0
clear
  • 1200W MS-3080 дигитални лемење садови доведе слободни калај мешавина за Соларна плоча заварување
  • -20%
  • -20%
1200W MS-3080 дигитални лемење садови доведе слободни калај мешавина за Соларна плоча заварување

1200W MS-3080 дигитални лемење садови доведе слободни калај мешавина за Соларна плоча заварување

DEN 6240.00

Достапност
Производот е достапен

Опис на производот 1200 W MS-3080 дигитални лемење садови доведе слободни калај мешавина за Соларна плоча заварување
Име на производ MS-3080 Материјал Чист титаниум Тежина 7.5 кг Моќност : 1200 W Температура Опсег : 0-600ºC Топење Калај Количина : 7.3 kg Калај тенџере големина 300*80*45 MM Надворешна Димензија 490*120*110 MM Боја Црна
Чист Титаниум лемење тенџере
Заштеда на енергија, може да заштедите до 30% енергија од нормално лемење тенџере
Chint воздух прекинувач, заштита коло изгорени.
Садот е изработен со воени стандард чист титаниум одбор, можат да работат под 600 ℃ висока температура за долго. Тоа е најдобар избор за води-бесплатни работи.
Супериорен инфрацрвен печка, греење до побрзо, заштеда на енергија
На термо материјал алуминиум силикат памук, има силна термичка изолација способност. Не-водење и еколошки Omron ПИД интелигентна контрола на температурата, дигитален дисплеј претходно & вистинска температура. Висока прецизност, брз температура обновување. MS-50 MS-80 MS-100 Калај тенџере големина(мм): 50*40 80*40 100*40 Надворешна Димензија: (L*W*H) 266*145*120 327*175*120 327*175*120 Температурата Спектар : 0-600℃ 0-600℃ 0-600℃ Топење Калај Количество: 0.6 1.5 кг кг 2.0 kg Моќ: 250 W 400 W 500 W Тежина: 2.3 kg 3.0 kg 3.1 кг Производи Покаже Нашата Компанија . Нашите Сертификати

Кон својствата

Бренд Име:
HANDF
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MS-3080
Производство на името:
MS-3080 мешавина
моќност:
1200W
Материјал:
Чист Титаниум
Температурата Опсег:
0-600'C
Топење калај количина:
7.3 kg
Надворешна димензија:
490*120*110mm
Едб тенџере големина:
300*80*45mm
време на испорака:
3-7Ddays
Напон:
110/120V AC
Тежина:
7.5 KG

Производи во категоријата

Smt Полу Автоматски Матрицата Печатач / SMT LED Линија за Производство PCB Матрицата Екран Печатач

Најновите Пинцети железо БРЗ 989 + Лемење железо се справи со оригинални hakko937 брз 969 967 936 ESD и други лемење

220 V 60 W 1 PC Десктоп возилото автоматски се хранат калај thermostatic заварување табеламултифункција на возилот

Ниска цена bga rework станица за мобилен телефон на поправка на Рачни инфраред мобилни поправка на машина WDS5

01±2mvТемпература<300ppm / ℃Излезна СтрујаDC 1 MA2 A±10%Хуманистички ФункцијаUSB ИзлезDC 5 V 1АVoltmeter050 V DCManual / Авто Фу

Вие исто така ќе добијат други млазници, и други корисни додатоци (види погоре), така што ќе може да работ

Фабриката превозот 80mm или 90mm ХТ80 или ХТ90 BGA sik Чу Тајван bumping jigs универзална sik Чу Тајван испратите 2 ПАРЧИ

Бесплатен превозот!! AOYUE 8032 лемење станица 220 V Преносни Отстранлив BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух

YIHUA201 B 130w highfrequency електрични вшмукување калај лемење станица антистатички автоматскившмукување калај п

T862++ 110 V IRDA SMD&BGA Rework Станица Инфрацрвена Греење 1 Пакување листа 1 PCS Заварчик база 1 PCS Водич род 1 PCS Лоцирањ

Температурата контроли се користат core технологијата, усвојување на Samsung микропроцесориПИД програмирањ

00 / парчеБесплатен превозот!! 750ml 220 V 50 W Дигитални Ултразвукови Почиста ЈП900 S За CD Очила Види Накит Со Сло

Технички податоциНапон AC220 V±10%Max потрошувачката на енергија 715 WЗагреете станица деловиMax потрошувачкат

Топол воздух лемење станица SAIKE 852 D+ Топол воздух пиштол и лемење железо 2 во 1Спецификација : потрошувачк

материјал : Високо осетливи на допир+екран на Допир за човекмашина интерфејс операција Пакување листа Pc

Тежина : 20 кг15 Ефективна моќност : 1900 W14 Подвижен грејач, лесно и convinient да се користи06.Ако не сте задоволни

LY M770 BGA rework станица со 810 компјутери директно греење Дматрицата H за полнење пакетRE : Поради флукс & paste не

YIHUA201 B 130w highfrequency електрични вшмукување калај лемење станица антистатички автоматскившмукување калај п

Прирачник матрицата печатач машината е мал и лесен, особено за нов производ судењето, и во некоиlowvolume ел

ние ќе ви помогнеме у справи со случајот во рок од 2 дена и ќе ви даде задоволни решение .Клиентот има опц

Опис : Сосема нов и висок квалитет на топлинска изолација подлога Отпорност на висока температура од 500

ZX7200 DC инвертер Tig заварувач, електрично заварување машинаПреносни 1 фаза 220 V 250 A ZX7200 DC електрични заварув

резервни делови предизвикани од температурата девијација, може да ја користите оваа функција калибрац

G700 има 2 Начини(прирачник,полуавто),G720 има 5 режими(прирачник,полуавто , делемење,лемење,SMT)Главната Разли

YIHUA853 A постојана температура lead free загреете станица BGA rework станица дигиталниекранот греење платформа н

YIHUA853 A постојана температура lead free загреете станица BGA rework станица дигиталниекранот греење платформа н

IBK автоматско cnc заварување робот лемење Роботски за заварување висока осветленост LEDОпис На Производот

BAKON BK3300 A 220 V 150 W Дисплеј LCD Дигитален лемење станица за лемење железоТехнички Параметар : AC Напојување 220 V

Please wait...