0
clear
  • 3D Фото Позадина Обичај Позадини За Дневна соба Естетски ТВ 3D Позадина Ѕид трудови Дома Декор
  • -20%
  • -20%
3D Фото Позадина Обичај Позадини За Дневна соба Естетски ТВ 3D Позадина Ѕид трудови Дома Декор

3D Фото Позадина Обичај Позадини За Дневна соба Естетски ТВ 3D Позадина Ѕид трудови Дома Декор

DEN 1568.64
DEN 800.00

Достапност
Производот е достапен

Производи име : de Papel parede , позадина , тапети за ѕидови 3 г , 3 D позадина , de Papel Parede 3 D , Фото ѕид мурали , 3 D позадини , ѕидни весници дома декор , фото-тапет mural Боја : како што е прикажано 1 . купувачот мора да ги прочитате : $/ квадратни метри , широк x висина = цел број ( квадратни метри), кои Ќе не кажам точната големина . ние ќе испрати подолу големина одговара на вашата цел количество . Количина : 1 квадратен метар = 125cm W x 80см H = 4.101 нозе x 2.624 нозе Количина : 2 квадратен метар = 200cm W x 100cm H = 6.561 нозе x 3.28 нозе Количина : 3 квадратен метар = 208cm W x 146cm H = 6.824 нозе x 4.79 нозе Количина : 4 квадратен метар = 250cm W x 160cm H = 8.202 нозе x 5.249 нозе Количина : 5 квадратен метар = 250cm W x 200cm H = 8.202 нозе x 6.561 нозе Количина : 6 квадратен метар = 300cm W x 200cm H = 9.84 нозе x 6.561 нозе Количина : 7 квадратен метар = 300cm W x 250cm H = 9.84 нозе x 8.202 нозе Количина : 8 квадратен метар = 400cm W x 200cm H = 13.12 нозе x 6.561 нозе Количина : 9 квадратен метар = 350cm W x 260cm H = 11.482 нозе x 8.53 нозе Количина : 10 квадратен метар = 400cm W x 250cm H = 13.123 нозе x 8.202 нозе Количина : 12 квадратен метар = 400cm W x 300cm H = 13.123 нозе x 9.842 нозе Забелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m2, Бидејќи многу мали димензии, 1 метар квадратен големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозе Други големина , кога ќе го поставите цел , ве молиме оставете порака за широк и висина во ред . Или кажете ни ( широк , висина ) ќе ви даде се пресмета на правилен редослед количина и цената . E. g. вашиот ѕид големина широк : 4m висина : 2m 4m 2м x =8 квадратни метри , ќе треба да се купи 8 квадратни метри . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Mural позадина е самолепливи ? Не , вие треба купи адхезивна паста одат на Хардвер продавница .ние не вклучуваат адхезивна паста , како изразат не може да брод . ПРАШАЊА и одговори : Како да знам големина на слика за позадина ? Ова е сопствена позадина не 10 долго , 0.53 м широк позадина се тркалаат . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Било која големина е целокупната шема? Да ЧПП : Whst е заднината ? Ова ако фото позадина , ѕид мурали , mural позадина , тоа не позадина се тркалаат , не ѕидот налепници .

Кон својствата

Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Стил:
Европа
Површински Третман:
Печатени
Бренд Име:
слика во слика
Број На Модел На:
813
Материјал:
Други
Шема:
Накит цвеќиња
Тип:
Не-плетени
Стил:
Современа Европа,корејски,Класични,Земја, за Деца,гроздобер
Делокруг на примена:
Дневна соба,Спална соба,Дете соба,Свадба соба,Старец соба

Производи во категоријата

Обичај Едноставна ретро дрво шума Папагал позадина,хотел опременост на кафуле дневна соба ТВ троседот

На сопствени 3 D мурали,бела голем камион под шарени небото , дневна соба со софа ТВ ѕидот во спалната соб

Обичај de papel parede,Ретро гроздобер автомобил светот транспорт позадина,ресторан, бар дневна соба троседот

Обичај de papel parede,Ретро Лондон раканасликани позадина ,дневна соба со софа на ТВ на ѕид деца спалната соба

Обичај уметност апстракт мурали,Жолто и сино апстракт мозаик блок маслото,хотел, ресторан дневна соба Т

Сопствени 3 D мурали,Транспарентни убави сон цвет под ведро сјајот de papel parede, дневна соба со софа на ТВ во

Сопствени 3 D огромни мурали, модерен минималистички де parede Papel, ТВ позадина ѕид, спална соба ѕид хартија

Најновите 3 D мурали, водата скок јагода ресторан де parede Papel, дневна соба ТВ троседот во спалната соба ѕид

Најновите 3 D позадина,3 D стерео Кина стил Jade Цвет de papel parede,ТВ ѕид на дневната соба троседот ѕидот во спал

Сопствени 3 D мурали,Прекрасна романтична сонцето цвет функција мурали de papel parede,дневна соба со софа на Т

Најновите 3 D мурали,Чиле е природен сценографијата, убава небото снег планина limpid вода,дневна соба ТВ ѕи

Обичај Децата цртан филм мурали, три симпатична цртан филм ној de papel parede, дневна соба со софа на ТВ на ѕид

Сопствени 3 D мурали,свежи и убави жолти рози една пупка само подготвени да пукна, дневна соба со софа на

Најновите 3 D тридимензионални mural, де parede Papel, морски бранови камен ѕид, хартија, ѕидот на ТВ ѕидот во спал

3 D мурали,Lavandula Closeup Цвеќиња позадина,hotel соба, дневна соба со софа ТВ ѕидот во спалната соба ѕид трудови д

Обичај mural позадина стереоскопски 3d,Текстура Виолетова кожа позадина,дневна соба со софа на ТВ на ѕид ку

Обичај ретро позадина,Апстракт црни и бели цвеќиња,3 D мурали за дневна соба и спалната соба хотел КТВ ѕи

На сопствени 3 D мурали,Европа тип враќање на античките начини декоративна шема на мермер,дневна соба со

Please wait...