0
clear
  • Традиционалните Лустерот Дома Декорација Разнесени Murano Стакло LED Виси Синџир Лустерот
  • -20%
  • -20%
Традиционалните Лустерот Дома Декорација Разнесени Murano Стакло LED Виси Синџир Лустерот

Традиционалните Лустерот Дома Декорација Разнесени Murano Стакло LED Виси Синџир Лустерот

DEN 64800.00

Достапност
Производот е достапен

Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон.
Одржувањето е лесно користење на кондензирана воздух за чистење.
П8 : Каков вид на светилки се користи за лустерот ? Влезен напон е? Животот е? Може ли да се купи од нашата земја лесно?
Ние ги користиме LED светилки, што е заштита на животната средина и енергија конзервација .
П7 : Како да се чисти стакло лустерот и скулптура?
Користење на пердув duster ќе биде во ред или нешто слично коса посува, исто така, е добар избор.
П5 : Каков вид на превозот начин не ја користите?
И по море и да ги Изразат се во ред, можете да одберете од себе.
Q4 : Дали ќе го прифати Кредитна Картичка, Visa, Paypal, итн.
Q2 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. Ве молиме љубезно ни остави порака
ако имате било какви барања.
Влезен напон е 110 V, 220 V, 240 V, може да се користи во светот .
И големина може да се прилагоди, како и. Инсталација настава и слики ќе ви покажам кога ќе ги нарачате. Ние ќе обезбеди околу 5-
10% резервни делови во тетрапак во случај некои од стакло се скршени.
За пакетот :
Секој Стакло беше внимателно спакувани одделно со поли торба и пена. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози.
Следново е во врска со нашите дела пример дека нашите клиенти испратени до нас :
Ви благодариме за вашата посета,pls се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку имате некои прашања.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини?
Yes (да). плаќање ?
Сите ние се прави бизнис од страна на T/T(Телеграфска Трансфер) или Western Union.
Традиционалните Лустерот Дома Декорација Разнесени Murano Стакло LED Виси Синџир Лустерот
Големина : W80cm*H120cm
(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиот
производи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.
Q9 : Што прават тие изгледаат како кога се инсталирани во нашето место?
Нашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.

Кон својствата

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Заврши:
Железо
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Гаранција:
7 дена
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Стил:
Куќа
Број На Модел На:
LR030
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Напон:
110-240V
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Wattage:
3w/led

Производи во категоријата

100% Висок квалитет и Сосема нов Осветлување Големина : Кол : 65cm,H : 80см, Виси синџир должина : 40cm(прилагодлив

Опис на производот : Име : Модерна Сјај Кристал Led Лустерот Осветлување Хром Метал Дневна Соба Led Таванот

Состојба : Brand New & Висок КвалитетТип : Дома декор Рака Разнесени Murano Стакло ЛустеротМатеријал : СтаклоБој

Здраво, добредојдовте во мојата продавница и сакате да имаат убаво шопинг време.Кликнете за повеќе свет

Рака разнесени во шарени со уникатни teardrop и извртени произлегува Пакување & ИспоракаПакување : Превозот

Повеќе Препорачуваме ПредметиМодерната Црна / Бела / Жолта / Синозелена Лустерот Светла шарени E27 Виси Pen

Компанијата's годишен обрт е повеќе од 9 милиони американски ДОЛАРИ Тоа беше фондации ded во 1997 година со м

Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашиот shippment, ве мол

Спецификации : [Точка Бр.] : SC17006[Кабелот Должина] : 180cm / 70.87" (Прилагодливи Ако ви треба подолго, ве молиме

Клиентот е одговорен оние таксаКупувачот live show!Време на бродПовеќето светла во парк, обично се испрати

Ви благодариме.Ви благодариме за вашиот разгледа нас.Ако ви треба брза испорака DHL,UPSот,ТНТ,FEDEX,EMS,иако ти

материјал : злато (хром)боја метал+стакло+кристал ( ако треба ткаенина абажур ве молиме прашалник мене ,ц

Состојба : Brand New & Висок КвалитетТип : Дома декор Рака Разнесени Murano Стакло ЛустеротМатеријал : СтаклоБој

Дали ви пречи тоа?Нашите УслугиИнсталација и Одржување на : Електричната инсталација е многу сличен на

Кина 's врвот кристал Она што ние ги користиме за производство на лустерот е на врвот Кинески кристал,кој

Бесплатен Превозот Сребро Модерна Кристал Лустерот Светилка Со 5 Светло, Сјај Де Кристал,Lustres De cristal Pendant

Бесплатен Превозот Црна Лустерот Светлина Модерна Кристал Лустерот LED Кристал на светлина Црна Кристал

Параметри : 100% Сосема Нов.Големина на : Dia420mm 20 WDia520mm 28 WDia620mm 32 WГлавните Материјали : Хардвер+АкриликНапон :

Состојба : Brand New & Висок КвалитетТип : Дома декор Рака Разнесени Murano Стакло ЛустеротМатеријал : СтаклоБој

Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнезде

Вие не треба да се грижите за кршење на проблемот.Компанијата ИнформацииLongree Стакло Уметност е искусен

Обичај Димензии : Ако можеш да сонуваш тоа, ние може да се изгради Ве молиме овозможи 34 недели за испорак

Американската кристалните лустери дневна соба луксузен ресторан LED светилки кристалните лустери голем

Please wait...