0
clear
  • (5pcs/многу)Висок квалитет 20706 105C 60V 51pin злато позлатен должина 1000mm FI-RE51 FFC кабел за TV LCD екран оглас
  • -20%
  • -20%
(5pcs/многу)Висок квалитет 20706 105C 60V 51pin злато позлатен должина 1000mm FI-RE51 FFC кабел за TV LCD екран оглас

(5pcs/многу)Висок квалитет 20706 105C 60V 51pin злато позлатен должина 1000mm FI-RE51 FFC кабел за TV LCD екран оглас

DEN 2736.00

Достапност
Производот е достапен


(5pcs/многу)Висок квалитет 20706 105 C 60 V 51pin злато позлатен должина 1000mm FI-RE51 FFC кабел за TV LCD реклама екран Ние сме profrssional производителот тука,може да се направи на сите видови на овие кабли како по ваше барање. Серија количина ќе биде со многу подобра најголемиот дел цена. Опис : FFC кабли се достапни во следните мрежа димензии : 0.50 mm, 0.80 mm, 1.0 mm 1.25 мм, 1.27 mm 1.76 мм и 2.54 mm. Најмалите достапна мрежа е 0.50 mm. Флексибилно Рамно Кабел (FFC) на простор спектар на секоја води е од 0.5 mm до 2.54 мм,и pin број од 2-80pins според вашиот проект барање. неговата предност е мал, висока густина, и силни карактеристики бидете сигурни дека стабилен квалитет, слободен избор доведе количината и просторот помеѓу секој олово, лесно да се приклучат. освен трошоците за производство, подобрување на ефикасноста на производството, производи кои се користат главно за CD, VCD, DVD, ЛЦД ТВ, АВТО АКУСТИКА, ФАКС, ПЕЧАТАЧ, ПРЕПИШУВАЧ, СКЕНЕР, VIDICONS, ДИГИТАЛНА КАМЕРА, ДИГИТАЛЕН КОНТРОЛА ТЕЛА Предмети се речиси беспрекорно во изгледот. Сите појави да биде сосема ново. Информација За Производот : Не.на Проводници : 51pin Теренот Проред : 0.5 mm Должина на Кабел - Метрички : 1000mm (1 метар) Кабел Тип : тип Јакна Боја : Бела&Сини Кабел Собранието Тип : 105°C 60 V FFC Appliction на ffc кабел : Широко се користи во голем број на принтери глава за печатење и на врската помеѓу матичната плоча, плотери, скенери, препишувач, стерео, LCD апарати, факс машини, ДВД плеери и други производи, различни сигнал на пренос и панел поврзани. Вашиот успех е наш бизнис! OEM/ODM фабрика,ние исто така може да се направи на нарачана работа за вас! Серија количина со многу подобра масовно на цена! Добредојдовте да контактирате со нас ако ништо друго ние може да им помогне на кабли и конектори!

Кон својствата

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
XD-RE51 FFC
Примена:
Електронски
Објектот:
FFC кабел
Теренот:
0.5 mm
pin контакт:
51pin
Должина:
1000mm(1 meter)
време на испорака:
7 работни денови
Сертификат:
ISO9001
Тест:
100% електрична и електрична енергија перформанси тест
Дел Број:
XD-RE51 FFC

Производи во категоријата

54 mm 1pinЖенски ЖенскиДолжина : 20cmКоличина : 40pcs(40pcs x 1)40pcs 20cm 2.Среќно и Имаат пријатен шопинг искуство! Задрж

Компатибилен За Masimo SCSI 14 Pin Педијатрија Fingerclip Spo2 Сензор 3 M TPU Пулсот Oximetry Spo2 Сонда Кислород Сензор КабелИ

САД $ 108.98 / многу многу многу многу многу многу многу многуFFC / FPC Флексибилно Рамно Кабел 1.0 mm теренот 34 pin

Бесплатен Превозот Compatibe за ГЕ TRUSIGNAL / DATEX, OHMEDA Возрасни Fingerclip Spo2 Сензор ,Oximeter Сонда Сензор,Spo2 Адаптер Кабе

Компатибилен за ГЕ Цртичка 2500 Oximax 11pin Педијатрија Softtip СиликониSpo2 Сензор ,Пулсот Oximeter Сонда Сензор,Spo2 Ад

САД $ 108.98 / многу многу многу многу многу многу многу многуFFC FPC Флексибилно Рамно Кабел 0.5 mm теренот 12pin 70m

Бесплатен Превозот Compatibe за ГЕ Ohmeda Tru Sat OXYF4MC Возрасни прст клип spo2 сензор ,Oximeter Сонда Сензор,Кислород Сен

САД $ 108.98 / многу многу многу многу многу многу многу многу20 Pin Флексибилно Рамно Кабел 0.5 mm теренот 20pin 80mm

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ1pc нов Прирачник Рака Серпентина Пребројување на Ликвидација Winder Машина за деб

лоцира во Шенжен од 2007 година,кој има 12 години искуство за глобалната купувачи.ОВЖС Боја Код Конекции Жо

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМПлаќањето мора да се изврши во ро

5pcs / многу 2018 Компатибилен за Nellcor DB 7 Pin Педијатрија Fingerclip Spo2 Сензор ,Oximeter Сонда Сензор,Spo2 Адаптер Кабел М

4 G LTE omni антенски кабел 2m RG174SMA / TS9 / CRC9 конектор за Антена PanelПламнал брзо 4 G LTEСе прошири на вашиот сигнал о

Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации

2pin 2.54 mm dupont линија единствен раководител кабел жица подигнат терминал блок dupont терминал на линија2 PIN ед

2017 Компатибилен за Bionet BM3 Lemo 7pin Еден Слот за Возрасни Fingerclip Spo2 Сензор Oximetry Сензор Крв, Кислород сонда 3М / 9

Бесплатен Превозот Нови Едно Парче на 3 Leads ЕКГ Leadwire,Круг 10pin DatexOhmeda ЕКГКабел ЕКГ багажникот кабел со Крај

Опис На ПроизводотНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secur

Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на б

Тие може да ви треба за вашиот телефонски број да се јавам за да го собереш Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ

1 PC SWT508JE Компјутер Автоматски Жица Соголување Машина,Жица Машина за Сечење, соголување машина LCD Дисплеј

Нашите следење не се достапни за проверка.Ако ви требаат повеќе квантитет,pls контактирајте со нас.Опис :

САД $ 108.98 / многу многу многу многу многу многу многу многу100 компјутери / многу FFC FPC Рамен Кабел 0.5 mm тере

Please wait...