0
clear
  • 4PCS 2017 Оригинални LiitoKala 18650 3400mAh NCR18650B 3400 батеријата 3.7 V Li-ion Rechargebale батеријата PCB Заштитени За panasonic
  • -20%
  • -20%
4PCS 2017 Оригинални LiitoKala 18650 3400mAh NCR18650B 3400 батеријата 3.7 V Li-ion Rechargebale батеријата PCB Заштитени За panasonic

4PCS 2017 Оригинални LiitoKala 18650 3400mAh NCR18650B 3400 батеријата 3.7 V Li-ion Rechargebale батеријата PCB Заштитени За

DEN 705.60
DEN 586.00

Достапност
Производот е достапен

Liitokala lii - 500 откривање на вистински капацитет : (3200-3300mah)
Спецификација :
Име на производ : NCR18650-34 B Батерија Li-ion Батерија
Напон : 3.6 v-4.2 v
Капацитет : 3400m Ah
Излез : 4.2 v 600m A
Текст : 110-240v
Во текот на полнење : 4.2 v
Максимално полнење : C 1.5
внатрешна отпорност : подолу 50milliohm
Време на полнење : 1000times
Тежина : 48g
Големина : 69.5 mm x 18.5 mm (должина x дијаметар)
На PCB употреба 2*MOS заштита одбор, максимална моќност напон е 4.2 V, минималниот напон од V 2.5
Вклучени : 18650 3400m Ah батерија со ПХБ

Кон својствата

Поставете Тип:
Само Батерии
Батеријата Број:
4pcs
Замена На Батеријата:
No
Бренд Име:
liitokala
Тип:
Li-Ion
Број На Модел На:
NCR18650B
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Големина:
18*68mm
Стандард полнење на струјата:
1.62 На
Празнење напон:
2.5 v
Отпор:
Помалку од 50 МЕТРИ
Стандард време на полнење :
4hours
Земја на оригиналот:
Јапонија
Стандарден Капацитет:
3100-3400mah

Производи во категоријата

18650 HE4 висок квалитет моќ да празнење 35 A 2500 m Ahбатеријата марка и тип HE4 бренд 18650 дијаметар 18.4 mm висина 65 mm

1, modelo : VTC5 A poder bateria де lítio2, capacidade padrão : 2600 m Ah3, capacidade mínima : 2500 m Ah4, tensão номинална : 3.6 V5, а tensão де carga : 4.20 ± 0.05 V6

Батерија тип : 4 / 5 A NiМЗ Батеријата 1.2 V 2100m Ah Батерија За Лемење Рамен ВрвБренд : PKCELLМодел : 4 / 5 A 2100m Ah 1.2 V Ni MH

Високи Перформанси AW IMR 18650 2000m Ah 3.Полнење и празнењеБатеријата мора да биде обвинет во соодветни полнач

парчеОпис на производот Клетка : Liion Батерија Тип : NCR18650 B Батеријата Направени во Јапонија Капацитет : 3400

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеМодел : 3090120Димензија : Дебелина(± 0.4)

16 Слотови Doublepow ДПK106 2LCD Внатрешна IC Заштита интелигентни Брз полнач + 16pcs 1.2 V 2700m A NiМЗ акумулатори во ПОЛН

Замена на Батеријата со Империја Vtech 8050740200, IA5865, IA5882 CPH403 D JSTНЕА2 P TYPE9 PP304 2 / 3 AA Cordless Телефон BatteriaБренд : PKCELLМ

Карактеристики : 1 Тоа може да ви наплати 4pcs контролори во исто време.2 Своето полнење со дизајн на импулс

..3.7 V 100m Ah 751517 литиум полимер батерија CX10 CX12 JJ810 Далечински Quadrocopter Lipo bettery 3.7 V Lipo 3.7 vНапон : 3.7 VМоменталната

..3.7 V 100m Ah 751517 литиум полимер батерија CX10 CX12 JJ810 Далечински Quadrocopter Lipo bettery 3.7 V Lipo 3.7 vНапон : 3.7 VМоменталната

Модел : ЕЛ 124050Димензија : Дебелина(± 0.6)x Width(± 2)x Length(± 2)(mm)12×40 X50Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 2500m AhОкол

BTY 4*AA3000 серија 850mah АА 1.2 V Батерија +BTY802 АА / AAA Батерија Полнач ЕУ ПолначКарактеристикиВисоки перформанси

18650,7.4 V,2200mah,Батерија,литиум,батерија, 186507.4 V,Liion,батерија,пак,литиум батерија,батерија пак,батерија пакет

Поддржува обичај капацитетот на батеријата на 18650 Ако е потребно, ве молиме контактирајте ме! Објектот с

Модел : ЕЛ 124050Димензија : Дебелина(± 0.6)x Width(± 2)x Length(± 2)(mm)12×40 X50Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 2500m AhОкол

РакувањеНе го изложувајте да, фрлајте ја батеријата во оган.Се избегне прекумерна физичка шок или вибра

​Батерија Тип : 1.2 V NiМЗ ААА 1000m Ah БатеријаБренд : PKCELLМодел : НуМЗ 1.2 V ААА 1000m AhГолемина : AAAНапон : 1.2 VНормалн

18650 2600 m Ah liion recargable Envío Гратисdescripción del producto : condición del artículo : оригинални y nueva marcaVoltaje estándar : 3.6 V3.7 VVoltaje Де carga

Опис : Бренд : symaМесто на Потекло : Guangdong Кина (Копно)Бренд Име : symaМатеријал : ПластикаБрој на модел : S107 GУп

Бренд : PKCELLМодел : 2 / 3 AAA NIМЗ Батерија на Рамен ВрвVolt : 1.2 voltКапацитет : 400 m AhДимензија : 10.5*29mmТежина : Околу 10

Превозот листата : 3 V CR2 Полначот * 13 V CR215270 батеријата * 2 Ве молиме имајте предвид дека вистинската капаци

Забелешка : Бидејќи откривање грешки на полначот на пазарот се различни, капацитетот на батеријата тест

Бренд Нови Оригинални 18650 NCR18650 B батерија 3.6 V 3400m Ah За panasonic лаптоп Бесплатен ПревозотТоа е новодојдениНа

Превозот листата : 3 V CR2 Полначот * 13 V CR215270 батеријата * 4 Ве молиме имајте предвид дека вистинската капаци

Please wait...