0
clear
  • ORKINA Часовник Мажите Автоматски се Види Ткаени од не ' Рѓосувачки Челик Рака Tourbillon Механички Аналоген Машки рачен часовник Relogio Masculino
  • -20%
  • -20%
ORKINA Часовник Мажите Автоматски се Види Ткаени од не ' Рѓосувачки Челик Рака Tourbillon Механички Аналоген Машки рачен часовник Relogio Masculino

ORKINA Часовник Мажите Автоматски се Види Ткаени од не ' Рѓосувачки Челик Рака Tourbillon Механички Аналоген Машки рачен часовник

DEN 1944.00
DEN 1516.00

Достапност
Производот е достапен


Карактеристики на производот : - 42mm полиран случај со транспарентните назад - мрежа од не ' рѓосувачки челик watchband - авто датум и ден екранот во суб бира - автоматско движење внатре - tourbillon кафез во 6 часот Пакетот Вклучува : - 1 x Watch - 1 x Упатството - 1 x Подарок Кутија

Кон својствата

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Dial Дијаметар:
42mm
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
MG.ORKINA MG
Затворач Тип:
Тока
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Број На Модел На:
hf106
Dial Прозорец Материјал Тип:
Стакло
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Стил:
Fashion & Неврзан
Случај Дебелина:
13mm
Функција:
Авто Датум
Бендот Ширина:
22mm
Отпорност На Вода Длабочина:
Не водоотпорен
Бендот Должина:
20cm
Случај Обликот:
Круг
календар:
Месечно, Датум и Ден
Состојба:
Нова без ознаки
Dial Екранот:
Аналогни
Пол:
Мажи

Производи во категоријата

Превозот време за референца : DHL : 58 Дена да пристигнат.(Во повеќето случаи, купувачот само ќе треба да го

Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид : Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои дру

Главни Карактеристики : 1 Машката голема случај; 2 Авто датум прикаже; 3 Недела, ден и Месец екранот во суб

Опис●Движење : miyota 8215 Automatic (автоликвидација) движење ●Бирање : сива dail со светлосен makrs ●Случај дијамет

Опис Движење : Automatic (автоликвидација) движење Бирање : црна dail со светлосен makrs Случај дијаметар : 40mm без

Опис Движење : seagull 2530 Automatic (автоликвидација) движење Бирање : црна dial Случај дијаметар : 44mm Случај Матери

Во различни земји, различни поштенски Кина Пост Воздух Mail(Кина Пост Воздух) : 1539 Дена да пристигнат...

Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид : Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои дру

Во различни земји, различни поштенски ЕМС : 715 Дена да пристигнат.Ве молиме проверете со вашиот земјата ц

Сите фотографии зеде со себе.Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : механичка рака правец на движење Ме

Карневалот Луксузен Бренд Tourbillon Спортски Мажите Часовници Постојана Календар Мултифункционален Механ

ОписДвижење : Automatic (автоликвидација) движење Бирање : црна dail Случај дијаметар : 45mm без крунаСлучај дебе

ОписДвижење : Automatic MIYOTA (автоликвидација) движење Бирање : црна dial Случај дијаметар : 40mmСлучај дебелина : 1

Опис : Големина : 50mm*16mmБирате : Бела dialДвижење : automatic ДвижењеФункција : Час, минути, мал вторСлучај Матери

1.Информации За Производот( Прирачник за мерење : ±3ММ грешка е нормално )Дијаметар : 40 MMДебелина на Бирањ

Опис : Вистинска Кожа ви дава нова класична дефиниција Скелет dial дизајн открива вашиот модерен точка н

Please wait...