0
clear
  • памук twill крпа домот злато браун големите цветни poeny цвет ткаенини за облека се облекуваат quilting комбинација рачно производство на занаетчиски
  • -20%
  • -20%
памук twill крпа домот злато браун големите цветни poeny цвет ткаенини за облека се облекуваат quilting комбинација рачно производство на занаетчиски

памук twill крпа домот злато браун големите цветни poeny цвет ткаенини за облека се облекуваат quilting комбинација рачно

DEN 513.60
DEN 442.00

Достапност
Производот е достапен


Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 1-5 cm отстапување постои. Намалување : најмногу 5% за памучна ткаенина. Боја можеби малку различни, поради moniter,особено на некои крпа на крем или беж боја изгледа како бела! Ние само го продаде ТКАЕНИНИ,ние donn не го продаде beddings. Повеќето наредби брод во 3 работни дена по уплатата. За некои наредби на повеќе од некои тежина ние ќе го промени бесплатна испорака на EMS или Aramex без дополнителни превозот надомест и ние ќе ве известиме преку порака пред превозот. Да се ХОНГКОНГ,МАКАО,ТАЈВАН клиенти : За повеќе од 2 метри(вклучувајќи го и)наредби,вашата цел ќе биде бесплатен превозот од SFEXPRESS,ве молиме да ни кажете за да ја прилагодите товарни пред исплата. ВАЖНО : во некои земји,ако вашиот парцела е повеќе од 2 килограми, ние треба да се намали на ткаенина,во спротивно ќе биде само 1 парче! Забелешка : Било давачки и обичај надоместоци за меѓународни пратки се на одговорност за купувачи. КАКО ќе се НАМАЛИ : На пациентот ќе биде предаден во 1 парче,освен пре-сече buddles. Важно : во Врска со ширина : имаме ткаенини од ширината 140cm,145cm,160cm,итн. Повеќето од нашите twill ткаенини ширина 160cm кога ќе го купите повеќе од 1 meterr, ширина никогаш нема да се промени, само должина промени. како ќе се намали : 1 метар =должина 100*ширина 1pc, 1.5 метри=должина 150*ширина 1pc, 2 метри=должина 200*ширина 1 компјутер
Содржина : 100% памук (не-organnic )twill
Ширина : 160cm(околу 1.75 двор или 62.99 инчи)
Должина : ве молиме изберете должина,ако сакате повеќе, ве молиме пополнете во квантитетот, ние ќе ви испратиме континуирано ткаенина(100cm=1.094 двор=39.37 инчи)
Предиво : 40-ти години
Густина : 133*72
Дебелина : нормален, не се дебели
Намалување : ОКОЛУ 5%
Погоден за креветчето постелнина,fashion&облека,рачно производство,занаети,quilting,крпеница,итн.
Фотографиите се направени во природната сончева светлина,Поради разликите во камери и компјутер
екрани,боја не може да биде точно represended
Нега : Светлина, боја ТКАЕНИНИ, генерално, не исчезнат, темни бои неколку пати пред таму ќе
се лебди боја миење, не влијае на користењето.
Се препорачува миење на ладна вода,кул iron на потребни.ПЕГЛА НА РЕВЕРСОТ НА ТКАЕНИНА.
Ткаенини од 1/2 метар
Ве молиме одберете ја вашата големина предност,можете да купите повеќе од големината покажа со прилагодување
количината опција.
ЗА ПОВЕЌЕ ОД 1/2 МЕТАР ЌЕ СЕ НАМАЛИ ВО КОНТИНУИРАНА ДОЛЖИНА
Забелешка : Било давачки и обичај надоместоци за меѓународни пратки се на одговорност за
купувачот.

Кон својствата

Големина:
100X160CM, 150X160CM, 200X160CM, 250X160CM
Бренд Име:
Љубов Daisies
Техника:
Ткаени
Шема:
Обоена
Материјал:
100% Памук
Функција:
Дише
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
160cm
Стил:
Twill
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Тип:
100% памук twill ткаенина
Nonwoven Техника:
Никој
Плетени Тип:
Никој
Печатење:
Голем Цвеќе
Големина:
ве молиме изберете големина
се водат:
Никој
Употреба:
деца креветчето постелнина,перници,перница,облека, оркестарот,рачно производство,итн.
Предиво:
40-ти години
Направен во :
Nantong,кина
густина:
133*72

Производи во категоријата

Добредојдовте во мојата продавница, Ако Цел до Ние Брод од Страна на EPACKET Бесплатен Превозот НачинНемет

Добредојдовте на нашата продавница и да уживате во вашата шопинг !Ако имате било какви прашања на нашит

дворот дворот дворот дворот дворот дворТип : Американски стил флорални жакард brocade ткаенина Боја : Зелен

1 Материјал : 100% памук ткаенини2 Ширина : 43 " / 110cm3 Тежина : 1 двор е приближно 160gram.4 Потекло : произведено во

Добредојдовте на нашата продавница и да уживате во вашата шопинг !Ако имате било какви прашања на нашит

Добредојдовте на Queency Ltd.,Ко.Бесплатен превозот Африкански turban жените главата вратоврска ткаенинаОваа т

ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линкChainho,Сива Цртан филм Печатени Twill Памучна Ткаенин

2016 година Африкански Чипка Ткаенина француски tulle чипка Висок Квалитет sequins applique Чипка За Свадба фустан,

ПРОИЗВОД СЦЕНАРИЈАПримена : Тоа се користи за да Софи, рачно изработени diy tablecloths, завеси, backdrops итн.Ве мол

Топ одделение мода (одговараат) ткаенина ткаенина е мека, удобно, drape, браздата отпорни, не pilling, не е лесн

Прилично 50x160cm Голем и Мал Пурпурна Цветаат Цвеќиња Печатени Памучна Ткаенина Флорални Ткаенина за quilting

Please wait...