0
clear
  • 12V програмабилни вклучите тајмерот cn101a за прочистувачките воздух уреди итн со 16 пати за вклучување/исклучување на неделникот времето поставено единица 1min-168 H
  • -20%
  • -20%
12V програмабилни вклучите тајмерот cn101a за прочистувачките воздух уреди итн со 16 пати за вклучување/исклучување на неделникот времето поставено единица 1min-168 H

12V програмабилни вклучите тајмерот cn101a за прочистувачките воздух уреди итн со 16 пати за вклучување/исклучување на неделникот

DEN 846.72
DEN 432.00

Достапност
Производот е достапен


Профил на компанијата
шенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна со виталност и иновации, блиску до просперитет Хонг Конг.
Компанијата е извршување на интелигентни автоматизација контрола на електронските производи во областа на истражување, развој, производство и продажба
.
По 10 години на развој , компанијата има поставено добра бренд слика на пазарот.
Сега OBOS производи бас се извезуваат во повеќе од земји како Северна Америка, Европа, југоисточна Азија, латинска Америка и на Арапските земји, итн
Примена :
Производот може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски според корисникот време.
Контрола на објекти може да биде патот светилка, неонски светилки, билборд, производство на опрема, емитува во ЖИВО,
и сето тоа на коло тела и апарати за дома треба поставување на време за да се контролира.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1 : дали сте производител или трговец?
Ние сме производителот со производство искуство на повеќе од 12 години
2 : W шапка 's предност на вашата компанија' s производи :
правилно извршување-цена сооднос ( На споредба на сеопфатна перформанси и цена )
3 : јас Може да се стави на моето лого на неа?
Секако, на корисниците на логото можат да се отпечатат или стави на предмети.
4 : Како за долговечност на предмети?
Нормално 2 години
Програмски чекори :
1. Притиснете Тајмер : Поставување 1 НА време(приказ 1 на).
2. Притиснете H+/M+ : Поставување на часови и минути.
3. Притиснете D+ : Одберете истата секојдневно, различни секојдневни, MO-FR, MO-SA, SA-ДИН, MO НИЕ FR, TU ТИ SA, MO-НИЕ, ТИ-SA.(Ако е иста секој ден, не треба да притиснете на ова копче)
4. Притиснете Тајмер : Поставување 1 исклучување време(приказ 1 исклучено).
5. Притиснете H+/M+ : Поставување на часови и минути исклучување на време.
6. Притиснете D+ : Ако сакате исти во секој ден, вие не треба да притиснете на ова копче.
7. Повторете го чекор 2~6 : Поставување 2~6 вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА време.
Притиснете C/R : Крајот.
пакување големина : 20*10*8cm

Кон својствата

боја:
Бела
Тип:
Мини
Број На Модел На:
CN101A
Бренд Име:
OBOS
Теорија:
Дигитални
Употреба:
Тајмерот Се Префрлите
тип на продавница:
OBOS производителот франшиза продавница
Екранот:
голем LCD дисплеј
Работен напон:
12VDC/AC
Напон Спектар:
85%-110%
Фреквенција:
50/60Hz
отвори/затвори пати:
16times/една недела круг
време поставување единица :
1m-168H
мин прилагодување на времето единица :
1m
контактирајте со капацитет:
25A250V
складирање на батеријата:
1.2 V 40Ma (батерија)

Производи во категоријата

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Оваа единица ќе работат на 12 V возило.О2 Сензор напон А / С вредност може да бидат прикажани.Ја прикажува

Карактеристики : РОТИРАЧКИ ТАЈМЕР Песок тајмер месеци на вашиот ѕид со вклучени 2 навртки Направени со

Карактеристики : Направен часовникот механизам посебни Moda & Симпатична & Исклучителна на Располагање во

Бесплатни Shupping SUL180a 220 VAC Din Железнички Тајмер 24 Часа, 15 Минути Programable Тајмер SUL180a 1.Примената на Овој механ

DHC19 SS двојно железнички сет35mm стандард rail монтажаDual поставување, еден циклус илиШирок временски опсег 0.

Manhua Дигитални Вториот Програмабилни Тајмер Прекинувач со IP66 Вода ProofcaseОпис На Производот♦Карактерист

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Опис На Производот : Yan Ling HHS16 E Интелигентни релеНапојување : DC24 V, AC220 V, 380 VОдложување Опсег : 0.01 s ~ 9999hКога

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

ОписиВремето на префрлување контроли било електрична инсталација со помош на дневни програми.Инсталац

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Карактеристики : Панел Монтирани.Adcanced препоставување на една недела пред тоа.Дигитални електронски тај

Pls да ми кажете на напон ти треба кога ќе го поставите цел.

Слободен Испорака на Високо Квалитетни SUL181 H Механички Тајмер SUL181 H 24hours Секојдневно Механички Тајмер Вр

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

Please wait...