0
clear
  • Toshiba Хард Диск Преносни 1TB 2TB Бесплатен превозот лап-топ компјутери Надворешен Хард Диск од 1 TB Диско Duro hd Externo USB3.0 HDD 2.5 Harddisk
  • -20%
  • -20%
Toshiba Хард Диск Преносни 1TB 2TB Бесплатен превозот лап-топ компјутери Надворешен Хард Диск од 1 TB Диско Duro hd Externo USB3.0 HDD 2.5 Harddisk

Toshiba Хард Диск Преносни 1TB 2TB Бесплатен превозот лап-топ компјутери Надворешен Хард Диск од 1 TB Диско Duro hd Externo USB3.0

DEN 3156.00

Достапност
Производот е достапен


Toshiba Овластени Продавачот
Драги Пријатели,
Прво,ние сме почитување на вашиот посетете ја нашата продавница.Ние сме нова продавачот на Aliexpress, но ние се занимаваат со брендови мемориски картички, како Toshiba,Кингстон од 2004 година. Ние сме authourized продавачот за Toshiba картички и имаме најдобрите продавачи продавница на Ebay, Amazon.Ве молиме да ги купите за да се биде на леснотија, бидејќи ние може да обезбеди висок квалитет на procducts и професионална услуга. Ви благодарам многу за вашата поддршка.
За Капацитет : Хард диск/флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB=1000 KB, 1 G=1000 MB пресметана, но оперативниот систем е со користење бинарна аритметика : 1 MB=1024 KB, 1 GB=1024 MB. Па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на хард диск/флеш меморија производи. Сепак, ова е дозволено да постои. Ве молиме не се сомневам во неговата автентичност. 8 G=за 7.5 GB, 16 GB=за 14 GB, 32 GB=за 29 GB, 40 GB=за 37 GB, 64 GB=about57 GB, 60 GB=за 55 GB, 80 GB=за 74 GB, 120 GB=за 111 GB, 128 GB=за 119 GB, 160 GB=за 149 GB, 250 GB=за 232 GB, 256 GB=за 238 GB, 320 GB=за 298 GB, 480 GB=за 447 GB, 500 GB=за 465 GB, 512 GB=за 476 GB, 640 GB=за 595 GB, 960 GB=за 894 GB, 1 TB=за 930 GB, 2 TB=за 1862 GB, 3 TB=за 2793 GB, 4 TB=за 3724 GB, 6 TB=за 5586 GB
Toshiba Хард Диск Преносни 1 TB 2 TB Бесплатен превозот за Лаптоп Надворешен Хард Диск од 1 TB Диско Duro hd Externo USB3.0 HDD 2.5 Harddisk
Преносни Мир на Умот
Toshiba е USB3.0 преносни хард дискови испорача еден од најлесните начини за да додадете складирање на вашиот компјутер.
Еден од наједноставните решенија за складирање во кутија, тие нудат и plug-and-play, влечете-и-испуштате погодност.
Облак Backup Способности
Стави вашите резервни копии на облак и вашиот однесува на чекање.
Toshiba најновиот USB 3.0 преносни хард дискови доаѓаат со интегрирани облак backup способности, кои поедноставување на искористување на оваа најнова иновација (слободен 30-дневниот тест на облак backup вклучени).
Дополнителен Хард Диск Заштита
Нуди вградена внатрешна шок сензор и рампата-вчитување технологија, USB 3.0 преносни хард дискови помогне да се заштитите вашите податоци од несреќи,
капки и жално реални сценарија.
Побрз Пренос На Брзини
Напојува со новиот USB 3.0 технологија, USB 3.0 преносни хард дискови се многу побрзо отколкуно сепак компатибилен соUSB 2.0 технологија.
Само приклучете ги во, оптоварување на софтвер и да почне заштита на вашите податоци. Спецификации : Brand name : Toshiba Реден број на модел : HDTB320 YK3 CA Хард диск тип : Пренослив хард диск 2.5" USB интерфејс : USB 3.0 ВРТЕЖИ во минута : 5400 RPM Кеш : 8 MB Капацитет : 1 TB или 2 TB или 3 TB (Изборен) Боја : Црна Читање брзина : 109.6 MB/s Writing speed : 107.2 MB/s Домување материјал : ABS Објект тежина : 210g / 7.40 оз Пакет големина : 14.5 * 13 * 4.7 мм / 5.70 * 5.11 * 1.85 во (L * W * H) Пакет тежина : 350g / 12.34 оз

Кон својствата

Капацитет:
1TB, 2TB, 3TB
Тип:
Надворешни
Стил:
HDD
HDD Капацитет:
800GB - 1.5 ТБ
Производи Статус:
Акции
Има Надворешно Напојување:
No
Почетен Датум:
Јан-15
Школка Материјал:
ABS
Примена:
Десктоп,Лаптоп
Интерфејс Тип:
USB 3.0
Пакет:
Yes
Кеш:
8MB
Проширување Порта:
Никој
Број На Модел На:
16HD0412
Бренд Име:
Toshiba
Брзина:
5400RPM
Големина:
2.5
Капацитет:
1TB/2TB/3TB
боја:
Црна Хард Диск Преносни

Производи во категоријата

2.5" ХАРД 320g / 500g / 750g / 1tb / 2tb sata хард диск безжична податоци читање лаптоп надворешен хард возачот KI300 HDОпис

надворешен хард диск 500gb sata hdd куќиште супер брзина 5gbps usb 3.0 хард диск sata III алуминиум случај хард диск Blueen

Поддршка Hotswap,Plug and playWi Fi Рутер1.5,sata картичка,sata читателот,sata 2,3 5 sata,докинг станица ,wifi,sata iii,рутер sata,2 5 sata,sa

надворешен хард диск 1 TB / 750 GB / 500 GB / 320 GB уред за складирање 2.5 Хард Диск enclousure десктоп, лаптоп преку USB 3.0 ext

Please wait...