0
clear
  • Дијамант везови пејзаж реки Вез со кристали Планина Хоби дијамант мозаик природно Beadwork колекции Декоративни
  • -20%
  • -20%
Дијамант везови пејзаж реки Вез со кристали Планина Хоби дијамант мозаик природно Beadwork колекции Декоративни

Дијамант везови пејзаж реки Вез со кристали Планина Хоби дијамант мозаик природно Beadwork колекции Декоративни

DEN 485.76
DEN 248.00

Достапност
Производот е достапен

Внимание : A : Нашата дијамант сликарство е без рамка . Б : тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе , C : Инструмент не вклучува пинцети,Пластични пенкало, наместо на пинцети,Ако ви треба помош на пинцета. Функција : Нова генерација DIY дијамант paiting - Круг магија дијамант сликарство Материјал : 2.8 mm Круг Смола Дијамант Новата генерација Круг Смола Дијамант со 447 DMC Бои За Вежба : 100% Целосна Вежба За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка За Пакет : 30x40cm пакет од страна на кутијата ,Боја Кутија / Торба - Функција : круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант вез - Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујната, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар , Home/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок - Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант . тоа е најновата технологија DIY Дијамант сликарство производството чекори a. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки. б. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. в. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. г. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. e. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. с. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. г. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. h. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. јас. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. ј. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (производот не содржи рамка). За Фото Сопствени Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др. Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате!

Кон својствата

Големина:
20x25cm, 25x31cm, 30x37cm, 40x50cm, 50x63cm, 60x75cm
Стил:
Европа
Бренд Име:
DIADIY
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Станот
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45

Производи во категоријата

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

Отворете производот suite,според боја наредени дијаманти и организира сите алатки.Во вид на СнимањеНа веж

сакате Плоштадот diy сликарство кажи ми ако ве МолимеИзберете шаблон Тип : / / / / / Store Име : SHUOSI Фабрика П

Фантазијата 5 D Дијамант Везови Печурка Куќа Кристал Дијамантски Крст Бод Камен Ѕидани Занаети Акупункт

Ние и ветуваме ние ќе се обиде што е можно за да ви помогнат Ние обично го пополните долниот декларирана

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант тип : 100% Полн круг вежба ( ако са

Дијамант слика : 5Висока вискозност и Доволно Дијамант1* Ние користиме двострано лепило на вискозитет, н

Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот про

тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе ,C Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме не двоумете

Можете да изберете еден стил ви се допаѓа Фотографијата е полна област дијамант слики , постојат доволн

Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи не квалитет проблем) Производ димензии се н

ПОЛН Круг / Плоштад Дијамант везови diy дијамант сликарство Крстот Бод Кристал мозаик дома декорација сл

За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот

тоа само ќе ве однесе 1 минута, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации (5 ѕвез

Теми за животните,цветни растенија,религија,и ПортретНашите предности : 1 Врвен квалитет; 2 Директно од г

3 D DIY Везана Дијамант Везови Цртан филм Икона Дијамант Сликарство Крстот Бод мечето Шема Rhinestones Уметност

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант type : Full вежба дијамант Пакување

Diy 5 D дијамант сликање пејзаж кристал дијамант сликарство крстот бод срцето песок плажа акупунктура дом

по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти DIY дијамант привлече лично

Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Ставките коишто се вклучени : 1 Реф

Посетете Ја Нашата ПродавницаDefintion СликаПроизводството Чекори1, Отворете ја кутијата, проверете колекц

сакате Плоштадот diy сликарство кажи ми ако ве МолимеИзберете шаблон Тип : / / / / / Store Име : SHUOSI Фабрика П

Please wait...