени520530nmЛеќи на камер

Спецификации Моќ : 1 W / 3 W / 5 W Напред Напон(Vf) : 1.41.6 V Напред Тековната(АКО) : 1 W користи 350m A / 3 W користи 700m A /

Спецификации : Тип : LED 5730Моќност : 3 W / 6 W / 8 WПрозрачна Ефикасност : 100110lm / WБоја Рендерирање Индекс(Ра) : >72Те

ELNA 100 V 10000 UF Алуминиум Electrolytic Capacitor 35*100mmПакет : 1pc

Опис на производотпроизвод модел : 5 MM RGB Бавно да ТрепкаАпсолутно Максималната Оценка на Ta =25°CМоќ Дисип

2835 SMD LED БЕЛА Г.С.ГОЛЕМИНА НА : 3.5*2.8*0.65 ММ1 W led Ладно WhtieМАЧКА : 110140lmCCT : 700010000kУП : 3.03.6 VЈас(MA) : 350ma700maКОЛИЧИНА : 50

2016 година Нови Uniquefire 1506 КРИ XPL LED Капка Во Пилула Led Емитуваат Модул Lampe Држачот За LED Светилка Факел Беспл

Ако не сте добиле по истекот на 30 дена, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ги испита и разреши испора

Враќање : 1 На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само...

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потр

ОПИСНа IC smart : со користење на напредни производна технологија IC паметни, висока чувствителност, брза ис

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диод

Опис На ПроизводотСе емитуваат Боја : blue iceГолемина : 2*3*4mmЛеќа Боја : Вода ЈаснаБранова должина : 480490nmНапр

2016 година Нови Uniquefire 1506XPE LED Модули Месинг Капка Во Пилула Одговара За UF1506 Лов Светло Факел Бесплатен Пре

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диод

Please wait...