0
clear
  • Tangda sendust FeSiAl KOOL MU toroidal јадра CS097075 77295-О7 S038075 MS-038075-8 10*4*4.5 мм Бран филтрирање 75u
  • -20%
  • -20%
Tangda sendust FeSiAl KOOL MU toroidal јадра CS097075 77295-О7 S038075 MS-038075-8 10*4*4.5 мм Бран филтрирање 75u

Tangda sendust FeSiAl KOOL MU toroidal јадра CS097075 77295-О7 S038075 MS-038075-8 10*4*4.5 мм Бран филтрирање 75u

DEN 1430.40

Достапност
Производот е достапен


Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic. железото не може да се адсорпција.
Знаете
One : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!
Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.
Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.
Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот. Било какви проблеми може да се преговара со било какви проблеми може да се решат. Купените производи се имате било какви проблеми, прво време да контактирате со нас, ние ќе ви помогнат да се реши прв пат.
Sendust апликација
1. ПРЕСТАПНА chokes за големи сегашниот
2. Реактор за електрични возила/клима
3. Моќ inductor за горивни ќелии возила
4. Во согласност бучава филтри.
5. ЕМИ филтри
6. Зголемете inductors
7. Префрлување регулаторот inductors
Sendust предности
1. Висок сатурација магнетни помине густина, па тоа може да биде во поголем magnetization исклучување не е лесно да се заситени
2. Има висока пропустливост
3. Магнетни може да има добра стабилност, ниска температура на корозија, висока струја, ниско ниво на бучава)

Кон својствата

Број На Модел На:
Јадра
Примена:
Индустриски Магнет
Обликот:
Јадра
Композитни:
Јадра
Тип:
Јадра

Производи во категоријата

Димензии : Дијаметар 88mm.работна температура : под 80 степен.Обложување : Како на сликата.Magnetized на ветер : П

313 / 271352731113 / 301353031120 / 1520815422.52036 / 38363852540 / 2040182053.525 / 1125101142525 / 2025122042530 / 22301222431030 / 25301225431234 / 18341618431834 / 2534162553.(Ако д

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Материјали : Nd Fe B, Одделение N

Следење на број ќе биде надграден во ред или во цел порака по испорака направени Секогаш има начин да се

Не грижете се за пакување, бидејќи на своите безбедна и силна надворешното пакување.Префрлување регула

1 BUC 99.99% Gadolinium Ретки Земјата Метал Гд 7.92 g Врежан Елемент 10мм КоцкаГОЛЕМИНА : 10*10*10ммТЕЖИНА : 7.92 g(приближно)

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 30мм N35 Ретки Зем

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 5mm N35 Ретк

Europium Примерок на ретка земја метал Europium (Еу),која станува се oxidised како што е изложена на воздух Ретки зем

Формула См 2 O 3 99.99%Молекуларна Тежина 348.8Изглед бледо жолтаSolubility Нерастворливи во вода, умерено раствор

правоаголникот блок магнет 40*25*10ММ 40*20*10ММ дупка 5 MM n35 Ретки Земјата силна Постојан Nd Fe B Neodymium Магнет

ПРАТКАТА Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозо

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 50mm x 15mm N35 Ретки Земј

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 60mm x 10мм N35 Ре

start21530084397796end21530084397796 2 парчиња Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 40mm x 20mm N50 Рет

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 35mm x 5mm N35 Ретки Земј

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв

start21530084397796end21530084397796 1pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 50mm x 20mm N50 Ретки Земј

Примена : Овој плоштад магнетни менгеме е погодна да се поправи железо плоча, цевки, стап, дрво, агол чели

Одби да го оспори, на ваш сопствен ризик.Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА.313 / 271352731113 / 301353031120 / 1520815422...

бор Б гранули 1 грама 99.99% чистота запечатени во ампулата под аргон .Ве молиме да ја посетите мојата прод

Опис На Производот : Обликот:БлокМатерија : Nd Fe B магнетОдделение : N50Големина : прибл.8.25x1.93x4x0.75mmОбложува

Please wait...