0
clear
  • НОВ 5500mah ИО-BN750BBC Замена batteria за Samsung Галакси Забелешка 3 НЕО LTE СМ-N7505 Батеријата
  • -20%
  • -20%
НОВ 5500mah ИО-BN750BBC Замена batteria за Samsung Галакси Забелешка 3 НЕО LTE СМ-N7505 Батеријата

НОВ 5500mah ИО-BN750BBC Замена batteria за Samsung Галакси Забелешка 3 НЕО LTE СМ-N7505 Батеријата

DEN 513.60

Достапност
Производот е достапен


escription :
1. Li-on Батерија : ИО-BN750 BBC
2. Напон : 3.8 V
3. Капацитет : 5500m Ah
4. Употреба : за Samsung Galaxy Note III Нео / Забелешка 3 Нео / N7505 / N750 /Галакси Забелешка 3 Мини
5. Безбедност и животната средина : Двојна заштита функции.Двојно IC и PCB електрични одбор заштита на наполнетост на испуштање и краток спој.
6.Нашите батеријата е иста големина со оригинална батерија.
7 : Направен во CNINA
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
> Батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба.
> Привремена краток капацитетот на новата батерија ќе биде произлегува од не се користи за долго време, тоа е нормално, вкупен капацитет ќе биде повратена преку користи за 3-5 пати.
> Кога за прв пат се на батеријата, се користи надвор, задолжен за 10 часа, за првите три пати, го користите повторно, тогаш тоа само треба да се наплаќаат за 5 часа за нормална употреба.
> Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата.
> Не расклопување или промена на структурата на батеријата.
> Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго.
> Не го изложувајте батеријата на влага и вода, не го стави на висока температура средина.
> Не влијаат на батеријата.
> Го стави вон дофат на деца.
> Најдобрите складирање температура е 20°C5°C

Кон својствата

Samsung Модел:
Други
Квалитетот сертификација:
RoHS,CE
Оригинал или Не:
Компатибилен
Бренд Име:
chensuper
Капацитетот на батеријата(mAh):
Над 5000mAh
Компатибилен Бренд:
Samsung

Производи во категоријата

Нови thl BT01 BT01 3.8 V 2700m Ah Висок Квалитет на Батеријата за THL T100 T100s T11 мобилен телефон батеријатаОпис : 100% сосе

100% Оригинални Резервни THL T5000 Батеријата За THL 5000 MTK6592 Smart Mobil e Телефон + Бесплатен Превозот + Следење на Бр

3.8 V 1800m Ah TLP018 B2 За Алкател 7024 7024 W 7025 7025 D 6030 6030 A 6030 X 6030 D За ПРВ S820 P606 P606 T P600 P600 T БатеријатаМодел : TLp018 B2Капаци

100% Оригинални Резервни за Meizu BT43 C meilan 2 Батерија 2500 m Ah Smart Mobil e Телефонот за Meizu BT43 C meilan 2 + Бесплатен Превоз

100% Оригинални Резервни ZOPO BT55s Батеријата За ZOPO BT55s Smart Mobil e Телефон + Бесплатен Превозот + Следење на Број +

батерија за Ulefone L55, Ulefone Биде Pro мобилен телефон.Убав бекап и замена на мобилниот телефон.Ајде ќе се игра

3.7 V 3550m Ah L12 T1 P31 За Леново А2 R6907 BL195 A2107 A2107 A A2207 A2207 AH БатеријатаМодел : L12 T1 P31Капацитет : 3550m AhСе применуваат

3,не користете го и не се полоши полнач за да ја дополните оваа батерија за да се избегне оштетување на ба

100% Оригинални Батеријата за Elephone P8 P8 L литиумјонска Backup на Батеријата 4600m Ah за Elephone P8 P8 LДобредојдовте на

Оригинална Батерија За UMI Рим паметен телефон 2500 m Ah резервната батерија за UMI Рим X Бесплатен ПревозотОп

Задоволството на клиентите е нашиот сервис начело и извршување на цел цело време Пред одредување, секој

PAP3500 ДУО 1700m AH Висок Квалитет Замена Liion Батерија за Prestigio PAP3500 ДУО Multi Phone батерија информации за Батерија

Oukitel U7 MAX Батеријата 100% Оригинални 2500m Ah Резервната Батерија Замена За Oukitel U7 MAX Мобилен Телефон

CUBOT X16 X17 X17 S Батеријата 2700m Ah 100% Оригинални Нови Замена Резервната Батерија За CUBOT X16 X17 X17 S Мобилен Телефон

3.8 V 3250 m Ah Замена на Батеријата За Infinix BL32 AX BL Мобилен Телефон Батерии

Ве молиме имајте во предвид : По добивањето на новата батерија, ве молиме не брзаат да ја дополните...

Ако исплатата не е достапна, вашата цел ќе биде автоматски затворена Ако имате било какви проблеми со на

Топла Продаде Копија 1300m Ah Батеријата За Wiko П Паметни Mobil e Телефон + Бесплатен Превозот + Следење на Број +

Сите батерии имаат во парк, може да бидат сигурни дека на купување на овој производ Продавница url : aliexpress.

Ulefone Се Допре Батеријата За Ulefone Се Допре Биде Допир 2 / 3 Smart Mobil e Телефон+Во ПаркКомпатибилен Телефон : Ulefon

За Huawei sonic батеријата 100% Висок Квалитет 1400m Ah HB5 K1 H1400m Ah Батеријата за Huawei Искачи 2 Sonic C8650 U8650 U8660 U8652 видимеО

Пред да се испрати ни го врати објектот,ве молиме контактирајте не за подетални врати&размена на настав

Please wait...