0
clear
  • ново 110V програмабилни дигитален тајмер switch kg316t со 10 пати on/off дневно време поставување опсег 1min-168H за глобалниот пазар
  • -20%
  • -20%
ново 110V програмабилни дигитален тајмер switch kg316t со 10 пати on/off дневно време поставување опсег 1min-168H за глобалниот пазар

ново 110V програмабилни дигитален тајмер switch kg316t со 10 пати on/off дневно време поставување опсег 1min-168H за глобалниот

DEN 1132.80
DEN 578.00

Достапност
Производот е достапен


Профил на компанијата
шенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна со виталност и иновации, блиску до просперитет Хонг Конг.
Компанијата е извршување на интелигентни автоматизација контрола на електронските производи во областа на истражување, развој, производство и продажба
.
По 10 години на развој , компанијата има поставено добра бренд слика на пазарот.
Сега OBOS производи бас се извезуваат во повеќе од земји како Северна Америка, Европа, југоисточна Азија, латинска Америка и на Арапските земји, итн
Примена :
Производот може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски според корисникот време.
Контрола на објекти може да биде патот светилка, неонски светилки, билборд, производство на опрема, емитува во ЖИВО,
и сето тоа на коло тела и апарати за дома треба поставување на време за да се контролира.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1 : дали сте производител или трговец?
Ние сме производителот со производство искуство на повеќе од 12 години
2 : W шапка 's предност на вашата компанија' s производи :
правилно извршување-цена сооднос ( На споредба на сеопфатна перформанси и цена )
3 : јас Може да се стави на моето лого на неа?
Секако, на корисниците на логото можат да се отпечатат или стави на предмети.
4 : Како за долговечност на предмети?
Нормално 2 години
Програмски чекори :
1. Притиснете Тајмер : Поставување 1 НА време(приказ 1 на).
2. Притиснете H+/M+ : Поставување на часови и минути.
3. Притиснете D+ : Одберете истата секојдневно, различни секојдневни, MO-FR, MO-SA, SA-ДИН, MO НИЕ FR, TU ТИ SA, MO-НИЕ, ТИ-SA.(Ако е иста секој ден, не треба да притиснете на ова копче)
4. Притиснете Тајмер : Поставување 1 исклучување време(приказ 1 исклучено).
5. Притиснете H+/M+ : Поставување на часови и минути исклучување на време.
6. Притиснете D+ : Ако сакате исти во секој ден, вие не треба да притиснете на ова копче.
7. Повторете го чекор 2~6 : Поставување 2~6 вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА време.
Притиснете C/R : Крајот.

Кон својствата

боја:
Бела
Тип:
Мини
Број На Модел На:
KG316T
Бренд Име:
OBOS
Теорија:
Електронски
Употреба:
Тајмерот Се Префрлите
Гаранција:
3 Години
Главната боја:
бела(сиви) и црна
Работен напон:
AC 110V
Напон Спектар:
85-110%
Фреквенција:
50/60Hz
отвори/затвори пати:
10times дневно/неделно
Времето За Контрола На Опсег:
1min-168H
Просечната грешка:
0.5 s/24 часа
Мини Интервал:
1min
Преглед Димензија:
120*75*51.5(mm)

Производи во категоријата

Manhua Microcomputer Електронски Неделник Програмабилни Дигитален ТАЈМЕР се ПРЕФРЛАТ на Време РелеОпис На Произ

Објектот специфики : Тип : ТајмериБоја : МултиМатеријал : ПластикаФункција : ЕкоПријателскиСертификациј

Опис : Answer : ___________________________ Note : 100% сосема нов и висок квалитет на Автомобилски електронски дигитален дис

089 KGКопчиња Описи : 1 Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку ми

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

Слободен Испорака на Високо Квалитетни SUL181 H Механички Тајмер SUL181 H 24hours Секојдневно Механички Тајмер Вр

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ 7 ДЕНА PROGRMMALBE ТАЈМЕР ПРЕКИНУВАЧ (1 NO+1 NC) ИМА ЧЕТИРИ ФУНКЦИИ : 1 ЧАСОВНИКОТ на ЕКРАНОТ (12 / 24hr

Manhua Најдобро продаваните производи 24 VDC дигитални automatic Time Switch MT316s Тајмер прекинувач со CEОпис На Произво

Нови Спортски Стоперката Професионален Рачен Дигитални LCD Спортски Стоперката Хронограф Контра Тајмер

Оваа единица ќе работат на 12 V возило.О2 Сензор напон А / С вредност може да бидат прикажани.Ја прикажува

Бесплатен Превозот Механички Тајмер 24 часа Дневно Програмабилни 15mins Поставување Механички Тајмер Switch S

Карактеристики : РОТИРАЧКИ ТАЈМЕР Песок тајмер месеци на вашиот ѕид со вклучени 2 навртки Направени со

Дали постои следење на Број за мојот објект? Да, ние брод секој ред со нивниот Следење на Број, и можете д

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна

Please wait...