0
clear
  • HQCAM 900tvl Varifocal Леќа Мини Камера 2.8-12mm Прилагодливи Леќа 1/3CMOS Сензор Home Security Систем за Надзор на Камерата за видео надзор
  • -20%
  • -20%
HQCAM 900tvl Varifocal Леќа Мини Камера 2.8-12mm Прилагодливи Леќа 1/3CMOS Сензор Home Security Систем за Надзор на Камерата за видео надзор

HQCAM 900tvl Varifocal Леќа Мини Камера 2.8-12mm Прилагодливи Леќа 1/3CMOS Сензор Home Security Систем за Надзор на Камерата

DEN 1084.80
DEN 976.00

Достапност
Производот е достапен


Спецификација На Камерата :
mage Сензор : 1/3" CMOS Хоризонтална Резолуција : 900 TV Линија Леќа : Сигнал систем : NTSC / PAL IR Illuminators : wavelengh Назад Светлина Надомест Авто Авто Ирис Видео / DC Гама 0.45 S/N Сооднос : 48db (AGC-OFF) Скенирање на Системот : 2 : 1 Внатрешни Синхронизација Систем : Внатрешни Синхронизација Shutter Speed : 1/60-1/15000 (втор) Видео Излез : 1.0 Vp-p, 75 OHM Напојување : 12 V DC (се Продава одделно) Операција Температура -10 C ~ 50 C / 0 F ~ 110 F Водоотпорна Не Димензии 34*34mm Тежина на 0,2 kg
Answer : ___________________________ Note : * ве Молиме одберете PAL или NTSC Правилно зависност од вашата земја
* Следниве дел стрелка може да избере да нарачате , ве молиме пратете на продавачот потврдите .
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-3 дена. 2. Време На Испорака :
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена.
Преку Воздух Mail : Генерално 10-30 работни дена. 3. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. 4. Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под никакви околности.
1. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. 2. Сите производи имаат 1 година гаранција. 3. ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор. ние ќе се обидеме да нашите најдобри за решавање на проблемите.
1. Ние гарантираме дека сите нашите предмети се ", како што е наведено" во нивните описи. Ние се залагаме за 100% задоволството на клиентите за секоја продажба што заврши. 2. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок markup, па ние може да обезбеди квалитет на објектите уште многу конкурентна цена. 3. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, прво, повеќето се одговори со во 12 деловни часа.

Кон својствата

Сензор Големина:
БЕЗ Адаптер, ЕУ Адаптер, АУ Адаптер, велика БРИТАНИЈА Адаптер, НИ Адаптер
Хоризонтална Резолуција:
900TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8-12mm(прирачник)
Бренд Име:
HQCAM
Технологија:
Пан / Навалување / Зум
Број На Модел На:
СЕДИШТЕТО-1711051731
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Димензии (L x W x D)(mm):
34X34MM
Висока Дефиниција:
Никој
Сензор:
CMOS
Поддржани Оперативни Системи:
No
Напојување:
Нормално
Складирање:
Никој
Минимална Осветлување(Лукс):
0.1
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
IR Растојание(м):
NO
Напојување(V):
DC12V
Потрошувачка На Енергија(W):
3
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Тип:
Аналогна Камера
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
Аудио Излез:
Никој
Инсталација:
страна
боја:
Црна
Леќа (mm):
2.8-12 прирачник за зум објектив
cctv леќа:
2.8-12 прирачник за зум објектив
Стил:
Мини Камера мини
cmos камера:
cmos камера
Големина:
34X34MM
Извор На Енергија Снабдување:
dc12v 1а
Тип:
Аналогна Камера
Минимална Осветлување:
0.01 ЛУКС

Производи во категоријата

Оваа камера има една работа канал.Инсталација Забелешки : 1.0 Јазик Повеќе Моќ Напон DC 5 V Струја (примање н

Светлина : 0 Лукс (IR За)IR Зрачење Растојание : 60 FT (20 милиони)Операција Температура : 5 F ~ 120Планината : Плафо

Минијатурни натабла камера(LSZA335 C)Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+0130 96

264 видео компресија;Супер ниска стапка,со висока дефиниција квалитет на сликата;Поддршка на cloud техноло

ИЛИ, можете да изберете да имате замена Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се сме

Но, ние може да им помогне на купувачите обезбедување на производот фактура, или било кој друг документ

Безжична отворен и затворен P2 P брзина купола камераГлавни Карактеристики 1.Висока резолуција на 960 P,1080 P

в) Регистрирани Нарачки ќе се испраќаат преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост воздухоплов

Б ecause на временската разлика, ве молиме слободно шопинг ~o(∩_∩)o~ Посебни околности цел оставете порака з

(Освен некои земји и APO / FPO)2 Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме конт

> 1 / 3" 4 Megapixel CMOS> Моќен 4x оптички зум> WDR, Ден / Ноќ(МЦП), Ултра DNR> Макс.5 А, Рое(802 264 / MJPEGСтриминг Способност3 По

Пакет се ВклучениПакет Се Вклучени1 Pc РОЕ IP Камера Moduel[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа Превозот Информац

Камерата Модел : SAE60NX3 CS2005 AF Image Sensor : 1 / 2.)Веб Интерфејс Преку Т.

Функција : *Безжичен 4 G Надворешна Купола Камера Работа со макс 128 G SDкартичката Водоотпорен ниво : IP66 1920 X1

6 мм леќа)Дoes не вклучува напојувањеБелешки : 1)Не вклучува OSD Мени2) AHD Камерата Треба употреба AHD Формат DVR!

1 cm самостојна тежина : 62g Пакет Тежина : 250g материјали за Пакување EC6I6 самостојна Кутија кутија 15...

1 Подводни фокус должина треба да се размножуваат со 1.33(2.1 мм,3.6 mm 4.2 мм леќа опционално)Затоа што платформ

Bear Ho Ho 720 P 2.0 ПРАТЕНИК 1 Во 2 Андроид+Компјутер 2 M Кабли Endoscope USB 6 LED 7mm Водоотпорен Inespection Камера / ВидеоФункц

Ако не е така, тоа значи дека ќе се откажат после услугата.0 VPP75? (BNC) Минимум дното фото : 0 LUX (IR ЗА) леќа : 6mm, (

сензор големина : 1 / 3 инчен CCD или CMOS5 Додатоци доаѓаат со 3месечен гарантен следи Вкупно Пиксели : 800(H) X 480(

Но, понекогаш тоа е во голема мера зависи од превозот курир и локалните обичаи.Користете 2.Нашата технич

Функција : panning камера, rotative камера, подводна камера, риболов камера , Водоотпорен камера, риба, пронаоѓач

Please wait...