0
clear
  • Слободен брод 10~30VDC Водоотпорен Дожд и снег Предавателот сензор за Дожд откривање сензор RS485 + Switch тип нормално отворен IP6 НЕ
  • -20%
  • -20%
Слободен брод 10~30VDC Водоотпорен Дожд и снег Предавателот сензор за Дожд откривање сензор RS485 + Switch тип нормално отворен IP6 НЕ

Слободен брод 10~30VDC Водоотпорен Дожд и снег Предавателот сензор за Дожд откривање сензор RS485 + Switch тип нормално отворен

DEN 2040.00
DEN 1918.00

Достапност
Производот е достапен

Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.Било какво барање за да се добие надоместок ,ве молиме да ги испратите назад предмети назад кон нас.За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги . Услуга на светот,на Големо ,на мало, се откажат од превозот , Прилагодено за поддршка.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или нашите предмети или услуга , ве молиме слободно контактирајте со нас, прво пред да остави негативни повратни информации .Експрес испорака (DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ, итн.
од друга страна, ако проблемот не е наш, ние ќе го плати превозот надомест. повеќе quanity ве молиме контактирајте ме за да добиете специјален попуст ! посакуваме да имате пријатен шопинг . Купувачите треба да се обрне на товарни назад во Кина, ако проблеми твое .
Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите .) и пост сервис се дадени за превозот.
ПОВРАТНИ информации
1.
КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС
1.
Слободен брод 10~30 VDC Водоотпорен Дожд и снег Предавателот сензор за Дожд откривање сензор RS485 + Switch тип нормално отворен IP6 НЕ
Напојување : 10 ~ 30 V повратен сигнал : RS485 Modubs-RTU протокол+ Switch типот обично се отвори Излез реле со капацитет : 250 VAC 1А / 30 VDC 1А Предавателот коло температурата на работа : -20 C ~ +60 C Параметар конфигурација : software settings Греење започнете амбиентална температура : ( овој линк без греење функција , pls пребарување друг модел во нашата продавница ,ви благодариме ) Максимална греење температура : 40 C (стандардно) На дожд и снег сензор е квалитативно мерење уред дека мерките без разлика дали се на отворено или во природа е raining или snowfall.
Ве молиме да обрнете внимание : Цел помалку од 7 не ќе имаат следење на број, но вие ќе добиете предмети за сигурни,
ве молиме контактирајте со нас за да добиете рефундација или навредуваат ако не се добие во рок од 60 работни денови .
ПРЕВОЗОТ
1. Работно време : (UTC+8) 8 : 45-12 : 00 часот; 13 : 00-22 : 00 часот .Добредојдовте на Winwin ,
Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори . Секој увоз на Даноците не се вклучени во превозот надомест, купувачи се одговорни за царинските давачки кога тоа се случило .Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .Се чувствуваат слободни да контакт со нас
.Ние ќе ја испрати на предмети со 2-5days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.

Кон својствата

Број На Модел На:
Дожд и снег Предавателот сензор
Материјал:
Мешавина
is_customized:
Yes
Излез:
Дигитален Сензор
Бренд Име:
custom-souring
Тип:
Biosensor

Производи во категоријата

CJMCU34725 TCS34725 боја сензор Боја Сензор развој одбор модул TCS3472 уред обезбедува дигитална се врати вредноста

Воведkeyestudio GUVAS12 SD 3528 Ултравиолетови Сензор се користи за откривање на ултравиолетова светлина...

100 K,200 K,500 K Но ние ви препорачуваме да го користите : R25 C = 5 за k,10 к,50 к,100 к B25 / 50=3950 K±1 % Чип тип : NTC thermistors...

Неисправни производи мора да се врати во рок од 30 дена од денот ќе го стави вашиот налог.Само неисправни

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT М

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви пом

Повеќе NTC сензор на температура на PT100 PT1000 сензор на Температура на Ласерски Сензори за Гас Сензор Префр

Повратни информации1 Цената што ја платиле за објектот исклучува било царина.

Инфраред температура мерен инструмент технички параметри : Модел : IRTP1000 LS Температура опсег : 01000 C (може

Материјал : нерѓосувачки челикОсновни : керамичкиНапон : 12 VМоќност : 40 WДијаметар : 6mmДолжина : 20mmЖица Дол

Ве молиме да ни ме преку "Мои Пораки" или "Пошта" ако имате било какви прашања во врска со нашите огласи ил

Производ официјална страница : http : / / robotdyn.com / ~Rf Ou O Меѓународниhttp : / / robotdyn.ru / ~Rf Ou O руската* * * За да до

Производ вовед SM2801 BD почвата влага сензор за влага на почвата сензор може да бидат долги пренос, долго п

Модел : TEC112703 Големина : 40mm x 40mm x 3.8 mm Работат на струјата : Imax = 3 А Vmax напон : DC 15.4 V.Tmax QC=0(C) Максимална разлика

Опис на производот1pcs DHT22 AM2302 дигитални температура и влажност, сензор модул За arduino Уно Р3 го замени SHT11 SHT

Во повеќето пати објектот ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 8 до 15 работни дена.1" распоред

Цената што ја платиле за објектот исклучува било царина Нашата продавница не рамо било давачки во земја

Производ вовед FSR е сензорот кој ви овозможува да се открие физички притисок, истиснување, и тежина...

Инфраред температура мерен инструмент технички параметри : Модел : IRTP1000 LS Температура опсег : 01000 C (може

4°C(25°C)Б Точни прецизност (Deault) : Влажност +3%RH (5%RH 95%RH при 25°C) Температура : + 0 Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви пом

А Т или други Увозни даноци, но ние не може да гарантира нема даночни давачки, како што е, зависи од вашат

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT М

Инфраред температура мерен инструмент технички параметри : Модел : IRTP1000 LS Температура опсег : 01000 C (може

Please wait...