0
clear
  • Бесплатен Превозот! 49 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 10 допир поени Plug and Play
  • -20%
  • -20%
Бесплатен Превозот! 49 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 10 допир поени Plug and Play

Бесплатен Превозот! 49 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 10 допир поени Plug and Play

DEN 8184.00
DEN 7775.00

Достапност
Производот е достапен


Бесплатен Превозот! 49 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 10 допир поени Plug and Play
Инфраред Екран На Допир Панел Работа На Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 49 инчен 10 поени IR multi touch screen : 10 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот USB интерфејс, се Вози бесплатно, plug and play Поддршка од 10 точки на допир под windows7, windows8 и Android систем за Поддршка на еден допир под Linux Систем Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 10 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Оптички
Стакло :
Без стакло, 4mm сјајот, AG (анти-отсјај), или AR (анти-рефлективен) стакло факултативна
Светлина Трансмисија
92%
Сјај
Antiglare површина (криви или стан) : 95 ± 15 сјај единици или 65 ± 15 сјај единици
Животната средина
Температура
Работен Опсег : -20°C ~ 70°C;
Складирање Опсег : -40°C ~ 85°C
Релативната Влажност
Работен Опсег : 0%~90% RH (без dew паѓа)
Складирање Опсег : 0% до 95% RH (без dew паѓа)
Амбиентална Светлина
Директна сончева светлина 90°до ±30° до површината на екранот на Допир за откривање на оперативните
Директна сончева светлина сите агли на екранот површина Бесплатно на лажни извештаи допир
Електрични
Операција Напон
Типичен +DC 5 V, +4.25 V
Напојување
Големина под 52"(вклучуваат 52") USB или PS/2 Интерфејс, моќ бран max. Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина. Рамката е интегриран со печатени плочки на табла која содржи линија на IR-Led диоди и фото transistors скриени зад рамки на thetouch рамка.

Кон својствата

Пакет:
Yes
Тип:
Инфраред
Број На Модел На:
XT-IR-49-10
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
49 инчен
Модел:
инфраред допир рамка
Општи Големина:
15 инчи да се 159 инчен
Допрете Режим :
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation):
4096*4096
Линеарноста Грешка:
одговор брзина:
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ:
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока

Производи во категоријата

Xintai Допир 69.5 инчен Инфраред IR екран на допир за IR допир рамка шалче 2 допир поени Plug and Play работиСпецифика

вграден нано жица мрежа е сензорот мрежа, што може прецизно позиционирање раце допир акција.Возачот под

015генеричко) / Android4.Возачот поддршка на Windows XP / 7 / 8, вклучуваат 32битна и 64битна.0 (HID јавниот интерфејс за U

Секој од IRLed диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива ин

Лесен за употреба или инсталација, и Едноставно да се постави за допир фолија4.Само рацете и да се валидн

33 m, 3 метри квадратни од 1,5 m*2m итн за еден парчиња.Задна проекција на филм ширина е 1.Ве молиме оставете по

Совршен двоен допир, Брз контакт одговор брзина6.допир, Поддршка TUIO & Win Мајчинминимална моќностФлексиби

Музеи и туристички атракцииПо продажба на услуги & ветување : 1 .0 (HID јавниот интерфејс за USB Мини B интерфе

Тоа се користи сензори технологија, лесно да ги промените некоја да bulletproof допир.0 до верзија.Глувчето фу

17 mmThruglass допир, максималната дебелина на стакло може да се постигне 20mm.Само рацете и да се валидни, без до

Изложби и конференции7 Издржливи флексибилен touch фолија, многу светла и тенка допир фолија5.2 поени Multitouch

Пред да Нарачате, ве молиме проверете цртање ако вашиот сака,ви благодариме.Било quesiton, контактирајте со

17 mmThruglass допир, максималната дебелина на стакло може да се постигне 20mm Shop / Продавница прозорецот прикаж

електроника е контролер, ние тоа го нарекуваме e Board, 3то е возачот.Супер предности за 27 инчен 10 поени осет

допир, Поддршка TUIO & Win Мајчинминимална моќностФлексибилни, би можеле да се применат за да крива површин

5 мм Х 2,5 mmВандалотдоказНема пауза од 1фунти челик топката намалувањето од 130 cm високаОптичкиСтакло : Без

1 е филм сензор, 2.100% проценти од помине пред Стакло партиции4.1" 120", најниската цена прилагодувањеламинат

524 m (ширина ) x 1.Важна Забелешка : 1) ширина е фиксна ,1.

електроника е контролер, ние тоа го нарекуваме e Board, 3то е возачот Филм сензор е зелена технологија, прои

4 поени Multitouch, Поддршка TUIO & Win МајчинПрецизни touch & реално време на одговорНапредни функцииНиска потрошу

допир, Поддршка TUIO & Win Мајчинминимална моќностФлексибилни, би можеле да се применат за да крива површин

Супер предности за 46 инчи 10 поени осетлив на допир фолија : 1 Изложби и конференции7.0 (HID јавниот интерфеј

Please wait...