0
clear
  • добра цена 700*50mm ласерски цевка за висок квалитет 40w CO2 laser цевка ZuRong
  • -20%
  • -20%
добра цена 700*50mm ласерски цевка за висок квалитет 40w CO2 laser цевка ZuRong

добра цена 700*50mm ласерски цевка за висок квалитет 40w CO2 laser цевка ZuRong

DEN 4560.00

Достапност
Производот е достапен


Добредојдовте да се консултираат и да ги купите, ве молиме контактирајте со нас !!!
.тоа е апликации во комбинација со каталитички технологија, во голема мера проширување на живот и моќ на ласерски цевка. Заеднички модели се : 40w, 60 W, 80 W, 100 W, 130 W, 150 W ,170 W 2. По нареди, ве молиме да обрнете внимание на пораката доаѓаат од aliexpress или мобилен. Различни моќ на ласерски цевка е, главно, се поделени во различни должини. Две фабрики во комбинација во 2016 година и се најде јас zr Ласерски Група. кој ќе им помогне на претпријатието за да имаат повеќе прошири примената на CO2 laser цевка. како : подмладување на кожата, кожата resurfacing,
акни sacar,хирургија лузна отстранување
навремено отстранување на кожата, whitenning
кафени дамки ,флеки отстранување
на кожата, бојата третман. Долг Живот и Висока Моќност
Јас zr CO2 laser цевка имаат свој посебен патент . Општи големина CO2 Laser цевка Должина, Дијаметар Моќност 700 мм 50mm 40w 1250mm 55мм 60-70w 1250mm 80mm 80-90w 1450mm 80mm 100-110w 1650mm 80mm 130-135w 1600mm 60mm 80w 1850mm 80mm 150-155w 2000mm 80mm 160-180w Прилагодена Големина Прилагоди на Големината на одредена W Карактеристики :
1. Откако стоката да пристигне дестинација, купувачот мора да одат да го исчистите обичај побрзо. Resonable Цена
Јас zr CO2 laser цевка имаат обезбедување разумна цена за сите клиенти, во споредба со било кој друг CO2 laser добавувачи ,ние мислиме дека нашите производи може да ви даде вкупно поинакво искуство. За било какви прашања треба преговараат, продавачот ќе го направи порака на aliexpress или да пратите порака од страна на мобилен. По стоки испорака на дестинација, данокот на дестинација ќе се плати од страна на купувачот 2.Значајни Сечење Брзина
Јас zr CO2 laser цевка со подрумот мембрана зрак, квалитет на дизајн, да се подобри квалитетот на производот, истата сила како во споредба со другите производи на пазарот, со SPT CO2 laser цевка
сечење брзина очигледно повисока од други CO2 laser цевка. Ние, исто така, може да се направи цевки како клиенти, requirment специјално .па ние секогаш се надеваат да им обезбедиме на нашите најдобри услуги за сите на нашите купувачи.Долго Гаранција
Јас zr ласерски компанијата веруваат дека : "КВАЛИТЕТОТ Е НАШАТА КУЛТУРА". Со цел да се долг живот употреба , тековната треба да се контролира под 26m A и максимум оперативни тековната не треба да надминува 30m A .КУПУВАЧОТ ЛИТЕРАТУРА : 1.
медицинска употреба :
главно се користи во убавина, гинекологија и други област. Како што јас zr CO2 laser цевка 150 w ,тоа е максимална излезна моќност може да достигне околу 180 w. Ласерски цевка главниот спецификации за модели на ласерски моќ, како најважен основа. Фабрика лоцира во ласерски индустриски парк, која била изградена од страна на нашите сопствени во Suqian градот, Jiangsu провинција, повеќе од 8000 метри квадратни.

Кон својствата

Број На Модел На:
ZR0240
Бренд Име:
ZR
Место на Потекло:
Кина,Шангај
Материјал:
оптичко стакло
Должина:
700MM
Дијаметар:
50mm
Животен век:
10000hours
Катализатор:
Yes
Гаранција:
шест месеци
Номинална моќност:
40-50W
Функција:
Ласерско Сечење и Гравирање

Производи во категоријата

Бренд Нови CNC Гравирање Машина DC Вретено Мотор 300 W Голема Брзина 12000 RPM DC48 VПроизвод параметриВретено : На

Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активнос

ATC Вретено алатка се справи со BT40ER2070 CNC BT40 коси мелничката чак со 1pc BT40 x 45 Степен се Повлече Студ & 1pc ER20 6mm co

5 M / 5000 MM Должина x 6mm Ширина на Сечење Плотер Заштита Guard во Дресот на Ролан Mimaki Graphtec Винил Машина Ставка О

3 оска CNC Контролер систем за Контрола1.Усвојување на PCI жица врска2 Се донесат подобри работењето контро

3 оска CNC Контролер систем за Контрола1.Усвојување на PCI жица врска2 Се донесат подобри работењето контро

сечилото на работната маса Нож работната маса за co2 ласерско сечење и гравирање Акрилик материјалвисин

4 секунди тековната автоматски се намалува за околу половина (60% од реалната вредност), топлина, теоретск

Lonati GL615 Чорапи Машина Користат Игли МИЧЕЛ ТАГУВАМ VO.71.700252 0253Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

На годишна продажба количество има постигнато 20000pcs на CO2 laser цевки и 2000 групи на ласерски машини сега...

2 парче CNC HIWIN HGR 600mm линеарна guideway 4 парчиња HGH20 CA превоз блокаторВе молиме љубезно ве молиме имајте во пак

Материјал : високо ефикасни, експлозијадоказ за безбедност на очила направен од поликарбонат (PC) и светл

1 парче CNC HIWIN HGR 1000mm линеарна guideway 3 парчиња HGH20 CA превоз блокаторВе молиме љубезно ве молиме имајте во пак

Добро qulity CNC машина додатоци табела менгеме на назад мелење машина за дрво, метал работи

2 парчиња LJ12 A34Z / BX 3 жица отворен простор Индуктивен Сензор Switch за cnc рутер CO2 Laser 3 D Печатач Дел Ставка Опи

Co2 Ласерот Сечење на Главата Фокус Фокус Диоди Модул Црвена Точка Позиција за Co2 Laser Инструмент Ставка Оп

100% оригинални ТАЈВАН PMI превоз лизгачот MSA20 S тешки оптоварување типКарактеристикиВозовите на топки, ко

3оска 4оската контрола картички може да се замени MACH3 за diy cnc машина ласерски usbСпецификации : Компјутерс

Пумпа за вода 100 W cnc вретено мотор cnc гравирање машина алатка вода за ладење, пумпа за 220 V 100 W 4 M за ладење в

Please wait...