0
clear
  • НОВИ 12V АВТО АЛТЕРНАТОР TG8S021 8EL738211031 439506 437475 CA1856IR ЗА LANCIA ФИАТ
  • -20%
  • -20%
НОВИ 12V АВТО АЛТЕРНАТОР TG8S021 8EL738211031 439506 437475 CA1856IR ЗА LANCIA ФИАТ

НОВИ 12V АВТО АЛТЕРНАТОР TG8S021 8EL738211031 439506 437475 CA1856IR ЗА LANCIA ФИАТ

DEN 6000.00

Достапност
Производот е достапен


НОВИ 12 V АВТО АЛТЕРНАТОР TG8 S021 8 EL738211031 439506 437475 CA1856 IR ЗА LANCIA ФИАТ
Перформанси Детали :
Единица излезна моќност : 12 V 75 A
Излез тестирани : 12.8 V
Нето Тежина : 5.5 КИЛОГРАМИ
Гаранција :
БЕСПЛАТНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈА време на Испорака : 1-15days според количината ПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА
Оем Референца :
ЗА FIAT/MARELLI 46823546 ЗА FIAT/MARELLI 468235460 ЗА FIAT/MARELLI 51784847 ЗА ЛУКАС LRA02797 ЗА ЛУКАС LRA2797 ЗА VALEO 2542671 ВИСОК КВАЛИТЕТ СПОРЕД НАШАТА ТЕХНОЛОГИЈА ДОЛГОГОДИШЕН ТЕСТ ОД СТРАНА НА ЕВРОПА ПАЗАРОТ И КЛИЕНТИТЕ ЖЕНГЖУ РОК АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD професионалец во метални производи,како стартер и алтернатор и лиење метал производ.Долго време искуство во производство и продажба на домашни и oversea. Weclome можете да ја посетите нашата компанија, да има повеќе win-win соработка.

Кон својствата

Објектот Должина:
22
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
моторот
Објектот Висина:
15
Материјал Тип:
Алуминиум
Објектот Тежина:
5.5kg
Другиот Дел Број:
TG8S021 2542671A
Специјални Функции:
алтернатор
Објектот Ширина:
18
Производителот Дел Број:
TG8S021 2542671A
Бренд Име:
HNROCK
Осветленост Дел Број:
TG8S021 2542671A
Напон:
12
ЗАСИЛУВАЧ:
75

Производи во категоријата

НОВИ АЛТЕРНАТОР 1042102050 1042104680 270600 P180 2706031060 ЗА LEXUSЕдиница излезна моќност : 12 V 150 AИзлез тестирани : 13.6 VНЕТО

НОВИ 24 V 25 A АЛТЕРНАТОР 0330004010 ЗА DELCO ЗА CUMMINSПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 25 AНето Тежина

НОВИ 12 V 70 A АЛТЕРНАТОР JA1362 ЗА ТОЈОТА LITEACE 2.0 1992 1993 1994ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 70 AНе

Опис 0986047500 4750 LRA3119 НОВИ АЛТЕРНАТОР ЗА VOLVO C70 S60 S70 V70 2.3 2.41.Спецификација Тип Алтернатор Параметар 12 V 160 A Бре

Нови Алтернатор 2542923 437461 A13 VI282 TG9 B043 1022118410 ЗА PEUGEOT CITROENПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 80 A

НОВИ 24 V 20 A АЛТЕРНАТОР 6008213860 0330005700ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 20 AНето Тежина : 8 KGРЕФ

НОВИ 24 V 50 A АЛТЕРНАТОР A4 TU3599ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 50 AНето Тежина : 8 KGРЕФЕРЕНЦА

НОВИ 12 V 85 A АЛТЕРНАТОР 270600 L020 270600 L021 270600 L022 270600 L030 270600 L040 270600 L050 270600 L050 B 270600 L060 ЗА TOYOTA HILUXПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ

24 V 90 A АВТО АЛТЕРНАТОР 0123525503 0123525503 ЗА IVECO (Поли : 6 PK62)Перформанси Детали : Единица излезна моќност : 24 V 90 AИз

НОВИ 12 V АЛТЕРНАТОР 11.201925 11203099 IA0925 836666039 836666721 ЗА VALTRA ТРАКТОРПерформанси Детали : Единица излезна моќност

НОВИ 24 V 20 A АЛТЕРНАТОР LR22023ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 20 AНето Тежина : 8 KGРЕФЕРЕНЦА Б

Опис 12317540993 LRA3023 2543294 НОВИ АЛТЕРНАТОР За БМВ Х5 4.8 Е СПОРТ 200406 1.Спецификација Тип Алтернатор Параметар 12 V 1

НОВИ 24 V 40 A АЛТЕРНАТОР 1002115881ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 24 V 40 AНето Тежина : 8 KGРЕФЕРЕНЦА

НОВИ 12 V 130 A АЛТЕРНАТОР 13868 ЗА CHRYSLER SEBRINGL & DODGE STRATUSПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 130 AНето

НОВИ 14 V 200 W АЛТЕРНАТОР JFZ121 ЗА XIN CHAI 485.490 LIJIA 2105ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 14 V 200 WНето Теж

Опис 012911023 E 012911023 F 95560410700 НОВИ СТАРТЕР МОТОР ЗА "ФОЛКСВАГЕН" TOUAREG 3.2 L 3.6 L 20042006 1.Спецификација Тип Стартер П

НОВИ 12 V АЛТЕРНАТОР 0124425030 15208915 11125 ЗА BUICK ЛАКРОС 3.6 LПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 120 AИз

НОВИ АЛТЕРНАТОР 0124425058 0124425096 0986080370 13229991 93191921 ЗА "ОПЕЛ" SIGNUM 1.9 L ЗА "ОПЕЛ" VECTRA C 1.9 LГаранција : ПАКУВАЊЕ : НЕУТР

НОВИ 24 V 80 A ИЛИ 24 V 95НА ЗАКОНОТ ЗА АЛТЕРНАТОР 1012118270ПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќ : 24 V 80 A ИЛИ 24 V 95

АЛТЕРНАТОР 96224431 96252547 10480000 ЗА DAEWOOПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 85 AИзлез тестирани : 12.8

24 V 80 A АВТО АЛТЕРНАТОР 85000626 85003355 85003357 20409228 ЗА VOLVO КАМИОНИзлез тестирани : 25.6 Vрегулатор на напон во собата

ЗА CUMMINS 6 CT МОТОР АВТО АЛТЕРНАТОР C4930794 28 V 70 A1 Единица излезна моќност : 28 70 A2 Излез тестирани : 25.8 V регулато

ВИСОК КВАЛИТЕТ АЛТЕРНАТОР 1042104010 1042104011 1042104012 ЗА LAND ROVERПерформанси Детали : Единица излезна моќност : 12 V 150

НОВИ 12 V 120 A АЛТЕРНАТОР LRA02089 2706027030 ЗА Toyota AVENSISПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 120 AНето Теж

НОВИ АЛТЕРНАТОР 0986041401 0986040220 0986040221 A13 VI101 ЗА PEUGEOT CITROEN ФИАТ LANCIAПерформанси Детали : Единица излезна моќнос

Please wait...