0
clear
  • Висок квалитет A4 дигитални dtg печатач за т-маица печатење машина со CE одобрено
  • -20%
  • -20%
Висок квалитет A4 дигитални dtg печатач за т-маица печатење машина со CE одобрено

Висок квалитет A4 дигитални dtg печатач за т-маица печатење машина со CE одобрено

DEN 71520.00

Достапност
Производот е достапен


Спецификација за haiwn-T400 Т-маица печатач
печати модел
Haiwn-T400
димензии на печатење
A4(210mm X297mm)
Спецификации
550*510*380 mm(W*L*H)
Пакување големина
590*560*410 mm(W*L*H)
Нето тежина
35 Kg
Бруто тежина
40kg
брзината на печатење
115sec(A4 фото)
Печати На Тежина
8 Kg
печати ја главата чистење метод
автоматски
пренос на чекање
USB2. Надвор од една година, само за полнење на трошоците.Ако нема посебни барања, печатачот ќе биде предаден според оценет напон на купувачот земјата. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија заштита на животната средина побарувачката на пазарот.
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија.Она што за одржување на печатач?
За одржување,ние ви препорачуваме да моќ на печатач еднаш на ден.Во која бои за текстил можат да се отпечатат?
Производство на текстил т-маица печатење машина може да се печати на сите видови на бои за текстил.Сите печатач цел да не содржат мастило ,ако е потребно ,можете да го купите од нашата фабрика или локалниот пазар . Нашите т-маица печатење машина е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.?
Haiwn т-маица печатење машина се мулти-функционални принтери :
Со пополнување на текстилни мастило, Тоа може да печатење на сите видови на текстил,како на пример, памук, полиестер, волна, најлон, фармерки, итн.0
резолуција на печатење
5760*1440dpi
посебно мастило
CMYK+2white
снабдување со мастило
мастило касети
моќност
AC220 V/110 V
возачот
WINDOW95/98/2000/NT/XP/7
Оперативен
Животна средина
Температура : 10-
35degree,Влажност : 20-80%
пакување
Анти-притисок картон
Пакување и испорака
1.Не постојат пратки на викенд и државни празници. Надвор од една година, само за полнење на трошоците .
Нашата Компанија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.
Ако не користите печатач повеќе од 3 дена, ве молиме чисти печати ја главата со чистење течност и го стави во заштитната касети за печатач (заштитна касети се специјално користи за заштита на глава за печатење)
Купување Информации :
1.Печатачот ќе биде предадена од страна на истите да се изречни или море .Дали тоа мора да се прска пред-слој ?
Не, само црна или темно боја за текстил треба да се испрскаат со слој пред печатење.Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот.

Кон својствата

Почетен Датум:
Сеп-12
Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A4
Хартија Храна Режим:
Автоматско и рачно
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
Haiwn-T400 А4 Големина DTG Печатач
Употреба:
Мастило За Печатач
Црна Брзината На Печатење:
115sec(A4 полна големина фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec(A4 полна големина фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Плоча Тип:
Flatbed Печатач
Боја & Страница:
multicolor
Автоматско одделение:
автоматски
Тип:
инк-џет печатач
Број На Модел На:
HAIWN-T400 ткаенина печатење машина
Употреба:
Дигитален Печатач
Бруто тежина:
40kg
Поддржува Мрежа За Печатење:
Yes
печати на чекање:
CMYKWW
Софтвер:
Rip софтвер

Производи во категоријата

Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлај

Печати погодно и сува веднаш Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се

Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење прои

За било какви прашања за време на користење на нашата машина, нашиот техничар ќе даде живот време технич

Сигналот индикатор при трансфер притиснете заврши Машината, исто така, може да се спроведе некои термич

Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, животвреме за бесплатна техничка поддршка на линија...

со најновата генерација на млазницата, мастило точка големина дистрибуција интелигентно Надвор од едн

Нашата по услугаНашата фабрика нуди една година гаранција : Било компоненти (освен печати ја главата ,ма

Ако нема посебни барања, печатачот ќе биде предаден според оценет напон на купувачот земјата.Ако не сте

Нашите УВ печатач има 5760*1440dpi висока резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike диза

Haiwn нуди одлична услуга и поддршка Ако се најде оригиналниот пакет е заменет или вкупно оштетен, ве моли

Haiwn Текстилни печатач само печатење на текстил, како Тмаица? Може исто така печати на цврсти материјали,

Слично на тоа е машина совет треба да се прилагоди и како краток, како е можно.2018 Нови Дигитални Винил На

висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот

Цврст челик рамка & нерѓосувачки челик hardwares2 РазликатаВо рамките на 5 CПакување75x 50x57cmG.Прирачник Топлина

Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни тр

СпецификацијаЗагрејте време : 3minРаботна брзина : 110 cm / мин, 5 компјутери / min (А4), 2.5 компјутери / min (А3 харти

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1)

Печати погодно и сува веднаш.Најчесто поставувани ПРАШАЊА(текстил )1.Како можеме да почнете да го корист

Печатење цената е многу ниска што е печатење цена?Обично,1.печати погодно и сува веднаш,не треба било пре

Ние сме производство на принтери,Преку интернет проверка и насоки,ние може да ги реши сите прашања., лек

Чевли / Чорапи / Ракавици / Висок Квалитет на топлина притиснете машина Фабрика цена прирачник кожа прил

Да, тоа може да печати втиснување ефект, за понатамошни информации или примероци слики, ве молиме контак

голф итнмастилоЗаштита на животната средина на УВ светлина лекување на мастилоНапонAC100~120 V / AC220~240 Vself ?п

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1)

што е печатење цена?Обично,1.Сите машини биле тест строго пред породувањето Ние ќе рефундирање на само м

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1)

Please wait...