0
clear
  • Бесплатен превозот 700W 48V црна Шише батеријата 48V 12AH Електричен Велосипед Литиум Батерија се користи за Panasonic ќелија со BMS Полнач
  • -20%
  • -20%
Бесплатен превозот 700W 48V црна Шише батеријата 48V 12AH Електричен Велосипед Литиум Батерија се користи за Panasonic ќелија со BMS Полнач

Бесплатен превозот 700W 48V црна Шише батеријата 48V 12AH Електричен Велосипед Литиум Батерија се користи за Panasonic ќелија

DEN 15264.00

Достапност
Производот е достапен

Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8. Голем overcharge толеранција и безбедно извршување
12.
Не превоз или чувајте ја батеријата заедно со метални објекти како што се шноли, ѓердани, итн.6 v
Номинална Испуштање Струја (A)
20 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
60 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
20 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
5hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
2hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
380*92mm
Батеријата Тежина
За 5 KG
Батеријата
700 W
Функција :
1.9 АХ
Мобилен Комбинација
4-паралелно 13-серија
Мобилен Големина
Panasonic 1 8650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
52pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
42+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
54.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2.
Не обратна позиција и негативни терминали.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2.
Не ја користите или ја напушти батеријата во близина на извор на топлина како оган или грејач
Употребата на батерија полнач специјално за таа намена при полнење на батеријата.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе го воздух на Обединетото Кралство прв,а потоа да го.
Не поврзувајте батеријата електроди на електричен штекер. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата
процесот или зачувам. Брзо полнење
10.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
Батерија За Квалитет :
1.
Не ги отфрлите батеријата во оган или греалка.
Не штрајк, газат или фрли на батеријата.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3. Поедноставување на батеријата за управување со систем (BMS) и батерија полнач
7.
Делови се состојат од 1.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3.
Транспорт Време На Испорака :
Батеријата е посебен производ, сите батерии треба неколку циклус тестови пред породувањето, па производство и тестирање
време треба за 5-7 дена;
Испорака Метод :
За Европската Унија купувачи :
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе го воздух на Обединетото Кралство првата,па до дестинацијата
земји преку ДПД.

Кон својствата

Капацитет:
10 - 20Ah
Напон:
48v
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
48v
Тип:
Литиум Батерија
Максимална струја на полнење:
2A
is_customized:
Yes
моќност:
700w
Мобилен:
Користете NCR 2900mah Panasonic

Производи во категоријата

Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии Долг животен циклус, Без меморија, жи

Вграденво BMS одбор 3 Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO90015 Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се н

Предности : 1.Без Данок Голема 48 V 17 Ah 18 Ah 750 W 1000 W Ebike Батерија Liion Вода Литургија Литиум електричен велосип

2 VМобилен Overcharge заштита Напон : 4.60 v 12ah Литиум Батерија со пвц случај,15 A BMS Вграден во.Исто така, може да се

Само рамнотежаПлаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT.Предности : 1.6 vНоминална Испуштање Струја (A)

8 VМобилен Извор Отпор (mΩ) : во рамките на 38mΩМобилен Спецификација : Користете SANYO NCR18650 GA 3500mah Мобилен 3 C Пр

Делови вклучени1 Поедноставување на батеријата за управување со систем (BMS) и батерија полнач7.Не превоз

Температурата Шоу.Li Fe PO4 Батеријата Систем24 V 40 AH Батеријата Пакет + BMS Систем + 6 A ПолначДрво Домување ,Blue

ПРОИЗВОД СЛИКИNC029 ebike батеријата 48v 11ah литиум јонска 18650 PF 2900 MAHСПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТМоделNC029Батер

Не штрајк, газат или фрли на батеријата.8 v / cellИспуштање на критичниот Напон44.Не превоз или чувајте ја ба

Загадувањетобесплатно, животната средина пријателски4 Само рамнотежаПлаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, За

Прифатливи ОдличниПовеќето економски Одлична (може да се испушта во 45~ 70 Centigrade) Li Co O2 Li Co O2 е скапо, вистин

Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро6.0 и индустриски ниво електронски компон

можете да изберете кој сакате.Понекогаш ние испрати ПРОЗОРЦИ,а понекогаш и ние испрати Fedex, ние изберете

Тежината е повеќе полесни2 Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски.Времето за ис

5 АХМобилен Комбинација10паралелно 13серијаМобилен Големина18650Мобилен Количина (паралелно*серија)130pcsИс

Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро6 Заштита Dual IC чипови, кои можат да антик

Ако сте примиле дефект на објектот, email нас и го испрати назад Неприфатливо Циклус живот само до to1 500~800 ц

Не обратна позиција и негативни терминали Фабрика цена & Висок квалитет9.Животниот век е два пати поголе

2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.​Делови се вклучени : 1 Голем overcharge то

Висок работен напон за еден батеријата клетки3.За Швајцарија, Норвешка купувачиСите парцели обично се и

Please wait...