0
clear
  • DIY дијамант сликарство мачка полн плоштад дијамант везови мозаикот на слики бод кристал бод налепници сликарство rhinestones
  • -20%
  • -20%
DIY дијамант сликарство мачка полн плоштад дијамант везови мозаикот на слики бод кристал бод налепници сликарство rhinestones

DIY дијамант сликарство мачка полн плоштад дијамант везови мозаикот на слики бод кристал бод налепници сликарство rhinestones

DEN 339.36
DEN 272.00

Достапност
Производот е достапен

по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
П : Може ли да се направи дијамант слика од моите сопствени слики?
A : Да пријател, ние може да се направи дијамант слика на која било големина и било слики.
■DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Поголем големина, подобар ефект! Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу добро! Ако ви треба голем големината на никакви слики, ве молиме контактирајте со нас!
Нашите дијамант сликарство се полу-готови, не вклучуваат рамка. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Дијамант сечење процес е ригорозна, совршен допир, мазна и нежна, транспарентни треперење, висок индекс на рефракција, совршено се вклопуваат во екранот, повеќе сјајна. Иако нашите производи не е најевтин, но.
За да се создаде слика, вие не треба да се биде уметник! Само изберете го поставите на нашиот производ и да се создаде тоа! Изработка на дијаманти сликарство ви помага да го намалите стресот, развивање на активна размислување, па затоа е препорачливо да се вклучи и создавање на ремек-дела и вашите деца! Ова е многу возбудлив и интересен процесот
Ако се прашувате како да го направите тоа, можете да прочитате повеќе детали и знаат како да ја завршат дијамант слика од себе си. Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате!
Добредојдовте во мојата продавница
Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, Плоштад дијаманти е шарени три-димензионални сјај, дел јасно, одлична текстура.Експресивната сила на сликата е исклучителна, повеќе реални, три-димензионални чувство посилно. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
●Име на производ : DIY дијамант сликарство/дијамант везови/дијамант сликарство крстот бод
●Функција : Плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант везови
●Материјал : Плоштадот Смола Дијамант
●Дијамант тип : 100% полн Плоштад вежба
●Пакување : Боја Кутија / Торба
●Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба , Dinning Соба , Бања , Бања , Кујна , Студија , Дом , Канцеларија , Хотел , Ресторан и Бар
●Процес : Нова технологија , со Различни Круг дијаманти и други дијамант .
П : Колку време ќе можете да го испратите производи?
A : почитувани, општо земено, ние ќе испрати пратката во рок од 5 дена по вашата исплата.

Кон својствата

Големина:
20cmx25cm, 25cmx30cm, 30cmx40cm, 40cmx50cm, 45cmx60cm, 50cmx65cm, 55cmx75cm, 60cmx80cm, 70cmx90cm, 80cmx100cm
Стил:
Европа
Бренд Име:
Вежба Сјајна
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Применливи простор:
во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Hom
Ткаенина тип:
HD Платно
Дијамант тип:
Полн Плоштад Дијамант
алатки:
Дијамант јадење,Точка пенкало,Дупчење кал,Железо пинцети
Unfinish:
да,треба вашиот рачно изработени
Платно материјал:
Масло на платно
Го Поставите Типот:
Дома декорација
Производот Категорија:
Занаетите / Везови / Везана
Големина на Слика:
Според опција
Погоден:
Семејството, Пријателите,Децата

Производи во категоријата

тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе ,C Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме не двоумете

Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант тип : 100% Полн круг вежба ( ако са

Ајде да го реши проблемот со вас ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на п

Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.Ве молиме да се уве

Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Ставките коишто се вклучени : 1...

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

ПОЛН Круг / Плоштад Дијамант везови diy дијамант сликарство Крстот Бод Кристал мозаик дома декорација сл

Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.

Експресивната сила на сликата е исклучителна, повеќе реални, тридимензионални чувство посилно.П : Колку

Дијамант слика : 5Висока вискозност и Доволно Дијамант1* Ние користиме двострано лепило на вискозитет, н

Ако за било која причина не сте задоволни, ве молиме не се директно остави негативни повратни информаци

Едноставно обесени тоа на ѕид, што ќе ја направи вашата соба и вашиот свет неверојатни Подолу е проценет

Комбинација на овие два стилови ќе го направи слика се појави за да биде повеќе домот, во текстура со shinni

Наслов : DIY 5 D Дијамант Везови Кристал плоштадот Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет Везана Дома Деко

Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот про

Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи не квалитет проблем) Производ димензии се н

5 D целосна опрема дијамант вез за полнење моделот на дијамант слика мозаик мушка слика на rhinestones,камен &

Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот про

3 D DIY Везана Дијамант Везови Цртан филм Икона Дијамант Сликарство Крстот Бод мечето Шема Rhinestones Уметност

Please wait...