0
clear
  • ТРИУМФ ВИЗИЈА Рецепт Очила за Диоптрија Унисекс Овална Црни Очила за Читање Компјутер Оптички Eyewear Oculos Спектакл Бренд
  • -20%
  • -20%
ТРИУМФ ВИЗИЈА Рецепт Очила за Диоптрија Унисекс Овална Црни Очила за Читање Компјутер Оптички Eyewear Oculos Спектакл Бренд

ТРИУМФ ВИЗИЈА Рецепт Очила за Диоптрија Унисекс Овална Црни Очила за Читање Компјутер Оптички Eyewear Oculos Спектакл Бренд

DEN 2236.80
DEN 1342.00

Достапност
Производот е достапен


1.5 Индекс На Рефракција
* CR-39
* Нула Отпор
* Анти-Отсјај
-Се препорачува за благи, една визија precriptions. Rannging од 0 до +/-6
-За повеќе влијание-отпорни леќа, сметаат поликарбонат.
1.61 Индекс На Рефракција
*Scracth Отпор
*Анти-Отсјај
*УВ Блок
*Тенка&Лесни
-Се препорачува за лесна до средна рецепти. Rannging од 0 до -10 и 0 +6 .
-30% потенки од Пластични CR-39 леќи
-Отпорност : добро за спортот, активности на отворено, и децата леќи
-Ако имате силен рецепт, сметаат дека со Висок Индекс на леќи за потенки, повеќе атрактивен изглед
1.67 Индекс На Рефракција
*Scracth Отпор
*Анти-Отсјај
*УВ Блок
*Мулти К+ (Водоотпорен)
*Ултра Тенки&Лесни
-Се препорачува за farsighted и посилни рецепти. Rannging од 0 до -12 и 0 +6 .
-45% потенки од Пластични CR-39 леќи
-За силна prescripton разгледа потенки леќа опција

Кон својствата

Рецепт Тип:
Една Верзија
Леќи На Индекс:
1.50, 1.61, 1.67
Леќа Функција:
Боја Нијанса, Од Тебе, Ниту Еден
Рамка Материјал:
Ацетат
Број На Модел На:
ТВ-POL323
Пол:
Мажи
Леќи Материјал:
Полиуретански
Бренд Име:
ТРИУМФ ВИЗИЈА
Големина:
Lens W
Тежина:
27g
Леќа:
1.5, 1.61,1.67 (Функција се Однесуваат на Воведување)
Прилики:
Читање Книга,Играње на Компјутерски&iPhone,Работи
Функции:
Исправување на Визија,Заштита на Очите(види Вовед).
Клиенти:
Канцелариски Работник,Гејмер,Студент,Myopia итн.
Стандарди за квалитет:
EN ISO 8980-1, EN ISO 8980-2, EN ISO 8980-3, EN ISO 21987

Производи во категоријата

1.5 Индекс На Рефракција* CR39* Нула Отпор* АнтиОтсјајСе препорачува за благи, една визија precriptions...

1.5 Индекс На Рефракција* CR39* Нула Отпор* АнтиОтсјајСе препорачува за благи, една визија precriptions Rannging од 0 д

1.5 Индекс На Рефракција* CR39* Нула Отпор* АнтиОтсјајСе препорачува за благи, една визија precriptions...

Цена содржат леќи.Ве молиме да понудат на своите наочари рецепт во нашата формата или испратете ја ваша

Дали треба рецепт леќи за очила? Ако ви треба нешто, ве молиме погледнете ги следниве чекори...

Цена содржат леќи.Ве молиме да понудат на своите наочари рецепт во нашата формата или испратете ја ваша

Следниве информации или вашиот Optometry Фото треба да ни обезбеди : OD( Десно Око) око : sph ** ; cyl ** ; оска **.Опера

Цена содржат леќи.Ве молиме да понудат на своите наочари рецепт во нашата формата или испратете ја ваша

Дали треба рецепт леќи за очила? Ако ви треба нешто, ве молиме погледнете ги следниве чекори Чекори за це

1.5 Индекс На Рефракција* CR39* Нула Отпор* АнтиОтсјајСе препорачува за благи, една визија precriptions Rannging од 0 д

Please wait...