0
clear
  • Бесплатен Превозот! 49 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 10 допир поени Plug and Play
  • -20%
  • -20%
Бесплатен Превозот! 49 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 10 допир поени Plug and Play

Бесплатен Превозот! 49 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 10 допир поени Plug and Play

DEN 8184.00
DEN 7775.00

Достапност
Производот е достапен


Бесплатен Превозот! 49 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 10 допир поени Plug and Play
Инфраред Екран На Допир Панел Работа На Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 49 инчен 10 поени IR multi touch screen : 10 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот USB интерфејс, се Вози бесплатно, plug and play Поддршка од 10 точки на допир под windows7, windows8 и Android систем за Поддршка на еден допир под Linux Систем Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 10 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Оптички
Стакло :
Без стакло, 4mm сјајот, AG (анти-отсјај), или AR (анти-рефлективен) стакло факултативна
Светлина Трансмисија
92%
Сјај
Antiglare површина (криви или стан) : 95 ± 15 сјај единици или 65 ± 15 сјај единици
Животната средина
Температура
Работен Опсег : -20°C ~ 70°C;
Складирање Опсег : -40°C ~ 85°C
Релативната Влажност
Работен Опсег : 0%~90% RH (без dew паѓа)
Складирање Опсег : 0% до 95% RH (без dew паѓа)
Амбиентална Светлина
Директна сончева светлина 90°до ±30° до површината на екранот на Допир за откривање на оперативните
Директна сончева светлина сите агли на екранот површина Бесплатно на лажни извештаи допир
Електрични
Операција Напон
Типичен +DC 5 V, +4.25 V
Напојување
Големина под 52"(вклучуваат 52") USB или PS/2 Интерфејс, моќ бран max. Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина. Рамката е интегриран со печатени плочки на табла која содржи линија на IR-Led диоди и фото transistors скриени зад рамки на thetouch рамка.

Кон својствата

Пакет:
Yes
Тип:
Инфраред
Број На Модел На:
XT-IR-49-10
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
49 инчен
Модел:
инфраред допир рамка
Општи Големина:
15 инчи да се 159 инчен
Допрете Режим :
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation):
4096*4096
Линеарноста Грешка:
одговор брзина:
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ:
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока

Производи во категоријата

Xintai Допир 69.5 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 2 допир поени Plug and Play работиСпецифика

Може да се додадат на речиси секоја површина : Магазин прозорец, Стакло, Акрил и Задна проекција на филм

Рамки штитови на делови fromthe операцијаСупер предности за 70 инчен 10 поени IR multi touch screen : 10 точки на допир (Mu

1 е филм сензор, 2.5 WСертификација На ПроизводиCE,FCC,ROHSEMCEN6100061 : 2007 EN6100063 : 2007+A1 : 2011Апликации1 Корпоративни ка

1 е филм сензор, 2.100% проценти од помине пред Стакло партиции4.1" 120", најниската цена прилагодувањеламинат

допир, Поддршка TUIO & Win Мајчинминимална моќностФлексибилни, би можеле да се применат за да крива површин

Тоа се користи сензори технологија, лесно да ги промените некоја да bulletproof допир.Одлично искуствоНула п

5 WСертификација На ПроизводиCE,FCC,ROHSEMCEN6100061 : 2007 EN6100063 : 2007+A1 : 2011Апликации1.Возачот поддршка на Windows XP / 7 / 8, в

Изложби и конференции7.17 mmThruglass допир, максималната дебелина на стакло може да се постигне 20mm...

само lenth може да се customzed како клиенти барање.потоа можете да го отстраните заштитен слој и се држи филм н

e Board употреба на Спц архитектура, па на ПХБ е мал и силна бучава за филтрирање алгоритам, Тоа може да се д

4 поени Multitouch, Поддршка TUIO & Win МајчинПрецизни touch & реално време на одговорНапредни функцииНиска потрошу

17 mmThruglass допир, максималната дебелина на стакло може да се постигне 20mm.Само рацете и да се валидни, без до

Ултра саѓи / длабоко сива боја / бела / holographic рекламирање задните / пред проекција на филмот создава highdef

200m V rmsГолемина над 52"(52" не е вклучен) : надворешни ACDC моќност адаптерИнтерфејсFull Duplex USB 2.25 VНапојувањеГол

Внатрешна и надворешна киосци3 's голем формат флексибилен екран на допир панел, маска од 30 до има 3 клучн

52 m и должина е 30m за една ролна, ние нормално снабдување големината е како 1 квадратен метар од 1,5 m * 0.)и за

5 мм Х 2,5 mmВандалотдоказНема пауза од 1фунти челик топката намалувањето од 130 cm високаОптичкиСтакло : Без

015генеричко) / Android4.Возачот поддршка на Windows XP / 7 / 8, вклучуваат 32битна и 64битна.0 (HID јавниот интерфејс за U

Музеи и туристички атракцииПо продажба на услуги & ветување : 1 .0 (HID јавниот интерфејс за USB Мини B интерфе

Тоа се користи сензори технологија, лесно да ги промените некоја да bulletproof допир.0 до верзија.Глувчето фу

Лесен за употреба или инсталација, и Едноставно да се постави за допир фолија4.Само рацете и да се валидн

Please wait...