0
clear
  • OBOS бренд светлина тајмер 220V тајмер механички прекинувач со минималното време за поставување единица 15 минути 96 пати за вклучување /исклучување на ден
  • -20%
  • -20%
OBOS бренд светлина тајмер 220V тајмер механички прекинувач со минималното време за поставување единица 15 минути 96 пати за вклучување /исклучување на ден

OBOS бренд светлина тајмер 220V тајмер механички прекинувач со минималното време за поставување единица 15 минути 96 пати за

DEN 2025.60
DEN 1033.00

Достапност
Производот е достапен


Профил на компанијата
шенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна со виталност и иновации, блиску до просперитет Хонг Конг.
Компанијата е извршување на интелигентни автоматизација контрола на електронските производи во областа на истражување, развој, производство и продажба
.
По 10 години на развој , компанијата има поставено добра бренд слика на пазарот.
Сега OBOS производи бас се извезуваат во повеќе од земји како Северна Америка, Европа, југоисточна Азија, латинска Америка и на Арапските земји, итн
Примена :
Производот може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски според корисникот време.
Контрола на објекти може да биде патот светилка, неонски светилки, билборд, производство на опрема, емитува во ЖИВО,
и сето тоа на коло тела и апарати за дома треба поставување на време за да се контролира.
F AQ :
1 : дали сте производител или трговец?
Ние сме производителот со производство искуство на повеќе од 12 години
2 : Она што е предност на вашата компанија производи :
правилно извршување-цена сооднос(На споредба на сеопфатна перформанси и цена )
3 : јас Може да се стави на моето лого на неа?
Секако, на корисниците на логото можат да се отпечатат или стави на предмети.
4 : Како за долговечност на предмети?
Нормално 2 години
работните инструкции за Ротирачки тип време се префрлите
1. Ве молиме да го поставите на сите сини рачка за да се повлече на внатрешната страна на бирање.
2. Се приспособат својот пат позиција, ве Молиме да ја ротирате минута рака копчето според насоката на стрелката за да ја направат во согласност со времето сега, се обрне внимание на време дисплеј за 24-часовен бирање, не користете ред во утринските часови и попладне.
3. Поставување на работното време, како што се : за да го отворите десет o 'clock во утринските часови, во 6 ЧАСОТ до затворање, ве молиме во 10 до 18 поени во оваа локација сите поставите справи да се повлече.
4. По времето поставено, ве молиме испратете го и рачно префрлете се на средната позиција (АВТО) автоматски.
Притиснете C/R : Крајот.
пакет големина : 15*14*10см

Кон својствата

боја:
Бела
Тип:
Мини
Теорија:
Механички
Бренд Име:
OBOS
Број На Модел На:
TB388(BS38)
Употреба:
Тајмерот Се Префрлите
тип на продавница:
OBOS производителот франшиза продавница
димензија:
112*83*52mm
Работен напон:
100, 110,115,120,127,220,230,240 V AC
дозволен напон спектар:
100-130V AC, 200-240V AC
напојување фреквенција:
50/60Hz
Поставување пати:
96times
контакт capcity:
15A250VAC
Потрошувачка На Енергија:
1-2W
Мини Интервал:
15min
продавница батеријата:
без батерија

Производи во категоријата

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас в

Бесплатен Превозот Механички Тајмер 24 часа Дневно Програмабилни 15mins Поставување Механички Тајмер Switch S

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас в

Опис : Answer : ___________________________ Note : 100% сосема нов и висок квалитет на Автомобилски електронски дигитален дис

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Оваа единица ќе работат на 12 V возило.О2 Сензор напон А / С вредност може да бидат прикажани.Ја прикажува

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Објектот специфики : Тип : ТајмериБоја : МултиМатеријал : ПластикаФункција : ЕкоПријателскиСертификациј

ATR02SB (DH48 SS) серија дигитален LED дисплеј временско реле (циклус двојно доцнење) Една кутија Димензии : 48 * 48 *

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас в

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Карактеристики : РОТИРАЧКИ ТАЈМЕР Песок тајмер месеци на вашиот ѕид со вклучени 2 навртки Направени со

Manhua Најдобро продаваните производи 24 VDC дигитални automatic Time Switch MT316s Тајмер прекинувач со CEОпис На Произво

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас в

Дали постои следење на Број за мојот објект? Да, ние брод секој ред со нивниот Следење на Број, и можете д

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

089 KGКопчиња Описи : 1 Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку ми

Опис На Производот : Yan Ling HHS16 E Интелигентни релеНапојување : DC24 V, AC220 V, 380 VОдложување Опсег : 0.01 s ~ 9999hКога

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

Нови Спортски Стоперката Професионален Рачен Дигитални LCD Спортски Стоперката Хронограф Контра Тајмер

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Manhua Microcomputer Електронски Неделник Програмабилни Дигитален ТАЈМЕР се ПРЕФРЛАТ на Време РелеОпис На Произ

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

SUL180a 15 Минути Механички Тајмер 24 Часа Програмабилни Din Железнички Тајмер Време Се Префрлите Реле Мерење

Please wait...