0
clear
  • Мотоцикл 1-6 Ниво Еки Plug Планината Брзина Опрема Екранот Индикатор За Suzuki Натрапникот 800 V-Strom GSXR 600 SV650 750 650 SV
  • -20%
  • -20%
Мотоцикл 1-6 Ниво Еки Plug Планината Брзина Опрема Екранот Индикатор За Suzuki Натрапникот 800 V-Strom GSXR 600 SV650 750 650 SV

Мотоцикл 1-6 Ниво Еки Plug Планината Брзина Опрема Екранот Индикатор За Suzuki Натрапникот 800 V-Strom GSXR 600 SV650 750 650

DEN 1967.52

Достапност
Производот е достапен

Решавање на проблеми. Отстранете го Jxkj конектор и проверете дали иглички се скршени,свиткани или истуркан на позиција.За да се обезбеди непроблематична операција од почетокот, сите единици биле опширно тестирање пред пратката. како и неутрален индикатор.Оваа Jxkj модел укажува на опрема позиција како што е познато од ECM. Автоматско програмирање Компатибилен со сите мотоцикли,четири тркала,велосипеди итн.нема потреба да го поставите.Таа може да има црна капа,или "лажна" женски приклучок (без жици) прикачени на него. Инсталација : Најдете БЕЛА,6-пол машки дијагностички конектор,обично во близина на ECM кутија. Гаранција : модулот е целосно затворена и епоксидни куќишта,која дава екстремни заштита за внатрешни делови од шокови,вибрации и вода. Детектира тековната опрема побрзо од другите опрема индикатори кои се користат брзинометар/tachometer сигнал.Повторно да го вклучите за приклучокот, и бидете сигурни дека сите конекции се добро и конекторот е целосно седиште.Бидете сигурни дека палењето е ВКЛУЧЕНО,од страна на застане е и мотор се запре прекинувачот е во РОК позиција кога ќе тестирање на опрема позиција индикатор.Единицата чита податоци директно од ECM, нудејќи побрз и посигурен читања од конкурентни производи.Единицата е целосно функционална по инсталацијата. (Сите делови мора да се врати во првобитната состојба, за целосно враќање на средствата.Ако некои брзини не се прикажани правилно,најверојатно Опрема Позиција на прекинувачот е дефектен,модифицирани,или TRE кутија е инсталиран.Единицата е целосно автоматски,не постојат никакви копчиња, и не "програмирање жица", На екранот ќе се покаже на сите брзини правилно кога палењето е Вклучено,од страна на застане е ГОРЕ, а моторот се запре прекинувачот е во РОК позиција.) Дополнително, производот е опфатен со нашите 2-годишно замена гаранција од датумот на купување. Fitment : За Suzuki Булевар C50 2005-2008 Година За Suzuki Булевар M50 2005-2018 За Suzuki Булевар C90 2005-2012 За Suzuki Булевар C109 R/T 2008-2015 За Suzuki Булевар M109 R/R2 2006-2010 За Suzuki DL650 V-Strom 2004-2011 За Suzuki DL1000 V-Strom 2004-2013 За Suzuki GSF650 Разбојник 2007-2008 За Suzuki GSF1250 N/NA Разбојник 2007-2009 За Suzuki GSF1250 S/SA Разбојник 2007-2016 За Suzuki GSX1400 2004-2009 За Suzuki GSX-R600 2004-2005 За Suzuki GSX-R750 2004-2005 За Suzuki GSX-R1000 2003-2004 За Suzuki Натрапникот C800 2005-2008 Година За Suzuki Натрапникот M800 2005-2015 За Suzuki Натрапникот C1500 2005-2012 За Suzuki Натрапникот M1500 2009-2015 За Suzuki Натрапникот C1800 R 2008-2015 За Suzuki Натрапникот M1800 R 2006-2010 За Suzuki RMX-450 Z Сите Години За Suzuki РМ-Z250 (Fi модел) Сите Години За Suzuki РМ-Z450 (Fi модел) Сите Години За Suzuki SV650 2003-2014 За Suzuki SV1000 2003-2009 За Suzuki VL800 Натрапникот Volusia 2005-2008 Година За Suzuki VL1500 Натрапникот 2005-2012 За Suzuki VLR1800 2008-2015 За Suzuki VZ800 Marauder 2005-2015 За Suzuki VZ1500 2009-2015 За Suzuki VZR1800 2006-2010 Пакет Листата : 1 x Мотоцикл Брзина Опрема Екранот
.

Кон својствата

Објектот Висина:
4cm
Материјал Тип:
LED и ABS Пластика
Име На Модел:
Универзал За Suzuki
Објектот Должина:
4cm
Бренд Име:
SMOK
Објектот Ширина:
4cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Дијаметар:
0inch
Специјални Функции:
дигитална опрема индикатор
Објектот Тежина:
0.2kg
Состојба:
100% Сосема Нов
Точка име :
Брзина На Менувачот Се Прикаже Индикатор
боја:
како на слика

Производи во категоријата

USB Излезен Напон : DC 5.05.1 V; USB Излез Тековната : 02.1, изграденаво осигурач мерење на Напон спектар : DC 840 V, DC12 V

Црна Универзален Мотор LED Броило Брзинометар Мерач со Индикатор за Светло го Ресетирате Прекинувач "Спе

На метар покажува моменталната температура на тест точка.За Гаранција1.Оваа метар има 2 температура еди

Карактеристики : Големи антиУВ & Antiglare LCD екран.Водоотпорен & Антивибрации.Материјал : Екопријателски АБС

Можете да додадете нашата продавница за Моите Омилени Продавници.За Гаранција1.Покрај тоа, производи им

Исто така се користи за Пумпи, Генератори, Mowesr, Модел Чамци, Моторни Циклуси, Скутери, средства за Чистењ

Точноста на мерењето е 10 RPM.За Враќање и Наплата1 Пријателски ве советуваме да се обрне наскоро, така што

Тоа е моќен времето систем и единствена функција дизајн & Јавен празник исклучени Ние ќе ве информираме

Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.Ние ќе рефундирање на дека ако се в

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ : Супер тенок екран дизајниран со висока технологијаПокажува брзини од 1 д

Дијаметар 60 mm Школка висина 55 mm Производ тежина 280 G Производ напон 12 V Производ школка материјал железо п

1.CE означени2.Брз, бесплатен земјата испорака на сите предмети3.Повеќето предмети се изведува во 17business де

Таа има патент во Кина Ние ќе ги пратите на испорака информации и да се вратам на вас како е можно поскор

Ако сте трговец, можете да ни испратите порака или контактирајте со нашиот Сервисен Центар, добра цена и

Universal ДОВЕДЕ Мотоцикл Tachometer DC 12 V Метар 13 K ВРТЕЖИ во минута За Хонда, Јамаха Suzuki Мотоцикл Инструменти12 V У

Кога ќе го примите објект и задоволни со производот, ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 бодови

Регулаторот наместете100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Одговара за NC250 4 вентили моторот.1.Не го купите, ако

Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни тр

Можете да додадете нашата продавница за Моите Омилени Продавници Предмети генерално се испраќаат надв

Дигитални Resettable Нема Моќ Бара Индуктивен Час Метар За Бензин Мотор Морски Мотоцикл моторни санки АТВОп

SUNWAY ATV Quad Делови LCD Инструмент за CF800 X8 800 CC Quad Велосипед Делови Број : 9 CR617010010000 АТВ 2015 CF500 AU6 L F17 05 АТВ 2014 CF500 A

Please wait...