0
clear
  • COLIGHT 4 Инчен 18W LED Работа Светлината LED 12V Бар Светлина Автомобили за Lada Мотоцикл Трактор Брод Off Road 4WD 4x4 Камион SUV АТВ
  • -20%
  • -20%
COLIGHT 4 Инчен 18W LED Работа Светлината LED 12V Бар Светлина Автомобили за Lada Мотоцикл Трактор Брод Off Road 4WD 4x4 Камион SUV АТВ

COLIGHT 4 Инчен 18W LED Работа Светлината LED 12V Бар Светлина Автомобили за Lada Мотоцикл Трактор Брод Off Road 4WD 4x4 Камион

DEN 1344.00
DEN 1021.00

Достапност
Производот е достапен


COLIGHT 4 Инчен 18 W LED Работа Светлината LED 12 V Бар Светлина Автомобили за Lada Мотоцикл Трактор Брод Off Road 4 WD 4x4 Камион SUV АТВ
Технички Карактеристики
Моќност : 18 W-(1800lm/компјутери)
Број на Чипови(За Парче) : 3*6 W КРИ Чипови Led диоди,Чиста Бела 6500 K
Работен Напон : DC 10 V-30 V(одговара 12 V/24 V возило)
Зрак Агол : 60 степен(поплава зрак) , место зрак 30 степен
Работна Температура : -40-85 степен целзиусови степени
IP67 одделение вода и прашина печат,анти-корозија
Димензија(без заграда) : приближно 100mm(4")*80mm(3.1")*65mm(2.6")
Димензија(со заграда) : приближно 100mm(4")*90mm(3.5")*65mm(2.6")
Материјал : Умре-фрлија алуминиумски профил, високо пренос PC леќа
Метал дното slideable заградата, прилагодлив за монтажа позиција и агол
Околу 50.000 часа живот
Заверена од CE & Ro HS
Примена :
Off road возило осветлување, Итен & Спасување Осветлување, АТВ/UTV/Голф количка осветлување
Брод & морски осветлување, Земјоделството возило осветлување, рударство и тешка опрема светлина
Пакет Се Вклучени :
2x 18 W 4" ПРЕДВОДЕНА работа светлина бар
Во прилог на купувачи емисии од нашите клиенти за вашиот референца

Кон својствата

боја:
Место зрак, Поплава зрак
Надворешни Тестирање И Сертификација:
FCC
Зрак Агол:
Комбо
степен:
60 степен(поплава зрак), место зрак 30 степен
Редови:
Двоен Ред
Тип:
Светлината Бар
Работна температура:
-40-85
Ingress Protection:
Под IP65
Wattage:
18W
Температура На Боја:
6500K
Бренд Име:
КО СВЕТЛИНА
Должина:
4inch
Обликот:
Директно
Позиција:
Средината
Led Чип Производител:
КРИ чип
Тип На Објект:
Фарови, магла светлина,Водење светлина,теренски светлина
Лер Зрак Тип:
Место/поплава Зрак Led Светло Бар
Wattage:
18W led work lights
Напон:
12v-24v led light bar
автомобил model3:
За фокус,Џип ,Chevrolet,Hummer,АТВ,Lada 4x4,
автомобил model2:
камиони, Off-road возила, 4x4, Воена, Рударство
Автомобил model1:
Брод Автомобил Камион 4x4 SUV

Производи во категоријата

Marloo 5 D RGB Led Светло Бар 32 инчен 180 W 16 Милиони Бои се Менува со Bluetooth стан Музичкиот Режим слободни жица Темп

СпецификацијаМоќност : 18 W 6pcs*3 W интензивна LEDНапон : 9 ~ 32 VЛумен : 1800lmЗрак : 30 степен (Место зрак ) / 60 степен

Купувачи се одговорни за соодветно пакување, враќање превозот цена, осигурување и враќање на предмет во

Marloo Автомобил LED Работа Светлина Светилка 12 V 24 V LED Светло Бар Теренски 30 W 6000 K Мотоцикл Светилка Off Road LED с

2 парчиња Теренски 18 W LED Работа Светлина 12 V 24 V Светлата за Возење Автомобил, ЏИП АТВ UTE Трактор Приколка В

Моќност : 100 W(10 PCS*10 W LED) Напон : 1030 V DC Прозрачна флукс : 8000 Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6000 K Дом

LED моќ : 120 W(40 PCS 3 W висок интензитет LED диоди) Напон : 1030 V Зрак тип : комбо зрак LED боја температура : 6000 K Рабо

Светилка рефлектор used Itlian оптички рефлексивноста проектор леќа,долго се одрази на далечина...

Led лента 22" 120 W 8500 LM P67 off road LED светло барови ATV OFF ROAD 4 WD UTV SUV брод камион 12 V 24 V Забелешка : Домување Боја : Црн

Моќност : 36 W(12 PCS*3 W LED) Напон : 932 V DC Прозрачна флукс : 3240 Водоотпорен стапка : IP68 Боја температура : 6000 K Дому

Моќност : 260 W(26 PCS*10 W LED) Напон : 1030 V DC Прозрачна флукс : 23400 Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6000 K До

4" Инчен 48 W LED Работа Светлина за Индикатори Мотоцикл Возење Теренски Брод Автомобил Трактор Камион 4x4 SUV

7" 13" 18 W 36 W 6000 K off road Еден Ред LED Светло Бар Водоотпорен Светилка за SUV Теренски Led Лента за Возење Светла 4 WD

Marloo Led Светло Работа Бар 32 инчен 180 W Led Возење Бела Килибар Магла Светлина Бар За Offroad Возило АТВ SUV UTV 4 WD Џи

Време на испорака сад 415 работни дена Нов Зеланд, австралија / Австралија 1220 работни дена Канада / Европ

Ние се обидуваме се потрудиме да се направи ќе се добие саканите производи, како е можно поскоро.Во случ

10 W LED Работа Светлина Мини 12 V 24 V Автомобил Авто SUV АТВ 4 WD AWD 4 X4 Off Road Worklight Магла Светилка Мотоцикл Камион С

5"инчен круг 40w led работа светлина 4.7" LED светлата работат светилка за wrangler,АТВ,ЏИП,4 X4 теренски, камион авто

Marloo Led Светло Бар СуперТенок Led 52" Инчен 400 W Off Road Светлина Бар Висока Ниска Зрак IP 67 Водоотпорен за ЏИП,4 X4,U

27 W Автомобил LED Теренски Работи Светлина Бар за Џип 4x4 4 WD AWD SUV АТВ Голф Количка 12v 24v Возење Светилка Мотоц

Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се по

Контактирајте со нас пред да остават негативен,ние ќе се најде решение за да се исполнат вашите барања и

Marloo 22 Инчен 120 W Led Магла Светлина Бар LED Бела Килибар Место Светло Бар За Подигнување Off Road SUV АТВ Возила Ав

1pc / 2pcs LED лента 6" инчен 18w led работа светлина 12v поплава место зрак LED светло бар автомобил led светло Униве

Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка Вие мора да

Моќност : 20 W(2 ПАРЧИЊА*10 W LED) Напон : 1030 V DC Прозрачна флукс : 1800 Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6000

Marloo 50 инчи 288 W LED Светло Бар 5 D RGB Камион Теренски Боја се Менува LED Лента со Монтажа голема Заграда & Ожичу

Please wait...