0
clear
  • PCIe 60FPS HDMI SDI ВИДЕО ФАЌАЊЕ Картичка Игра Стриминг во Живо Поток Емитува 1080P
  • -20%
  • -20%
PCIe 60FPS HDMI SDI ВИДЕО ФАЌАЊЕ Картичка Игра Стриминг во Живо Поток Емитува 1080P

PCIe 60FPS HDMI SDI ВИДЕО ФАЌАЊЕ Картичка Игра Стриминг во Живо Поток Емитува 1080P

DEN 7632.00

Достапност
Производот е достапен

Поврзете повеќе картички на една машина 2. Видео излез поддршка до 1920x1200p60 во RGB24 4. Поддршка на светлината, контрастот, боја, сатурација, и други екранот прилагодување 4. Помине низ 7x24h континуирано високо оптоварување тестови во високи и ниски температури (0-50 степени) 9. HDMI видео фотографирање ги исполнува UAC стандард и 48 KHz PCM стерео аудио излез 6.38 и погоре)
OS X (10. Автоматски детектира и де-interlace сигналите 8.8 и погоре)
Софтвер Компатибилност
Windows Media Енкодер (Windows)
Adobe Flash Media Живеат Енкодер(Windows, OS X)
Вистински Производител Плус(Windows)
VLC (Windows, OS X, Linux)
Quick Time Радиодифузер (OS X)
Quick Time Player (OS X)
Wirecast (Windows, OS X)
Vmix,ПРЕ, итн. Процесот на видео и аудио е направено од страна на dongle и нема да се извршува на ПРОЦЕСОРОТ.38 и погоре), OS X (10. Видео излез поддршка до 1920x1200p60 во YUY2 3.
Спецификации :
Врска
Домаќин Интерфејс
PCIe3.
Карактеристики : 1.8 и погоре) 2. Одлично Видео Обработка : 1. функции HDMI видео фотографирање ги исполнува UVC стандард, поддршка YUV 4 : 2 : 2 (YUY2) 5.4 стандард и поддржува 1080p/60 Hz 8-bit, (RGB, YUV) или HD-SDI/3 G-SDI
Излез Формати
До 48 KHz, 85db, 24-битна
Видео Земање Мостри Стапка
HDMI : 165 MHz
Аудио и Видео Фотографирање
Тоа ги исполнува стандардите на UVC (USB видео класа) и UAC(аудио USB класа)
Излез Боја Простор
YUY2, RGB24
Видео Обработка
Префрлете се на Боја Простор
Хардвер Боја Се Префрлите
Слика Скала
Хардвер Скала
Сликата На Вредноста
Сликата прилагодување на светлината, контрастот, боја, сатурација
Други
OS Поддршка
Тоа ги поддржува следниве оперативни системи (x86 и x64 верзии) :
Windows 7 На Windows Сервер
2008 R2
Линукс (Кернел верзијата 2. Компатибилност : 1. Лесен за Користење : Не треба да инсталирате драјвери во Windows, Linux, и OS X, вистински plug and play. Видео обработка на моторот може да се обновуваат преку фирмверот без промена на хардвер. Компатибилни оперативни системи : Windows (7, 8, 8.
Pacakge : 1 x HDMI+SDI Фати Картички. Овозможи нагоре/надолу конверзија на видео резолуција, рамка стапка и аудио земање мостри стапка 3. Поддршка до 1920x1200p60 (CVT-RB) Видео Влез 2. Поддршка APIs, како што се Windows : Direct Show, Direct Sound, Linux : V4 L2, ALSA, OS X : Quick Time 3. Поддршка на софтвер, вклучувајќи Windows Media Енкодер (Windows), Adobe Flash Media Живеат Енкодер (Windows, OS X), Вистински Производител Плус (Windows), VLC (Windows, OS X, Linux), Quick Time Радиодифузер (OS X), Quick Time Player (OS X), Wirecast (Windows, OS X) и др.1), Линукс (кернел верзијата 2. Сигурен и Стабилен : 64 MB DDR2 Одборот меморија, тоа може ефикасно да се спроведе видео рамка баферот и USB трансфер на проток контрола за да избегнете прекин или грешка слики кога USB пренос пропусен опсег е окупирана.0,360 MB/s пропусен Опсег
Влезен Интерфејс
1 HDMI интерфејсот/1 SDI интерфејс
HDMI Видео Влез
1 1080 P/60 HZ HD HDMI сигнал или SDI сигнал
HDMI Аудио Влез
1 LPCM аудио сигнал
Стандард
HDMI Влез Формати
Тоа ги исполнува HDMI 1.

Кон својствата

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
PCI Express
Бренд Име:
unisheen
Број На Модел На:
UC3250HS
1080P60:
Yes
Платформа:
Win7 Win8 Win10 Linux
hdmi порт:
Yes
SDI порта:
Yes

Производи во категоријата

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

2017 Нови hdmi фати 1080 P HD видео во USB диск или SD Картичка директно,нема PC прашани Бесплатен превозот Alipay, Запа

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

•Ако објектот е неисправен по 3 месеци, тоа може да биде уште испратена назад за размена Општи пристигну

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Кога ќе се најде на одборот не можат да работат добро, тоа не е мудро да се отвори спорот директно! pls ведн

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Здраво,Добредојдовте на Али Fanstore Electr Продавница Испорака : 1.Обично ќе брод предмети во рок од 3 работни д

Please wait...