0
clear
  • Новиот оглас A3 микро sd картичка со голема брзина ув печатач за најдобри прецизност
  • -20%
  • -20%
Новиот оглас A3 микро sd картичка со голема брзина ув печатач за најдобри прецизност

Новиот оглас A3 микро sd картичка со голема брзина ув печатач за најдобри прецизност

DEN 143520.00

Достапност
Производот е достапен

Ако нема посебни барања, печатачот ќе биде предаден според оценет напон на купувачот земјата.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред.Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот. ако купувачот има посебно барање, ве молиме укажуваат на напон се бара со цел порака.Печатачот ќе биде предадена од страна на истите да се изречни или море . Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.
Нашата по услуга
Нашата фабрика нуди една година гаранција :
Било компоненти (освен печати ја главата ,мастило пумпа и CISS/мастило касети) неуспехот на нормална, ќе обезбеди нова во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците). висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот.Не постојат пратки на викенд и државни празници.Она што за одржување на УВ печатач?
За одржување,ние ви препорачуваме да моќ на печатач еднаш на ден.Може да Haiwn LED УВ печатач за печатење втиснување ефект?
Да, нашиот УВ печатач може да се печати втиснување ефект, за понатамошни информации или примероци слики, ве молиме контактирајте го нашиот претставник продавач.Каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.
Ако не користите печатач повеќе од 3 дена, ве молиме чисти печати ја главата со чистење течност и го стави во заштитната касети за печатач (заштитна касети се специјално користи за заштита на глава за печатење)
Купување Информации :
1.
PS : Rip софтвер е бесплатно за вас!
Answer : ___________________________ Note :
1.Она што за гаранција?
Нашата фабрика се обезбеди една година гаранција : сите делови (освен печати ја главата,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците).Сите машини биле тест строго пред породувањето. Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн.Како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn УВ печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски. Она материјали може да Haiwn УВ печатач печатење на ?
Haiwn УВ принтери се мулти-функционални принтери : тоа може да се печати на какви било материјали, како што се телефон случај, кожа, дрво, пластика, акрилик, пенкало, топче за голф, метал, керамика, стакло, текстил и ткаенини итн.

Кон својствата

Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото)
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Број На Модел На:
AR-led mini4 УВ печатач
Бренд Име:
airwren
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
770*710*620mm
Употреба:
ув печатач
Тип:
ув печатач
Употреба:
ув печатач
мастило:
ув мастило
Гаранција:
една година
сертификација:
CE
димензии на печатење:
A3
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Софтвер:
Rip софтвер

Производи во категоријата

Печати погодно и сува веднаш.Најчесто поставувани ПРАШАЊА(текстил )1.Како можеме да почнете да го корист

Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлај

Печати погодно и сува веднаш Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се

Нашата компанија има повеќе од 10years експертиза и 6 година Alibaba експертиза.Нашата Компанија е Професионал

Контролорот е вредност автоматски ќе се откажат, треба да им овозможи на купот на машина за да се загрее

Haiwn нуди одлична услуга и поддршка Ако се најде оригиналниот пакет е заменет или вкупно оштетен, ве моли

висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот.

голф итнмастилоЗаштита на животната средина на УВ светлина лекување на мастилоНапонAC100~120 V / AC220~240 Vself ?п

08 mmМоќност : DC24 V / 2.60 kgТемпература : 045Контраст влажност : 1080%Возачи : Win9 X / Win2000 / / Win2003 / Win Vista / Win 7 / Прозоре

Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да раб

Чевли / Чорапи / Ракавици / Висок Квалитет на топлина притиснете машина Фабрика цена прирачник кожа прил

Компактен и модуларен дизајнБела моќно и брзо, Evolis PM1 W0000 RS печатач, исто така, е компактен.)Идеална Аплик

Може да Haiwn LED УВ печатач за печатење втиснување ефект?Да, нашиот УВ печатач може да се печати втиснување

Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, животвреме за бесплатна техничка поддршка на линија П

Стоката мора да биде потпишан од страна на купувачот себе.Ние нудиме една година гаранција : Сите делови

За било какви прашања за време на користење на нашата машина, нашиот техничар ќе даде живот време технич

Слично на тоа е машина совет треба да се прилагоди и како краток, како е можно.2018 Нови Дигитални Винил На

Печатење цената е многу ниска што е печатење цена?Обично,1.печати погодно и сува веднаш,не треба било пре

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1)

Па кога да нарачате ве молиме укажуваат на "кабелот за напојување тип : A?Б?C?D?"Предности на производитеA...

Haiwn Текстилни печатач само печатење на текстил, како Тмаица? Може исто така печати на цврсти материјали,

Цврст челик рамка & нерѓосувачки челик hardwares2 РазликатаВо рамките на 5 CПакување75x 50x57cmG.Прирачник Топлина

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1)

Please wait...