0
clear
  • Вежба Сјајна 5D Diy Кристална топка Дијамант Сликарство Дијамант Везови Полн Плоштад цвет Крстот Бод сценско Декорација Сликарство
  • -20%
  • -20%
Вежба Сјајна 5D Diy Кристална топка Дијамант Сликарство Дијамант Везови Полн Плоштад цвет Крстот Бод сценско Декорација Сликарство

Вежба Сјајна 5D Diy Кристална топка Дијамант Сликарство Дијамант Везови Полн Плоштад цвет Крстот Бод сценско Декорација Сликарство

DEN 339.36
DEN 272.00

Достапност
Производот е достапен

Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате!
Добредојдовте во мојата продавница
Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, Плоштад дијаманти е шарени три-димензионални сјај, дел јасно, одлична текстура.
●Име на производ : DIY дијамант сликарство/дијамант везови/дијамант сликарство крстот бод
●Функција : Плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант везови
●Материјал : Плоштадот Смола Дијамант
●Дијамант тип : 100% полн Плоштад вежба
●Пакување : Боја Кутија / Торба
●Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба , Dinning Соба , Бања , Бања , Кујна , Студија , Дом , Канцеларија , Хотел , Ресторан и Бар
●Процес : Нова технологија , со Различни Круг дијаманти и други дијамант . Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
П : Е овој производ полна со дијаманти?
A : да почитувани,целата слика на плоштадот смола вежба .
П : Што да правам ако не добие доволно дијамант?
A : почитувани Firend, можете да не контактирате повторно испраќање на дијамант ако се најде таму не е доволно. Дијамант сечење процес е ригорозна, совршен допир, мазна и нежна, транспарентни треперење, висок индекс на рефракција, совршено се вклопуваат во екранот, повеќе сјајна.
П : Може ли да се направи дијамант слика од моите сопствени слики?
A : Да пријател, ние може да се направи дијамант слика на која било големина и било слики. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Иако нашите производи не е најевтин, но квалитетот. Поголем големина, подобар ефект! Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу добро! Ако ви треба голем големината на никакви слики, ве молиме контактирајте со нас!
Нашите дијамант сликарство се полу-готови, не вклучуваат рамка.
DIY дијамант сликарство карактеристики :
■ DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата
■DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.

Кон својствата

Големина:
20cmx25cm, 25cmx30cm, 30cmx40cm, 40cmx50cm, 45cmx60cm, 50cmx65cm, 55cmx75cm, 60cmx80cm, 70cmx90cm, 80cmx100cm
Бренд Име:
Вежба Сјајна
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Сценско
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Применливи простор:
во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Hom
Ткаенина тип:
HD Платно
Дијамант тип:
Полн Плоштад Дијамант
алатки:
Дијамант јадење,Точка пенкало,Дупчење кал,Железо пинцети
Unfinish:
да,треба вашиот рачно изработени
Платно материјал:
Масло на платно
Го Поставите Типот:
Дома декорација
Производот Категорија:
Занаетите / Везови / Везана
Големина на Слика:
Според опција
Погоден:
Семејството, Пријателите,Децата

Производи во категоријата

Отворете производот suite,според боја наредени дијаманти и организира сите алатки.Во вид на СнимањеНа веж

Нови 5 D DIY дијамант сликарство крстот бод зајдисонце дрво крајбрежје сценографијата кристал акупунктур

DIY 5 D Дијамант Везови Авион Приказ на Плоштадот Дијаманти Крстот Бод Поставите Дијамант Мозаик Дома Дек

DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за с

Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.

Фантазијата 5 D Дијамант Везови Печурка Куќа Кристал Дијамантски Крст Бод Камен Ѕидани Занаети Акупункт

Модерната едноставна уште живот цвет 5d diy дијамант сликарство дијамант налепница, дома дневна соба деко

За ЕфектотПоголем големина, подобар ефект! Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм Ако сликата е комплексен, ма

Ајде да го реши проблемот со вас ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на п

3 D DIY Везана Дијамант Везови Цртан филм Икона Дијамант Сликарство Крстот Бод мечето Шема Rhinestones Уметност

Во споредба со традиционалните смола сликарство,нашите дела имаат поголема смисла наstereophotograph и луксуз,

по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти DIY дијамант привлече лично

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант тип : 100% Полн круг вежба ( ако са

Добредојдовте на Слика рачно изработени ПродавницаДобр о пожаловать в Живопись Магазин ручной работыС

Нова жешка! DIY 5 D Дијамант Везени Панда Мозаик Недовршени Куќа Декорирани Дијамант Сликарство Крстот Бо

Теми за животните,цветни растенија,религија,и ПортретНашите предности : 1 Врвен квалитет; 2 Директно од г

Бренд име : KAMY YI Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант type : Full вежба дијамант Пакување

Please wait...