0
clear
  • Везана Diy Сирена Дијамант Сликарство Смола Плоштадот Cabochon Целосна Дијамант Везови Крстот Колекции Европа Стил Дома Декор
  • -20%
  • -20%
Везана Diy Сирена Дијамант Сликарство Смола Плоштадот Cabochon Целосна Дијамант Везови Крстот Колекции Европа Стил Дома Декор

Везана Diy Сирена Дијамант Сликарство Смола Плоштадот Cabochon Целосна Дијамант Везови Крстот Колекции Европа Стил Дома

DEN 960.00
DEN 557.00

Достапност
Производот е достапен

не квалитет проблем). DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. HD платно цртежи,БАЗА.
DIY дијамант сликарство карактеристика
1.
DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост
1.
Совети
1. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.

Кон својствата

Големина:
30x38cm bag packing, 40x50cm box packing
Бренд Име:
MOONCRESIN
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Цртан филм
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Завршување:
Недовршени,ќе Треба рачно изработени
Материјал на Дијамант:
слика rhinestones
детали:
Целосна Дијамант со слика
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча
is_customized:
Yes
Се применуваат во вселената:
Ѕид Дома Декорација DIY Везана
производ пакет:
торба за пакување
Потребни дијамант боја:
30-40 боја За Нормално
занаети:
дијамант вез на животните
Големина:
30x38cm 40x50cm

Производи во категоријата

Ајде да го реши проблемот со вас ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на п

Ние и ветуваме ние ќе се обиде што е можно за да ви помогнат Ние обично го пополните долниот декларирана

Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот про

Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Ставките коишто се вклучени : 1...

Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња

Наслов : DIY 5 D Дијамант Везови Кристал плоштадот Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет Везана Дома Деко

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

[DIY дијамант сликарство карактеристика]1 За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

тоа само ќе ве однесе 1 минута, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации (5 ѕвез

За ЕфектотПоголем големина, подобар ефект! Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм Ако сликата е комплексен, ма

Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.

Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка,и тоа не е готов слика,што треба да заврши себе.Име на п

Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на

Посетете Ја Нашата ПродавницаДијамант colth големинаDefintion СликаПроизводството Чекори1, Отворете ја кутиј

DIY 5 D Дијамант Везови Авион Приказ на Плоштадот Дијаманти Крстот Бод Поставите Дијамант Мозаик Дома Дек

Фантазијата 5 D Дијамант Везови Печурка Куќа Кристал Дијамантски Крст Бод Камен Ѕидани Занаети Акупункт

Нова жешка! DIY 5 D Дијамант Везени Панда Мозаик Недовршени Куќа Декорирани Дијамант Сликарство Крстот Бо

3 D DIY Везана Дијамант Везови Цртан филм Икона Дијамант Сликарство Крстот Бод мечето Шема Rhinestones Уметност

Теми за животните,цветни растенија,религија,и ПортретНашите предности : 1 Врвен квалитет; 2 Директно од г

Please wait...