0
clear
  • TB6600 Една Оска 4А-Stepper Моторни Возачот Контролер 9~42V Микро-Чекор CNC
  • -20%
  • -20%
TB6600 Една Оска 4А-Stepper Моторни Возачот Контролер 9~42V Микро-Чекор CNC

TB6600 Една Оска 4А-Stepper Моторни Возачот Контролер 9~42V Микро-Чекор CNC

DEN 391.20
DEN 324.00

Достапност
Производот е достапен

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики 42/57/86 TB6600 Stepper Моторни 32-сегмент возачот ажурирана верзија 4.0 НА 42 VDC за CNC фреза Спецификации : Оваа единица е надградена верзија на TB6600, распаѓањето на се зголеми на 32 сегменти, за висок таргетирање цели. Применливи stepper мотор : 42.57, 86 Фаза тип фаза (6 жица 8 жица линија)
Карактеристики : 1, 9 V-42 V DC напојување; 2, H-мост Биполарно постојана фаза проток-управувано; 3, максимална излезна струја од 4.0 осум опционални; 4, и до 32 сегменти од шест видови на под-режими се достапни; 5, на влезниот сигнал е висока-брзина оптички изолација; 6, стандард заеднички анодна еден пулсот интерфејс; 7), HOLD функција присутен; 8, полу-затворен шасија можат да се сместат на најсложените средина; 9, обезбеди полу-автоматска тековната заклучување функција; 10, изградена-во термо заштита и прекуструјна заштита. Големина на : 9.6*5.5*2.7 cm/3.88"*2.17"*1.06" Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 1 Pc x Stepper Моторни Возачот

Кон својствата

Тип На Мотор:
Stepper Мотор
Број На Модел На:
1A30004

Производи во категоријата

Пакетот Вклучува 1 x Нови LV8727 Оска 4 4АStepper Моторни Возачот Контролер 1 MHz CNC Гравирање МашинаОпис на произв

кога ќе ги нарачате. Поддршка PUL / DIR и Г. Излезна струја програмабилни, од 0 Ако се случи да има какви било

1.5 KW 6 NM 2500rpm AC220 V Серво Мотор Возачот Комплет 130mm Страната & 3 M Кабел CNC MS130 STM06025 B21 P5+DS321 P5PQA Пакет се Вклучени

2.3 KW Висока Моќност AC 130mm страната Серво Мотор и Возачот Поставите 220 V AC Серво Мотор 15 N.М 1500 вртежи во мину

+5 V : Јачина на заеднички терминалstepper моторМодел57 HS76Број на фази2фазаБрој на линии4жицаФаза напон3.Голем

17 Stepper Моторни Биполарно за 2 A 59 Ncm(83.6 оз.во)48mm Тело 4води 3 D ПечатачM25 Опис : Функција : Подобри перформанси,

57 HS22+DM542Stepper Моторни 57 HS22Општи СпецификацииАгол На Точноста+5%(full чекор, без оптоварување)Температурата С

1pc 2014 топла продажба на Нови економски серво возачот Информации : кога пратката стигнала на вашиот царин

Нејзините уникатни карактеристики направи DM432 C идеално решение за апликации кои бараат мала брзина на

2,USB напојување и периферни уреди напојува фаза на одвојување да се заштити безбедноста на компјутерите.

11(nm / A)2.682електрични време констанца3.2 µsДозволено преоптоварување проба200% номинална излезна 8 sнастава

Модел : SGM08 A3 MA11 Состојба : Користено еден , 90% појавата на нови , 3 месеци гаранцијаЕдиница Тип : КОМПЈУТЕРИ

Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во реsaleable состојба,сите пакување, в

2.6 KW Висока Моќност AC 130mm страната Серво Мотор и Возачот Поставите 220 V AC Серво Мотор 10 N.М 2500 вртежи во мину

2.3 KW Страната 130mm 2500rpm AC напон 220 V Серво Мотор Возачот 7.7 Nm со 3meter Енкодер Кабел & Power Кабел CNC Комплет MS130 STM077

Производ статус : во Парк Број на модел : NZ2 GF2 B1 N16 DСостојба : Нова , 100% појавата на нови , 6 месеци гаранција

ZJMZYM Нов Висок Квалитет XC2005 B ТорбаМашина за правење Dual Channel ПозицијаКонтролор 220v (AC) 50 HZ / 60 HZ 20012500 HZ LCD128 * 64

1pc 2014 топла продажба на Нови економски серво возачот​Напомена : кога пратката стигнала на вашиот царина

Оригиналниот 2фаза CNC stepper моторни возачот YKA2404 MAYKA2404 MA е константен вртежен момент возачот со microstep, напо

Please wait...