0
clear
  • Паун Ѕвезда Солидна 925 Фунта Сребрен Прстен Сет 3-Компјутери Срце Љубов Накит Нов Дизајн 2018 CFR8299
  • -20%
  • -20%
Паун Ѕвезда Солидна 925 Фунта Сребрен Прстен Сет 3-Компјутери Срце Љубов Накит Нов Дизајн 2018 CFR8299

Паун Ѕвезда Солидна 925 Фунта Сребрен Прстен Сет 3-Компјутери Срце Љубов Накит Нов Дизајн 2018 CFR8299

DEN 767.52

Достапност
Производот е достапен


Солидна 925 Фунта Сребрен Прстен Сет 3-Компјутери Срце Љубов Накит Нов Дизајн 2018 Прстен Големина се Достапни : available : НИ Големина 5, 6, 7, 8 Главниот Камен Облик : Срцето Намали Цвет Камен Големина : 4 mm X 4 mm Главниот Камен Боја : Јасно Бели 3-Pc Партија Прстен Поставите Метал : Вистински Солидна 925 Sterling Silver Белег : 925 Камења Поставка : Prong Камења : Создадена Diamante Камен Заврши : Високо Полиран Гаранција за Квалитет

Важна забелешка за dropshipping : Ние може да се користи Хонг Конг Пост e-експрес да испрати dropshipping наредби, ако треба оваа услуга. Нормално треба 7-10 работни дена за да стигне до големи земји. Купувачот може да додадете околу УСД $2 за Хонг Конг Пост e-експрес. Тоа е побрзо отколку Кина Пост e-пакет. Ве молиме контактирајте со нас за повеќе детали.
Она што е 925 Sterling Silver ?
Чисто сребро е 100% парична казна сребро, и е многу мека. Лесно reshaped и оштетена, таа е најчесто во комбинација со други метали за да се произведе повеќе издржливи накит. Најпопуларните сребрен накит е фунта сребро, кој се состои од 92.5 % сребро и 7,5 % бакар.
Она што е Родиум Позлатен?
Родиум е многу скапо метал во platinum благородни метали група. Родиум Позлатен е најдобар начин да се спречи оцрни и бојата. Тоа изгледа повеќе светла и сјајна, според повеќето услови. Родиум позлата може да се зголеми убавината на Сребрен Накит и Бела Златен Накит . Многу светски познатиот бренд jewelers исто така да го користите Родиум Позлата за благороден метал како бело злато.
Она што е Platinum Позлатен?
Всушност, нема Платина Обложено со накит на пазарот. Некои снабдувачи тврдат дека тие се користи Platinum Позлатен за silve, мамење на клиентите кои не се запознаени со тоа. Platinum е поскапо од Бело Злато. Platinum е 95% чист (5% иридиум, паладиум, ruthenium, и други легури). Само вистински Platinum Накит може да се користи печат PT950. Тоа е нелегално да се користи PT950 за други метални накит и може да бидат пријавени на полицијата. Исто така, нема jewelers ќе се користи Platinum Позлатен за било накит. Можете да проверите на најпознатиот бренд jewelers' веб-сајтови.

Кон својствата

Прстен Големина:
5, 6, 7, 8
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Канцеларија/кариера
Обликотшема:
Срцето
Бренд Име:
Паун Ѕвезда
Метали Тип:
Сребро.
is_customized:
No
Пол:
Жените
Материјал:
Кубен Циркони
Површината Ширина:
9mm
Повод:
Партија
Број На Модел На:
CFR8299
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Поставување Тип:
Prong поставување
Метал:
солидна 925 sterling silver
Печат:
925
Стил:
3 Парчиња Срцето Прстен Сет
Пол:
Дама
Главниот Камен Големина:
4 mm
Камен:
Создадени Diamante
Под Тип:
Свадба Партија Прстен Сет
Главниот Камен Форма:
Срцето Намали
Повод:
На Вљубените, Свадба, Партија & Роденден
Услуга:
Dropshipping Достапни

Производи во категоријата

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Аквамарин Акцент Камења : cz Камен Големина : 8*8мм Метал : sterling silver

WTR272 трговија на Големо Обичај 5pcs / многу Модни Накит Природен Микс Шарени Камен Прстен, Овална Единствен

Опис : Женски прстен, исклучителна прстен, свадба прстенМатеријал : не ' Рѓосувачки челик, ААА+кубни цирк

Дијамант сертификат, исто така, повика на дијамант оценување извештај, дијамант досие, или дијамант ква

Бренд GarilinaМеталСребро.Главниот КаменОпал 3*8 mmГлавната БојаБела Сина, РозоваТежина2.73 Грама (Опал & Сребр

Без Минимум Цел, Било Цел е во РЕД !Целиот свет на еден пакет > 6 ДОЛАРИ Слободни Следење БР Превозот+Беспл

плаќање Ние претпочитаат плаќање преку ЗАЧУВАМ и тоа е повеќето безбеден начин.Пред плаќање ве молиме б

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Лабораторија Alexandrite Акцент Камења : CZ Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver

2017 Нови Пристигнување Библиотека Книга Две Топката Прстен Гроздобер Стил Стаклена Купола стари Книги,

Материјал : 925 Sterling Silver +ААА Циркон Кристал+ Злато ПозлатенГолемина : ве молиме видете на сликаОвој накит

Jemmin Моден Дизајн морска ѕвезда Шема Нов Плима Сина Rire Опал Прстен за Жени, Девојки Чиста 925 Фунта Сребрен

Дијамант сертификат, исто така, повика на дијамант оценување извештај, дијамант досие, или дијамант ква

Место на Потекло : Кина (Копно)Должина : 78 см2cm стаклоприлагодлива големинабронза или сребрена бојацелос

★Метал : Цврсти 14k Бело Злато Печат : 14k / 585 Вкупно Грам Тежина : 1.1 g Прстен Големина : 6.5 Поставување на Пав

Материјал : Природни Ахат DruzyКамен Големина : Камен Големина : 23~26x14~17mm, Дебелина : 4~5mm, Прстен Големина : 5.8~6

Превозот : 1.Нарачки нормално ќе биде предаден во рок од 48 часа по вашата исплата!2.Ве молиме да ми кажете

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Лабораторија Alexandrite Акцент Камења : cz Камен Големина : 6*8мм Метал : sterling silver

【 Бенд 】L&P【 Item Type】Тајландски Сребрен Прстен【 Камен 】Никој【Метал Тип】9999 Sterling Silver

ако не можете да добиете вашата email по 48 часа, ве молиме проверете ја вашата спам или cintact да ни со други ema

Please wait...