0
clear
  • 10pcs 3.7 V 260mAh Lipo Батеријата за Eachine H8 H8 Мини H48 РК Quadcopter летало делови со 5in1 Полнач
  • -20%
  • -20%
10pcs 3.7 V 260mAh Lipo Батеријата за Eachine H8 H8 Мини H48 РК Quadcopter летало делови со 5in1 Полнач

10pcs 3.7 V 260mAh Lipo Батеријата за Eachine H8 H8 Мини H48 РК Quadcopter летало делови со 5in1 Полнач

DEN 855.36

Достапност
Производот е достапен


260m Ah батеријата му овозможува на quadcopter да летаат подолго време
Мала тежина и преносни да се носат.
Направени од добри и нови технологии материјал.
Компатибилен со H8 Mini quadcopter.
Спецификации :
Точка Име : Quadcopter Lipo Батерии и Полнач
Капацитетот на батеријата : 3.7 V 260m Ah
Материјал : ABS
Компатибилен со : H8 Мини Quadcopter
Батеријата димензија : 32 * 16 * 7mm / еез
Батеријата тежина : 7.6 g / еез
Работно Време : Околу 12 минути
Пакет листата :
1 * 5in1 зелена Полнач
10 * 3.7 V 260m Ah Lipo Батеријата

Кон својствата

Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
Limskey
Тип:
Li-Ion
Номиналниот Капацитет:
1350mAh
Број На Модел На:
H8 Мини H48
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
lipo батеријата

Производи во категоријата

Поддржува обичај капацитетот на батеријата на 18650 Ако е потребно, ве молиме контактирајте ме! Објектот с

Опис : Бренд : symaМесто на Потекло : Guangdong Кина (Копно)Бренд Име : symaМатеријал : ПластикаБрој на модел : S107 GУп

ПРАТЕНИКОТ 4 X 4 ААА 1250m Ah Батерија NiМз Батерии 1.2 V брод на Светот од страна на воздух mailИсто така познато и

Батерија тип : 4 / 5 A NiМЗ Батеријата 1.2 V 2100m Ah Батерија За Лемење Рамен ВрвБренд : PKCELLМодел : 4 / 5 A 2100m Ah 1.2 V Ni MH

Високи Перформанси AW IMR 18650 2000m Ah 3.Полнење и празнењеБатеријата мора да биде обвинет во соодветни полнач

18650 2600 m Ah liion recargable Envío Гратисdescripción del producto : condición del artículo : оригинални y nueva marcaVoltaje estándar : 3.6 V3.7 VVoltaje Де carga

Бренд Нови Оригинални 18650 NCR18650 B батерија 3.6 V 3400m Ah За panasonic лаптоп Бесплатен ПревозотТоа е новодојдениНа

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презиме Изградена во PCB за полнење ,испушта

Забелешка : Бидејќи откривање грешки на полначот на пазарот се различни, капацитетот на батеријата тест

Бренд Нови Оригинални 18650 NCR18650 B батерија 3.6 V 3400m Ah За panasonic лаптоп Бесплатен ПревозотТоа е новодојдениНа

Модел : ЕЛ 124050Димензија : Дебелина(± 0.5)x Width(± 2)x Length(± 2)(mm)12×40 X50Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 2500m AhОкол

18650,7.4 V,2200mah,Батерија,литиум,батерија, 186507.4 V,Liion,батерија,пак,литиум батерија,батерија пак,батерија пакет

Полначот 8186 за NiZn БатеријаРаботата Настава1.Способни да ја полните 2 парчиња или 4pcs АА / AAA NiZn батерија.2.

..3.7 V 100m Ah 751517 литиум полимер батерија CX10 CX12 JJ810 Далечински Quadrocopter Lipo bettery 3.7 V Lipo 3.7 vНапон : 3.7 VМоменталната

Карактеристики : 1 Тоа може да ви наплати 4pcs контролори во исто време.2 Своето полнење со дизајн на импулс

4 x Батерија CR2 CR2 15270 Батеријата +брз ПолначИсто така познато и како : CR2 CR17335 2 парчиња / shink заврши, 4pcs CR2 ба

Модел : ЕЛ 124050Димензија : Дебелина(± 0.6)x Width(± 2)x Length(± 2)(mm)12×40 X50Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 2500m AhОкол

Не се потопи во вода.7 V5Крајот на полнење Напон4.7 V3Стандард ПолнењеCC / CV, 3.Не расклопување или да се дефор

Поддржува обичај капацитетот на батеријата на 18650 Ако е потребно, ве молиме контактирајте ме! Објектот с

..3.7 V 100m Ah 751517 литиум полимер батерија CX10 CX12 JJ810 Далечински Quadrocopter Lipo bettery 3.7 V Lipo 3.7 vНапон : 3.7 VМоменталната

Ве молиме изберете ја вашата големина и оставете порака на вашиот налог,или ние ќе ви ја испратиме нашат

12x АА 3000m Ah + 12x ААА 1800m Ah 1.2 V Ni MH Жолта Батерија на Мобилен 2А 3АБатерии : Капацитет : АА 3000m Ah / AAA 1800m Ah Напон : 1

Опис : Бренд : symaМесто на Потекло : Guangdong Кина (Копно)Бренд Име : symaМатеријал : ПластикаБрој на модел : S107 GУп

16 Слотови Doublepow ДПK106 2LCD Внатрешна IC Заштита интелигентни Брз полнач + 16pcs 1.2 V 2700m A NiМЗ акумулатори во ПОЛН

Please wait...