0
clear
  • Египет 20 Qirsh/Piastres Fuad Јас 1920 Ч 90% Сребро Копија Монети
  • -20%
  • -20%
Египет 20 Qirsh/Piastres Fuad Јас 1920 Ч 90% Сребро Копија Монети

Египет 20 Qirsh/Piastres Fuad Јас 1920 Ч 90% Сребро Копија Монети

DEN 4368.00

Достапност
Производот е достапен

20 PIASTRES
Obverse
Обратна
Опис
Земја
Години
Метал Египет
1920
Сребро.
Дијаметар ( mm )
Тежина ( гр )
Ориентација
±40
±
Медал усогласување ↑↑
Edge
Reeded
Ова е линк од мојата продавница,можете да ја внесете во мојата продавница да се види на сите видови на монети,и доколку имате било каков проблем,ве молиме контактирајте со нас,морам да дадам се од себе за да ви помогнат.и јас се надевам дека можеме да имаме одлична соработка.Ви благодариме.

Кон својствата

боја:
Мулти-Обоени, Сребрена, Црна
Регионален Функција:
Африка
Година:
1900-1919
Бренд Име:
HERUCHAO
Стил:
Античкиот Имитација
Тема:
Цвет
Техника:
Кастинг
Материјал:
Бакар

Производи во категоријата

Почитувани купувачи : Ние сите МОНЕТИ се копирање монета, не копирај.Ние сме производител, може да се при

До 2015 нов дизајн анонимни bitcoin микс 3 различни материјали злато сребро позлатен и месинг монетаФункција

Име : Празник на Сувенири Подароци 999.9 Позлатен Сребрен Лим Паричка Дома Декоративни Сребрени Монети со

Почитувани купувачи : Ние сите МОНЕТИ се копирање монета, не копирај.Ние сме производител, може да се при

Ние може да се направи трговија на големо и пад на превозот, добредојдени да се зборува за соработката !Д

Превозот1 Предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата.2...

Почитувани купувачи : Ние сите МОНЕТИ се копирање монета, не копирај.Ние сме производител, може да се при

Било какви проблеми може да биде решен ако и на вас ни се ОБИДЕ да го стори.Боја : било кои 6 pantone боја...

Почитувани купувачи : Земја Велика БританијаГодини 19021910ВредностМетал Месинг со позлатениТежина about8gДи

Почитувани купувачи : Ние сите МОНЕТИ се копирање монета, не копирај.Ние сме производител, може да се при

Примерок цена да се преговараше 11.Боја : било кои 6 pantone боја.Ние може да се прилагоди / OEM според вашите б

Ние ќе го пријават како примерок и ниска вредност за да се избегне данок.Наплата или замена барање е дос

ОЕМ ве молиме контактирајте да разговараат за понатамошни; секое време е добредојдена 10...

Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет Превозот, манипулативните и осигурување не

Материјал : месинг со позлатен сребренТежина : ±12.5 грамаEdge : ReededБоја : стари(возраст)Употреба : Уметност &

Вашето задоволство е важно за нас и ние го цениме вашиот бизнис на Другите, Ние не сме одговорни за било

Почитувани купувачи : Ние сите МОНЕТИ се копирање монета, не копирај.Ние сме производител, може да се при

Трговија на големо 50 / 100pcs / многу Принцезата од Велс Лејди Дијана Злато / Сребрена позлатен Дијана портр

Quennie првиот контакт со нас за значка барање на почетокот на ноември 2013 Нивната истрага беше прилагодено

Земја ГрцијаГодини 415ВредностМетал сребробакар позлатенТежина 16.74 gДијаметарПревозот : Ние ќе се напра

Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво,

Please wait...