0
clear
  • Само-Прилагодливи Crimping Plier со 600pcs Терминали Поставува AWG24-12Wire Кабел Цевка Терминали Crimping Клешти Мулти Рака Алатки
  • -20%
  • -20%
Само-Прилагодливи Crimping Plier со 600pcs Терминали Поставува AWG24-12Wire Кабел Цевка Терминали Crimping Клешти Мулти Рака Алатки

Само-Прилагодливи Crimping Plier со 600pcs Терминали Поставува AWG24-12Wire Кабел Цевка Терминали Crimping Клешти Мулти Рака

DEN 1248.00

Достапност
Производот е достапенHSC8 6-4 Сет
Сет inlcuded на : 1 buc HSC8 6-4 Терминал plier +1 кутија 600pcs Ferrule Терминал
1 Име на Производ : 600pcs PVC Изолација Bootlace Ferrules КОМПЛЕТ
2.Материјал на Тело : Чист Бакар
3. Површина : Калај-Обложено
4.Материјал за Изолација ПВЦ
5. Големина од : 0.5mm2-4mm2 (AWG 22-AWG 12 ) E0508=Црвена 100pcs E0508=Црна 100pcs E7508=Сина 100pcs E7508=Сива 100pcs E1008=Жолта 50pcs E1508=Црна 50pcs E1510=Црвена 40pcs E2508=Сива 30pcs E4009=Зелена 20pcs E6012=Црна 10pcs
Ratchet Терминал Crimping Клешти HSC8-6-4 спецификација на инструментално : Капацитет : 0.25mm2~6.0mm2(24 AWG-10 AWG) Должина : 175 MM Нето тежина : 0.45 KG Тип : HSC8 6-4 Самостојно се прилагодува на саканата ferrule големина Ferrule вметнување на страната на алатката Повеќе crimp профили Специјално појачани пролет челик

Кон својствата

Се Справи Со Стил:
Директно
Бренд Име:
TOOZO
Plier Стил:
Европски
Тип:
Рамен Нос
Карактеристики:
Мини
Примена:
Мулти Функционални
Материјал:
Јаглероден Челик
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
hsc86-4 with675terminal комплет

Производи во категоријата

Главните Материјали : Најлон Вкупна должина * Plier отворање опсег(приближно) : 25cm 065mm 18.5 см, 035mm 15cm 015mm Боја :

BI0001760Спецификација : Бренд новиМатеријал : железоБоја : како на сликата покажуваПритиснете studs дијамета

.тпроизвод {backgroundcolor : #fff;width : 100% ;maxширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;fontfamily : "Ping Fang SCМеди

Карактеристики : Вкупно Никелобложено легура Сите целта на вилицата костец на круг, рамна, квадратни и х

10 Инчен 45 # Челик Енергично Рамен Клешти со Мазна Рачка и Круг се Стега Устата Брзо Одредување на Менгеме

Карактеристики : да Биде направен од хром vanadium челик материјал, Индустриски жица клешти Blackening третман и

Повеќенаменски Жица Соголување Машина PlierDiscription : Направен од висококвалитет ладно валани челик, термич

Материјал : Нерѓосувачки челикГолемина : 6.1 X3 X0.65 CMТежина : околу 57gПакување се вклучени : 1x Мини Џеб Метал

Страна Машина КлештиМатеријал : Пластични, МеталниВилицата Капацитет : 07mmВкупната Големина (Прибл.) : 13 x

Карактеристики : Костец платно тесни за професионални и квалитетни се протегала платно Платно клешти с

РАКА CRIMPING АЛАТКИCrimping опсег : (216м m2)1 100 % Задоволството ЗагарантиранаАко не сте задоволни со предмети за

12324 ТОПЛА ПРОДАВАЧОТ КЛЕШТИПроизводство Детали : Модел : FBS1030Се применуваат : 1.3 mm / 16 AWGМатеријал : Легиран

СТР5 Ratchet жица strippers кабел нож жица соголување алатка кабел соголување plier НОВИ жица stripperОпис На Производ

Фабриката снабдување кина ratchet crimper АП серија тешки crimping алатка за различни типови на терминали јаглеро

Сите превозот на трошоците треба да бидат платени од страна на клиентите.66m2 , 1022 AWGИнформации За Исплата

Повеќе plier ELECALL ЕЛЕМЕНТИ03 C(LY03 C) Минитип на Самоприлагодливи Crimping Plier, 0.56mm2 (2016 AWG) Терминали Crimping Алатки Сп

Бренд новиМатеријал : нерѓосувачки челикБоја : сребренаГолемина : како што е прикажано на сликаПроизвод

Please wait...