0
clear
  • за Panasonic NCR 18650 Б NCR18650B 3400mAh Динамичен Li ion Литиум-јонска MH12210 Наплаќа Батерија на Мобилен
  • -20%
  • -20%
за Panasonic NCR 18650 Б NCR18650B 3400mAh Динамичен Li ion Литиум-јонска MH12210 Наплаќа Батерија на Мобилен

за Panasonic NCR 18650 Б NCR18650B 3400mAh Динамичен Li ion Литиум-јонска MH12210 Наплаќа Батерија на Мобилен

DEN 255710.40
DEN 135527.00

Достапност
Производот е достапен


Не расклопување или да се деформира на батеријата.
Избегнувајте shorting на батеријата. Ракување
Не го изложувајте да, фрлајте ја батеријата во оган.6 v 3400mah Li јонска Батерија)
.
Складирање
Чувајте ја батеријата на ладно, суво и добро вентилирани област.6 v 3400mah Li јонска Батерија)
Широко се применуваат во ПОС системот, Соларни снабдување систем, електрични алатки, светлосни уреди, играчка, апарати за домаќинство и неочекуваните уред област.
·Ракување перформанси, одржување слободни и широка примена.
Да се чува вон дофат на деца.6 v 3400mah Li јонска Батерија)
НЕМА.
100% ОРИГИНАЛНИ за Panasonic NCR 18650 B 3400m Ah 3.Долг циклус живот, повеќе од 1200 полнење/празнење циклуси под нормална
·Нема меморија ефект, економски и погодно.
Полнење и празнење
Батеријата мора да биде обвинет во соодветни полначот само.
Никогаш не користите модификувани или полначот се оштетени.6 v 3400mah Li јонска Батерија)
За да се обезбеди правилна употреба на батеријата ве молиме прочитајте го упатството внимателно пред да го користите. cordless телефон, електрични алатки, инструменти и апарати, електрични велосипеди, Пренослива опрема : Лаптоп, видео камера,итен светлина , Воена опрема : IR телескоп,Медицинските уреди, апарати за домаќинство, мали преносни електрични алатки и сл.
Предупредува Во Употреба (на Panasonic NCR 18650 B 3.
Не се потопи во вода.
Отстранување
Прописите се разликуваат за различни земји.25 V
4
Стандард На Испуштање
CC,650m A-2 A
5
Крајот на полнење Напон
4.
Производ Емисии (за Panasonic NCR 18650 B 3.05 V
6
Крајот на Тековната задолжен
2А (Во CV режим)
7
Крајот на испуштање Напон
3.
Не користете ја батеријата се меша со други различни направи, типот, или модел батерии.00 V
8
Време На Полнење
2-5hours(стандардни трошоци)
9
Брзо Полнење Тековната
3000m A
10
Брзо Испуштање Струја
20000m A
11
Макс Испуштање Струја
30000m A
12
Почетна Отпорност
Макс : Помалку од 30 Ohm
13
Тежина
Прибл( ) : 50±2g
14
Температурата на работа
Полнење() : 0 ~45
Празнење() : -20 ~60
15
Температура на чување
-5 ~35
16
Чување Влажност
≤75% RH
17
Изглед
Без гребнатинка, нарушување, загадување и истекување ( )
18
Стандардна состојба на животната средина
Температура() : 23±5
Влажност() : 45-75%RH
Атмосферски Притисок() : 86-106 KPA
Предности (за Panasonic NCR 18650 B 3.
Не ја ставајте батеријата во полначот или опрема со ред терминали поврзани.
Не оставајте ја батеријата во полнач во текот на 24 часа.6 V
3
Стандард Полнење
CC/CV, 4.6 v 3400mah Li јонска Батерија)
·Висок капацитет, ниска внатрешна корозија, долг циклус живот, ниска само-отпуштање
.
Објектот
Спецификации
1
Типичен Капацитет
3400m Ah
Минимален капацитет
3300m Ah
2
Номиналниот напон
3.

