0
clear
  • 5D целосна опрема дијамант вез за полнење моделот на дијамант слика мозаик мушка слика на rhinestones,камен & цвет шема AS629
  • -20%
  • -20%
5D целосна опрема дијамант вез за полнење моделот на дијамант слика мозаик мушка слика на rhinestones,камен & цвет шема AS629

5D целосна опрема дијамант вез за полнење моделот на дијамант слика мозаик мушка слика на rhinestones,камен & цвет шема AS629

DEN 249.60
DEN 210.00

Достапност
Производот е достапен


5 D целосна опрема дијамант вез за полнење моделот на дијамант слика мозаик мушка слика на rhinestones,камен & цвет шема AS629 Тоа емс : Brand name : Магијата господар име на Производ : Дијамант Вез, Дијамант сликарство. Се користи за : Дома декор, Божиќ декорација, занаетчиски, уникатен подарок. Големина : Како празно шоу. Дијамант облик : Плоштадот дијамант или круг дијамант. Вежба erea : Целосна вежба, полн област на сликата. Процес : Полу-готови производи, треба diy тоа од страна на купувачот. Врамени или без : Без рамка. Пакет метод : Валани на цевка во вреќи или хартиени кеси Пакет вклучуваат : Платно, квадрат или круг дијамант, вежба пенкало, спреј. Обичај или не : Да, сите на сликата може да се customed. Било какви други прашања, ве молиме контактирајте со нас. Јас ќе ви одговори во рок од 24 часа. Оригиналната слика :
Круг дијамант и на плоштадот дијамант иста големина, цената е иста. Но, постојат малку поинаква од дијамант форма, на колекции и платно. тука имаме некои detal да се покаже на различни помеѓу нив. ако сè уште имате прашања, ве молиме обратете ми се на прво место . ви благодариме!! Најчесто поставувани ПРАШАЊА НА : Драг пријател , сите наши производи се во целосна вежба сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант . П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна / Sqaure дијамант везови . П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор . П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена .
Инструкции на DIY Дијамант Слика 1. Отворете го пакувањето и вадење на платно, дијаманти и алатки;
2. Проверете код број на дијаманти и соодветниот симбол; 3. Стави дијаманти во пластични случај. Само открие потребни областа на лепило
лента за да се избегне прашина врз друга лепак делови;
4. Стап дијаманти на соодветниот симбол на платно со помош на пинцета;
5. По сите симбол области се sticked со дијаманти, се приспособат на работ на елиминација од страна на
владетел за регулирање на дијаманти уредно; потоа притиснете дијаманти правилно да се направи тоа, фирмата;
6. Стави дијаманти сликарство во соодветна рамка и украсете го вашиот дом или даде на другите како
подарок.
За круг Дијамант
За Круг дијамант HD Платно За Чекор
На плоштадот дијамант detal
Дијамант форма е квадратни.
На плоштадот дијамант платно покаже :
Дома Декорација Покажува

Кон својствата

Големина:
20x20cm round, 25x25cm round, 30x30CM Round, 40x40CM Round, 50x50cm round, 60x60cm round, 70x70cm round, 20x20cm Square, 25x25cm Square, 30x30cm square, 40x40cm square, 50x50cm Square, 60x60cm Square, 70x70cm square
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Портрет
Дијамант форма:
Круг
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Материјал:
Акрилик
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
15-60
Стил:
дома декор, свадба оркестарот,дневна соба,Детска Соба
стил на:
DIY ДИЈАМАНТ мозаик
стил Б:
занаетчиски везана
Ставете вежба област:
Целосна Област
Дијамант форма:
Круг и квадрат
Техника:
DIY Рачно Изработени
Пакет:
Навива
Материјал:
Акрилик
Шема:
дијамант везови
Користат За:
дома декор, Божиќ украси, diy, подароци, ракотворби

Производи во категоријата

Превоз : Нашите производи се од Кина Ве молиме јасно кажете ни ја вашата купувачот 's address информации кога

Теми за животните,цветни растенија,религија,и ПортретНашите предности : 1 Врвен квалитет; 2 Директно од г

Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот про

[DIY дијамант сликарство карактеристика]1 За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана

Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот про

тоа само ќе ве однесе 1 минута, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации (5 ѕвез

не квалитет проблем) DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклуч

Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња

Ајде да го реши проблемот со вас ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на п

Посетете Ја Нашата ПродавницаDefintion СликаПроизводството Чекори1, Отворете ја кутијата, проверете колекц

За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот

Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи не квалитет проблем) Производ димензии се н

Во споредба со традиционалните смола сликарство,нашите дела имаат поголема смисла наstereophotograph и луксуз,

Отворете го вашиот парцела, проверете колекции дали сите делови се целосно или не Отворен мал дел од сел

Наслов : DIY 5 D Дијамант Везови Кристал плоштадот Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет Везана Дома Деко

Внимание : A : Нашата дијамант сликарство е без рамка Б : тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе , C :

Ако за било која причина не сте задоволни, ве молиме не се директно остави негативни повратни информаци

Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

Дали треба да се плати за тарифни? Тоа зависи од тарифната политика на својата земја Дијамант Додаток Ус

Please wait...