0
clear
  • 2017 НОВИ евтини Топлина jointing машина /Топол воздух пвц Банер заварување машина /банер заварчик
  • -20%
  • -20%
2017 НОВИ евтини Топлина jointing машина /Топол воздух пвц Банер заварување машина /банер заварчик

2017 НОВИ евтини Топлина jointing машина /Топол воздух пвц Банер заварување машина /банер заварчик

DEN 38351.52
DEN 35283.00

Достапност
Производот е достапен

Неговата користи дигиталниот температура постојано технологија. Тој користи напредни ПИД контрола на технологијата и прилагодување на моќ да направи температура повеќе постојано автоматски , на флуктуација е во рок од 5 степени. Температурата Флуктуација може да се контролира во рамките ±1℃.Нејзината температура флуктуација е во рамките ±1℃.Нејзините опремени со AC мотор,ветрот е посилен и векот на траење е подолг.Имаме perfessional R&D оддел,сите ние имаме клучот на технологијата,квалитетот на машината може да се контролира. Карактер на LC-3000 D :
1.Температурата може да достигне 700℃. Тоа е напредно на troditional модел. Оваа функција може да се направи на заварување резултат посилни.Автоматско исклучување, ако не се користи подолго време да се за заштеда на енергија и заштита на грејач.
LC3000 D е euipped со рачка и црвени ласерски покажувач. Температурата Флуктуација може да се контролира во рамките ±1℃. Нејзиниот живот е многу долго, за време на користење на времето, нема потреба замени греење елемент.
Предности
1. Тоа е похумано и посигурен. Improted од Швајцарија. Тоа е мала,
светлина и лесно да се работи. Тоа е напредно на troditional модел.
Нејзините греење на елемент е Leister бренд. Тој е опремен со температура повратни информации сензор. Автоматско заварување машина може да заварување рекламирање инкџет ткаенина, инкџет крпа,
светлина кутија крпа, дебели ПВЦ платно, решетката ткаенина, церада и други PVC, PE, DHPE, ПЕНП, ЕВА, Pp пластични материјали кои може да биде жешко се стопи.Опремени се увезуваат Leister Грејач,животниот век на грејач може да стигне до 3-4 години
Температурата флуктуација во ±1℃. Тоа исто така може да се избегне какво истекување. Што повеќе,ако стане нашиот агент, ние ќе ви ги даде нашиот агент цената не е пазарна цена. Оваа машина е посоодветна за да ја премотате заварување
на голем покриви 。
. Нејзиниот живот е многу долго, за време на користење на времето, нема потреба замени греење елемент.
Тоа е исто така се користи constand температура techonology.Има LED екран,поставена и актуелната температура,одење брзина знаат јасно.
ПРИМЕНА
Автоматско заварување машина е дизајниран да заварување пластични материјали.
Модел : LC3000 D
LC3000 D е euipped со рачка и црвени ласерски покажувач.Имаат ласерски позиционирање линија и парапет. Improted од Швајцарија. На сензорот секогаш може да следење на температурата на вентил за да се задржи
постојана температура.Dormancy функција.
Нејзините греење на елемент е Leister бренд.Така што ќе може да се реализира win-win и за нас. Тоа е похумано и посигурен.
Тоа е исто така се користи constand температура techonology.
во потрага по партнер кој може да купер со нас да го развиваме нашиот oversea пазарот.

Кон својствата

Напон:
110V, 220V
Тежина:
19
моќност:
2000W
Број На Модел На:
LC3000D
Фреквенција:
50-60Hz
Употреба:
за заварување пвц flex банери
Димензии:
49*29*28cm
Заварување Област:
3-4cm
Дебелина на материјалот да биде заварување :
0.2-2MM
ertification:
CE и RoHS
Leister топлина пиштол:
Yes
со црвени ласерски покажувач:
Yes
се справи и опрема за слетување:
Yes
Применливи Материјал:
Гаранција:
12 monthes
Воздушен притисок:
3000Pa
Работна температура:
700degree(нормално)
Пакет:

Производи во категоријата

Моќност : 600 W Напон : 220 V Фрекфенција : 50 HZ Употреба : PE / ppr / пвц / вода гас геотермална цевка заварување Маш

Температурата controled PPR Цевка Цевка Заварување Машина AC напон 220 V 600 W 2063mm да се користикога ќе го купите ppr

Пластика Истиснување Заварчик Гранули рака extruding заварување пиштолSWTNS620 CОваа серија на заварување маши

Ве уверуваме на нашите најдобри услуги на сите времиња! Ние се бара продолжување на вашата доверба и под

Ако сите делови скршени или не wor под нормална,ние сме слободни да ги обезбеди.Q3 : Како за гаранција перио

започнетекрајотЗлатната боја на ppr цевки заварување делови, Добар квалитет Thickest умре глава, 20mm Заварува

ние ги доставуваме од врата до врата превозот услуга;3 брза испорака : ние ќе брод вашата стока во рок од 2

ИМЕ НА ПРОИЗВОДИ : Штекер фузија заварување машинаГОЛЕМИНА СЕ ДВИЖИ : DN20DN63ПРИМЕНА : за цевки и цевки, фит

Пластични Гранули рака истиснување заварчикSWTNS620 CОваа серија на заварување машина е моќна со висок зав

Крило обвивка10.Без лепак спојување, температура прилагодливи брзина, со повратни информации сензор на

Оперативен дискпакување : Гаранција : 12 месеци.Кога печатење на инкџет печатари маргините од екранот, тр

Модел : LC3000 CLC3000 Cново е euipped со рачка и црвени ласерски покажувач Тоа е напредно на troditional модел...

ние ги доставуваме 7 дена размена / политика за наплата;4 брза испорака : ние ќе брод вашата стока во рок о

Тоа е напредно на troditional модел., повеќе не се ограничени на висока фреквенција машина платформа должина,

брза испорака : ние ќе брод вашата стока во рок од 24 часа по comfirm со вашата исплата можете да ги купите шт

Меѓународната гаранција : 24months Електрични планирање алатка; Се изработени од лесен и висока јачина мате

Особено, лесно blistering по период на брчки, што резултира во нерамна површина, бидејќи температурата на воз

Без лепак спојување, температура прилагодливи брзина, со повратни информации сензор на температура, во

ИМЕ НА ПРОИЗВОДИ : Штекер фузија заварување машинаГОЛЕМИНА СЕ ДВИЖИ : DN20DN63ПРИМЕНА : за цевки и цевки, фит

Extruding пиштол за лемење geomembrane PP PE резервоарот за водаExtruding пиштол за лемење geomembraneРака Екструдер LST610 D се

тоа може да биде и употребата 3 заварување калапи во исто времекога ќе го купите ppr заварување машина, 5 U

ние ги доставуваме 7 дена размена / политика за наплата;4.Нашите производи имаат успешно ја поминаа прове

Брзина на контролер за LST900 HDPE geomembrane заварчик мембрана заварување машина

ppr машина како подарок за вас Продолжување, храбар жица, квалитетот е многу добар Во тетрапак пакувањеко

Локација : Жеџијанг, Кина (Копно)Година Утврди : 2003 годинаГодина започнете извоз : 2006 годинаБрој На Врабо

5 KW Притисок прилагодливи се Движи 08.На Хидраулични задник заварување машина, HDPE задник фузија machin e и За

Ве уверуваме на нашите најдобри услуги на сите времиња! Ние се бара продолжување на вашата доверба и под

Топла Оптоварување Заварчик со топол воздух пиштолКраток Вовед На Geomembrane Автоматско Заварчик МашинаGeome

Please wait...