Кон својствата

Батеријата Број:
500 парчиња
Поставете Тип:
Само Батерии
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
SJZPFTC
Тип:
Li-Ion
Број На Модел На:
NCR18650B
Номиналниот Капацитет:
3400
Големина:
18*65mm
Стандарден Напон:
3.6 V-3.7 v
Тежина:
50g
Rechargeble:
Yes
Почетна Отпорност:
Макс
Циклус на животот:
Повеќе од 1200 пати
Место на Потекло:
Јапонија,Сингапур
фабриката штекер:
Yes
Користат За:
Е-цигари,рефлектори, електрични алатки, итн.
Макс Испуштање Струја :
30A
Испуштање на критичниот напон :
3.0 v

Производи во категоријата

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :351025Димензија : Дебелина(± 0.4)

BTY 4*AA3000 серија 850mah АА 1.2 V Батерија +BTY802 АА / AAA Батерија Полнач ЕУ ПолначКарактеристикиВисоки перформанси

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :395696Димензија : Дебелина(± 0.4)

características del artículoMarca : Liiito Kala (Hecho de INR 18650 MH1 3200 m Ah)modelo : Lii32 Atipo : LiIon 18650Capacidad Номинална : 3200 mah (30503350 mah)Voltaje Номин

Литиум полимер Liion Батеријата Банка Апликација1.Телекомуникациски : мобилен телефон, веб телефон, interphone,

Модел : ЕЛ 356378Димензија : Дебелина(± 0.2)x Width(± 2)x Length(± 2)(mm)3.5x63x78Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 2000m AhОколу

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :333266Димензија : Дебелина(± 0.4)

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :551040Димензија : Дебелина(± 0.4)

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :504261Димензија : Дебелина(± 0.4)

Капацитет : 2100m Ah Со цел да се обезбеди да добиете вашата нарачка ослободени од данок при увоз, ние ќе изј

Опис на производот : Тип : LiIon Номиналниот Капацитет : 9900m Ah Број на Модел : 18650 Номинален Напон : 3.7 v Големин

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :522365Димензија : Дебелина(± 0.4)

спецификација : ncr18650b не се имуни клетки батерија 18650 3.7 V 3400 m Ah Батерија + Бесплатен Превозот, 100% автентич

NiМЗ 2.4 V 800m Ah Батерија Mitusmi2 P BT1008 NIMH ААА*2 2.4 V 800m Ah PK0053 Пакет на 5Бренд : PKCELLМатеријал : НуМЗКапацитет : 800m AhНап

100% сосема нов висок квалитет CR123 A 3.7 V литиум батерија Модел : CR123 A (16340) Материјал : литиум железо фосфат Ка

Модел : ЕЛ 352070Димензија : Дебелина(± 0.2)x Width(± 1)x Length(± 2)(mm)3.5x20x70Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 450m AhОколу

3 Packs 2.4 V 600m Ah BT284342 BT184342 Дома Cordless Телефон Полнење Батерии за БТ1011 BT1018 BT6010 BT28433 BT18433Бренд : PKCELLМатеријал : Ну

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :397095Димензија : Дебелина(± 0.4)

Оригиналниот 3.7 V 2600m Ah 18650 VTC5 висока потрошувачка 30 A батеријата electonic цигара моќ алатка Бесплатен Превоз

Не ставајте батеријата во микробранова или притисок садови;забрането со батерија (како на пример, суви

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :351420Димензија : Дебелина(± 0.4)

Литиум полимер Liion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth с

Liitokala lii 500 откривање на вистински капацитет : (32003300mah)Спецификација : Име на производ : NCR1865034 B Батерија

Спецификации : Големина : 9 Volt(6 F22) Напон : 8.4 v (МНОГУ Важно да се знае ова,тоа значи нормален работен напон

Напон : 1.2 V Хемија : НуМЗ (Никел Метал Hydride) Капацитет од 2400m Ah Батерија пати : до 1000 пати Пакет се Вклучени :

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел :504760Димензија : Дебелина(± 0.4)

260m Ah батеријата му овозможува на quadcopter да летаат подолго времеМала тежина и преносни да се носат.Направ

Ве молиме изберете ја вашата големина и оставете порака на вашиот налог,или ние ќе ви ја испратиме нашат

Please wait...