0
clear
  • Hawkeye Малку Пилот 5 инчен 5.8 G 40CH FPV Следење на Екранот за QAV250 Трки Летало DIY Quadcopter Воздушна Фотографија Екранот
  • -20%
  • -20%
Hawkeye Малку Пилот 5 инчен 5.8 G 40CH FPV Следење на Екранот за QAV250 Трки Летало DIY Quadcopter Воздушна Фотографија Екранот

Hawkeye Малку Пилот 5 инчен 5.8 G 40CH FPV Следење на Екранот за QAV250 Трки Летало DIY Quadcopter Воздушна Фотографија Екранот

DEN 2990.40

Достапност
Производот е достапен


Компактен и лесен, на HAWK-EYE Малку Пилот сите-во-едно 5 инчен 40 CH FPV следи изградена-во 5.8 G висока чувствителност примачот за DIY FPV Quadcopter има речиси сите функции можеби ќе треба во FPV пилотирање воздушна фотографија. Тоа е опремен со 5-инчен снег екранот со LED осветлување. Интегрирани 5.8 G висока чувствителност приемник обезбедува високи перформанси сигнал пренесување и примање. Вградената батерија нуди долго работно време до 3 часа. Џеб големина ви овозможува лесно да носат за HD уживање насекаде, во секое време. Тоа, секако, е во вредност на вашите инвестиции!
Карактеристики :
Авто канал пребарување функцијата.
На екранот напон индикатор; на екран операција траење.
На екранот примањето на сигналот на екранот.
До 3 часа траење на батеријата кога целосно наполнета.
Опремен со монтажа заграда, лесно да се инсталира.
Супер силни анти-мешање дизајн обезбедува стабилна летање.
Интегрирани 800 * 480 резолуција, на 5-инчен екран, ќе има 28% подобрување во јасност.
Спецификации :
Резолуција : 800 * 480
Осветлување : LED
Осветленост : 700cd/㎡
Приказ на сооднос : 16 : 9
Време на одговор : 10ms
Боја систем : PAL / NTSC
Текст : Видео (PAL / NTSC)
Излез : Видео
Моќност : Вграден-во 3.7 V 2800m Ah Li-ion батерија
На животниот век на батеријата : Околу 2,5-3 часа
Полнење : Micro USB порт
Антенски приклучок : RP-SMA
5.8 G чувствителност : -94db
Боја : Црна/бела факултативна
Нето тежина : 180g (вклучувајќи антена)
Големина : 128 * 83 * 12mm
Таму може да се некои отстапување се должи на рачно мерење.
Пакет Информации :
Пакет големина : 16.5 * 11.6 * 6.7 cm / 6.5 * 4.56 * 2.6 во
Пакет тежина : 432g / 15.2 оз
Подарок кутија пакет
Пакет Листата :
1 * 5 инчен FPV Следење
1 * Монтажа Заградата
1 * Печурки Антена
1 * Видео Влезот Кабел
1 * Видео Излез
1 * Лост
2 * Налепница
1 * Упатство

Кон својствата

боја:
Бела, Црна
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Бренд Име:
leaco
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
РК Делови и Accs:
Антени
Алатка Материјали:
Собранието Категорија
Број На Модел На:
SCREEN001
Технички параметри:
Вредност 2
Материјал:
Композитен Материјал
Надградба На Делови/Додатоци:
Екранот
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Екранот

Производи во категоријата

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додаде

специфични изјави : Материјал : ПластикаНие ight : 40gПрефрлување на струјата : 15 AКабел должина : 15cm (22 # силик

За Превозот : Ние обично брод купувачи објект како ПОДАРОК во помала вредност кога ќе изберете Економиј

Tamiya 1 / 10 1 / 16 Скала На Патот Лебдат Автомобили РК Гуми Цементирање Помошни Тркала Центар Тркало Пречник н

За 1 / 8 РК автомобил Тешко елоксирани на опрема површината Рѓадоказ за третман на површината на степенит

Функција : 280 редуктор мотор (челична топка) во внатрешноста на менувачот е мала modulна метал опрема, врати

YUKALA Батеријата за WLtoys L333 L343 L353 РК Автомобил играчка автомобил резервни делови 6.4 V 320m Ah батеријата додато

Спецификација : 20pcs / многу Дијаметар 2.6 / 3.1 / 4.1 мм Кормило Оружје Опрема за Слетување Волан Рака DIY Додато

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите о

Продавачот ќе плаќаат поштарина, како и, се Врати превозот надомест надомест е 1 35% од неисправни објект

APM е отворен извор контрола на летање, може да се игра APM и зависи од индивидуалните способности Играчот

Mato оригинални 1 : 16 3898 Шерман далечинска контрола на резервоарот надградба додатоци симулација T49 метал

htmlПревозот1).com / payment_method.ако не знаете како да се плаќаат пари,ве молиме погледнете го ова link : http : / / help П

ИзвестувањеПочитувани Купувачот : ако сте од Русија, ве Молиме да ни даде целото ваше име Ние треба тоа к

Добредојдовте На RCAWDзаден амортизерПакет Количество:2 парчињаМатеријал : МеталОпис : ЦПУ машински 6061T6

Radiolink Мини ФОТОГРАФИИ Контрола на Летање на Вибрации на Амортизацијата од страна на Софтвер Atitude Задрже

Опис : Ова 3 сечилото влакна засилен најлон пропелер поставен е за РК брод Постојат четири реквизити во о

(негативна повратна информација НЕ е мудро решение за решавање на било какви проблеми)Ако планирате да

Please wait...