0
clear
  • 5D Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Две Покаже Љубов Бувови Везана Дијамант Везови Полн плоштад Мозаик Декорација Смола Колекции
  • -20%
  • -20%
5D Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Две Покаже Љубов Бувови Везана Дијамант Везови Полн плоштад Мозаик Декорација Смола Колекции

5D Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Две Покаже Љубов Бувови Везана Дијамант Везови Полн плоштад Мозаик Декорација Смола Колекции

DEN 389.76
DEN 273.00

Достапност
Производот е достапен

Експресивната сила на сликата е исклучителна, повеќе реални, три-димензионални чувство посилно.
П : Колку време ќе можете да го испратите производи?
A : почитувани, општо земено, ние ќе испрати пратката во рок од 5 дена по вашата исплата.
DIY дијамант сликарство карактеристики :
■ DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата
■DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
П : Е овој производ полна со дијаманти?
A : да почитувани,целата слика на плоштадот смола вежба .
За Фото Обичај
Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др. Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате!
Добредојдовте во мојата продавница
Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, Плоштад дијаманти е шарени три-димензионални сјај, дел јасно, одлична текстура.
П : Што да правам ако не добие доволно дијамант?
A : почитувани Firend, можете да не контактирате повторно испраќање на дијамант ако се најде таму не е доволно. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Поголем големина, подобар ефект! Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу добро! Ако ви треба голем големината на никакви слики, ве молиме контактирајте со нас!
Нашите дијамант сликарство се полу-готови, не вклучуваат рамка.
П : Може ли да се направи дијамант слика од моите сопствени слики?
A : Да пријател, ние може да се направи дијамант слика на која било големина и било слики.
П : Како можам да го испратам мојот сопствени слики за вас?
A : почитувани, можете да ја внесете во пораката центар и кликнете на "Испратите слика" за да ја испратите вашата сопствена слика за мене.
■DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Иако нашите производи не е најевтин,.
■DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
■DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување.

Кон својствата

Големина:
20cmx25cm, 25cmx30cm, 30cmx40cm, 40cmx50cm, 45cmx60cm, 50cmx65cm, 55cmx75cm, 60cmx80cm, 70cmx90cm, 80cmx100cm
Стил:
Европа
Бренд Име:
Вежба Сјајна
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Применливи простор:
во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Hom
Ткаенина тип:
HD Платно
Дијамант тип:
Полн Плоштад Дијамант
алатки:
Дијамант јадење,Точка пенкало,Дупчење кал,Железо пинцети
Unfinish:
да,треба вашиот рачно изработени
Платно материјал:
Масло на платно
Го Поставите Типот:
Дома декорација
Производот Категорија:
Занаетите / Везови / Везана
Големина на Слика:
Според опција
Погоден:
Семејството, Пријателите,Децата

Производи во категоријата

Отворете го вашиот парцела, проверете колекции дали сите делови се целосно или не Отворен мал дел од сел

[DIY дијамант сликарство карактеристика]1 За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана

DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за с

Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.

Ајде да го реши проблемот со вас ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на п

Ние и ветуваме ние ќе се обиде што е можно за да ви помогнат Ние обично го пополните долниот декларирана

Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Ставките коишто се вклучени : 1...

Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на

Посетете Ја Нашата ПродавницаДијамант colth големинаDefintion СликаПроизводството Чекори1, Отворете ја кутиј

Пост воздух mail : 1060 дена Следење на вебстраница : на локалните поштата вебсајтe Packet : 725 дена Следење на ве

сакате Плоштадот diy сликарство кажи ми ако ве МолимеИзберете шаблон Тип : / / / / / Store Име : SHUOSI Фабрика П

Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.Ве молиме да се уве

3 D DIY Везана Дијамант Везови Цртан филм Икона Дијамант Сликарство Крстот Бод мечето Шема Rhinestones Уметност

Наслов : DIY 5 D Дијамант Везови Кристал плоштадот Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет Везана Дома Деко

Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња

Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот про

За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот

Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи не квалитет проблем) Производ димензии се н

по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти DIY дијамант привлече лично

ПОЛН Круг / Плоштад Дијамант везови diy дијамант сликарство Крстот Бод Кристал мозаик дома декорација сл

Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка,и тоа не е готов слика,што треба да заврши себе.Име на п

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

Посетете Ја Нашата ПродавницаDefintion СликаПроизводството Чекори1, Отворете ја кутијата, проверете колекц

Please wait...